Prijava

Metallica, Ac/Dc, Live a od starijih Focus, Pink Floyd, Lynyrd Skynyrd ....

TOOL, Therapy?, Alice In Chains, Hole, Pearl Jam (stari), System of a Down, Korn, PJ Harvey, Radiohead...

Itko čuo za Motorhead i Dire Straitse?

:))))))))))))))))

Rock. Neću reći da je najbolja muzika ali čini 90% onoga što slušam. Sam rok je širok pojam, počeo je kao spoj belog i crnog zvuka a od sredine 60ih je počelo stvarno da se razvija i deli na podpravce.

Bitlsi su najznačajniji bend u istoriji roka. Tačka. Niko pre ni posle nije bio toliko raznovrstan i inovativan. Udarili su temelj gotovo svemu što je došlo posle. Ne treba preskočiti ni Stonse koji su, za razliku od Bitlsa, bili prvi "loši momci" roka, niti The Who koji su prvi pravili muziku o problemima adolescencije i odrastanja, napravili prvu rok operu... I naravno, sve što je došlo posle. Bilo je dobrih bendova, bilo je "čuda od jednog hita" ali rok i njegovi derivati su nešto u čemu svako može da se pronađe, ne smemo zaboraviti ni hevi metal i pank, koji su legitimni muzički žanrovi i svaki ima neku svoju priču.

U poslednje vreme strašno sam se navukao i na Frenka Zapu, ali to što je on radio prevazilazilo je okvire roka u velikoj meri, Zapa je bio veliki kompozitor i satiričar pre svega pa tek onda rok muzičar. Imao je toliko talenta da je mogao postati superzvezda, da je hteo. Ali, više mu se sviđalo da podj*bava cenzore, muzičku industriju i kompletno društvo.

BAS OMILJENI SU -EKV, PARTIBREJKERS, THE DOORS, ZABRANJENO PUSENJE, HAUSTOR, a slusam i:
Abba, Ac/Dc, Aerodrom, Aerosmith, Atomsko Skloniste, Azra, Bajaga, Bee Gees, Bijelo Dugme, Billy Idol, Black Sabbath, Bob Dylan, Bob Marley, Boney M, Chris Rea, Cokule, Crvena Jabuka, Deca Losih Muzicara, Deep Purple, Denis&Denis, Depeche Mode, Dino Dvornik, Dino Merlin, Dire Straits, Direktori, Divlje Jagode, Djavoli, Djordje Balasevic, Elektricni Orgazam, Eric Clapton, Eyesburn, Film, Galija, Gary Moore, Generacija 5, Goblini, God Complex, Goran Bregovic, Grace Jones, GNR, Hldano Pivo, Idoli, Iggy Pop, Iron Maiden, Jimmy Hendrix, Judas Priest, KBO!, Kerber, Kiss, Korpiklaani, Kud idjoti, Leb i sol, Led Zeppelin, Lenny Kravitz, Metallica, Motorhead, Nirvana, Oktobar 1864, Orthodox Celts, Sarlo Akrobata, Parni Valjak, Prljavo Kazaliste, Pekinska Patka, Phill Colins, Piloti, Pink Floyd, Plavi Orkestar, Prljavi Inspektor Blaza, Poslednja Igra Leptira, Queen, Rammstein, Ray Charles, Riblja Corba, Ritam Nereda, Santana, Scorpions, Sex Pistols, Smak, Sting, The Clash, The Police, The Ramones, Tom Jones, U Skripcu, Uriah Heep, Video Sex, Vlatko Stefanovski, Wham!, White Snake, YU Grupa, ZZ Top i mnogi drugi.....

Aj кад си се ти расписала,да и ја потанко побројим.Биће ту свега и свачега:
AC-DC,Aerosmith,Airbourne,Alice in chains,Black Sabbath,Deep Purple,Def Leppard,Dio,
Doors,ELP,G N R(ово ваљда знате шта је),Grim Reaper,Iron Maiden,J Hendrix,
Jefferson airplane,Jethro Tull,Led zeppelin,Lynyrd Skynyrd,MANOWAR,Motley Crue,
Motorhead,Ozzy,Pink Floyd,Ron Thall,Scorpions,Spinal Tap,Stevie Ray Vaughan,Stryper,The Cult,W.A.S.P.,Yngwie Malmsteen,ZZ Top.
А од тежих група:
Agent Steel,Annihilator,Anthrax,Arch Enemy,Benediction,Bombarder,Cancer,Cannibal Corpse,Children Of Bodom,DEICIDE,Destruction,Exodus,Heathen,Heller,Holy Moses,King Diamond,Kreator,Megadeth,Metallica,Morbid Angel,Morgoth,Napalm Death,
NILE,Nuclear Assault,Overkill,Pantera,Possessed,Sacred Reich,Sadus,Sepultura,
Slayer,Sodom,Storm Troopers Of Death,Тankard,Testament,Vader,Venom,VITAL REMAINS.
Што се тиче домаћег рока,још нико ни да спомене АТОМСКО СКЛОНИШТЕ!

Naveo si sve one koje slusam,menemrzelo da navodim sve,tako kada spojis sve ovo i dosas jos malo to je otprilike to,gledam i nemogu da verujem da sam neke bendove koje jako volim zaborabila...hm....Cudno...:D.....MA ZIVEO R'N'R!

Па,све што сам ја заборавио да набројим,то си ти набројала у претходном посту.

Nadovezivanje je cudo:)

pa zar ovde niko ne slusa dio, armored saint, helloween i firewind? a sta je s judas priest?!

,,pa zar ovde niko ne slusa dio, armored saint, helloween i firewind? a sta je s judas priest?!,,
Провери мој пост где сам набрајао омиљене бендове,има Dio.А стварно,заборавио сам да наведем Judas и Helloween,а од Аrmored Saint и Firewind нисам ништа чуо,али бих волео да набавим.Мада,последње 2 године највише слушам окорели дет и треш метал.

ja najvise hevi... pomalo stari power. cula sam neku folk metal pesmu, ne zvuci lose...

ajde vako: ti meni nabavi folk metal, a ja cu tebi fajervind i armrd sejnt :)

Ja sam tek sad baš krenuo ozbiljno da slušam rok tako da neću mnogo pričati.
Al' bend koji me je impresionirao jeste :
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs063.snc3/13033_1272451378121_1434991373_30762849_168938_n.jpg

aha. aj probacu da nabavim

Da li ste čuli za Južni Južni Bend ?

http://www.youtube.com/watch?v=j_HDxpH3zks

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/j_HDxpH3zks&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/j_HDxpH3zks&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>