Prijava

Uuu, ja zaboravio da se oglasim. Evo ga: TRRRT!

Ja nisam nijedne vjere. A Bog postoji li, ne znam, a da znam, ne bih nikoga ubjeđiva' u njegovo postojanje ili nepostojanje. Mišljenja sam da skoro nijedna vjera sama po sebi nije loša, ali vjernici jesu, naravno, ne svi. Pitajte bilo kojega vjernika, bilo koje vjere, smetaju li njemu ljudi drugih vjera, i 99 %, ako ne i 100 % njih će odgovorit' "Ne.". I slagaće. Iako njihova vjera, skoro 100 % sam siguran, nalaže njima da poštuju tuđu vjeru i ubjeđenja. A tek nošenje amajlija i raznih zaštita, vjerskih obilježja a svu u smislu zaštite i sreće, kakav je to samo placebo efekat. A i ne vjerujem, čuš, siguran sam, da mi niko ne može dat' smislen odgovor na pitanje: Zašto su Indijanci gori od nas, pa nisu imali poslanike, koji bi im prenijeli ove vjere što su i nama prenijete?

O obožavaocima Đavola i kompanije nema potrebe da trošim riječi, oni što se više trude da budu ozbiljniji u namjeri da bude hardkor Đa'olji sledbenici, prave kontra efekat, smiješni su. Ali jedno im se mora priznat', prave dosta dobru muziku.

Zašto su Indijanci gori od nas...
Ako misliš na Indijance, starosedeoce Amerike, paaa nisu oni gori od nas!
Prilično smo slični! Rimokatolici su mislili da su oni, kao i moji preci gori od njih, da smo niža rasa... I u cilju prosvećenja, rimokatolička crkva je naložila istrebljenje, kako Indijanaca, tako i mojih predaka! Sa Indijancima su i uspeli, mi se još malo i držimo... Ali kad nas potkopavaju naša rođena braća, koja su se svojih dedova odrekli... Nećemo ni mi dugo...

@ Che: aj da i ja tebi odgovorim kad me pomenu u postu :))

Ne vidim da su naša mišljenja dijametralno različita :). Tačno je da i nauka zavlači kako njoj odgovara, tačno je da one stvari koje nisu dokazane (a po svemu sudeći, možda nikada i neće biti dokazane) ne mogu da uzmem kao sigurne, i da tvrdim da tako jeste. Ako su ta naučna i verska objašnjenja dve laži, onda svako od nas bira onu koja mu se čini manja. E u tome se razlikujemo, izabrali smo različite laži.
"Verujem da svi znamo sta je ljubav i da svi znamo sta je dobro, a sta je zlo i naopako, iako ovi pojmovi obuhvataju razlicite stvari kod razlicitih ljudi" - ne razumem ovo baš. Svi znamo šta je dobro, al nam se definicija dobrog razlikuje. Pa kako se razumemo onda? I čije je "dobro" bolje? Ja ne verujem da svi znamo šta je ljubav. Mnogi je nisu nikad ni osetili. Verujem da se ljubav uči i stiče zrelošću. Nije svako za to sposoban. To su tako opšti pojmovi, i tako gube smisao i logiku kad se generalizuju. A onda kad ih tako generalizovane primeniš na pojedinca...često se zajebeš. E gde odoh ja sad... :))

Meni sad nije jasno kakve veze ima monumentalna rasprava oko poklona sa verom?
Šta ste digli dževu?
Poklon joj je očigledno dat od srca, i sa najboljom namerom. Što je u ovom slučaju to bio krst ništa ne menja.
I stvarno bih volela da pročitam još nečije individualno poimanje vere, tj. u šta verujete.
I oni koji ne veruju ni u koje božanstvo, u nešto imaju vere.
A mene stvarno zanima šta je to.

Ja ne znam Maat, jednostavno ne razmišljam o tome.

Ma'at, knjige psihologije, kažu da svesno, ili podsvesno, veruju u sebe!

Medicus, pojasni mi ovo tvoje da si IZUZETAK i da su tvoji preci poznavali sve ove kul sprave mnogo pre njihovog otkrica, posto me ova tvoja izjava navodi da pocnem da te gotivim kao kvalitetnog vanzemaljca,ili da mislim da si jednostavno otisao u kurac :)

Uf koja cool rasprava o necumu sto se ne moze raspraviti nikad.

Ali praticu je zbog nekih zanimljivih objasnjenja koja ja ni u snu ne bi lupio.

Ljudi, man'te se corava posla.

Religiozni ljudi koji namecu drugima svoj izbor (kao i bilo koji ljudi koji nametaju svoj izbor) sluzeci se mambo-jumbo stvarima me toliko nerviraju.
Cim mogu da definisem, definisacu "ziljavi religiozni covek."
Isto mi na kurac idu svi satanisti i isterivaci djavola.

A s druge strane VERUJEM da covek moze mnogo toga da nauci od svih onih skromnih religioznih ljudi, ali i od onih ateista koji su mi tako cool i gotivni jer skoro nikad ne namecu drugima nista, nego samo kazu svoje misljenje i obrazloze neko svoje shvatanje i verovanje.

Ja moram da objasnim čoveku, kad me lepo pita, mislim, vidi se da nezna puno...
Elem, ja nisam rob Božji, već sin, unuk... A izuzetan sam po tome, što sam to shvatio, razumeo i prihvatio!
Od predaka mi je ostalo zaveštanje, da smo Mi, unuci Božji, u 'nasledstvo' dobili život, moć, zemlju... I obavezu da taj život vratimo, moć ne zloupotrebljavamo, a zemlju kao Majku gledamo!
Inače, počni da čitaš neke naučne časopise, zapanjićeš se! Evo par primera:
Elektricitet - pronađene glinene baterije, rade na principu metala i soka od limuna ili grožđa...
Astronomija - i dan danas je misterija, kako su naši preci bez teleskopa znali, za sve planete, kretanja zvezda, loptast oblik nebeskih tela, za zakone vasione, za naš položaj u sunčevom sistemu
Medicina - pronađene lobanje sa jasnim tragovima, hirurške intervencije na moždanim opnama...
Arhitektura - građene su zgrade, koje ni danas, modernom tehnologijom ne mogu bez poteškoća biti sagrađene
Metalurgija - igla sa Hisara
A o fasadama i umetnosti dekorisanja, nema smisla govoriti...

Ma neću da te smaram, shvatio si poentu (nadam se)!

Ne vredi se raspravljati s njima.Treba ih ubiti u pojam.:D

Океј! Прочитали смо!

Nastavi Shana/anģele uspevaššššš!!!

Da me ne mrzi ubijala bi ih jos.:D

Онај који Верује, које год да је Вере, нека Верује и даље и нека се тиме не хвали и не прича другима о томе. Вера је осећај у себи, а не тема на форуму. Моје мишљење...

Tako je Korleone, ali ne misle svi tako, naprotiv.

Ok , Medicus, zanimljiva pespektiva gledanja na stvari.
Ipak, ne verujem mnogo tim raznim casopisima, jer je njihova relevantnost priblizna relevantnosti podataka kojima raspolaze Aca Stojanovic, sportski komentator, kada kaze "Inace idol Pere Perica je u mladosti bio Valderama, cela soba mu je bila izlepljena posterima ovog igraca, a njegov neostvareni san je da nadje samolepljivu slicicu koja fali u njegovom albumu,na slicici je upravo njegov omiljeni fudbaler".

Naravno, ima tu mnogo interesantnih stvari, neke su cak i istinite, ali ima i gomile gluposti koje su napisane da nas zainteresuju.

Opet, kazem, zanimljiva perspektiva. Ipak mislim da zaista necu goreti u paklu zato sto imam drvenu figuru Sidarte iznad kreveta. Preko puta se nalazi Bogorodica i sasvim se dobro slazu cini mi se ;)

Sad... Ne mislim na magazine poput Trećeg oka, Sveta i sl.
Kod nas se može naći National Geografic, a na netu još gomila (na stranskom), među kojima izdvajam Sicence, Archeological Magazine...
I baš je bezveze porediti autore i koautore ovih časopisa sa Acom Stojanović...
A naravno da nećeš goreti u paklu zbog idola Sidarte i Bogorodice... Ipak su svi Bogovi i Božanstva - jedno, pa ma koliko lica imali, ma kako ta lica izgledala! U pakao se ide zbog nekih drugih stvari...

"Ipak su svi Bogovi i Božanstva - jedno, pa ma koliko lica imali, ma kako ta lica izgledala!"
Konacno se slazemo.

AMIN.

Kap postaje okean, a okean je kap...

Svi vi.Mnogo kenjate o necemu o cemu neznate nista.Ovako mozete beskonacno da postujete svoja misljenja i stavove o veri i nista da ne zakljucite.Svaka rasprava na ovu temu bez nikakvog predznanja je uzaludna...