Prijava

Veliki prasak je tru stori, barem moja religija tvrdi da je sve nastalo iz jedne materije sad samo sto ateisti izostavljaju tvorca te materije ali ne moze im se spocitati zastupanje te teorije jer je ona legit

Uostalom, ni religije ti ne daju neki jasni pocetak, veliki prasak je svima dovoljan start

šta je bilo pre boga, a na to TEK niko nije ni pokušao da da smislen odgovor.

Pre boga nije bilo nista jer bog oduvek postoji. Nesto ili neko mora oduvek postojati.
Ako to nije bog, oduvek su morali postojati neki elementi-cestice-govna koji eksplodirali, morao je ovudek postojati neki prostor nesto unutar cega su oni obitavali i unutar cega se desila eksplozija.

Ode ti odjednom do kapljica vode i kometa, tek tako.

Ja virujen u Veliki Prasak, samo verujem da ga je pokrenuo Tvorac-Bog, kako god ocete. Zar sama biblija ne pocinje sa "U pocetku stvori Bog nebesa i zemlju", dakle svemir je imao pocetak.

Za jos uvida u to kako je sve pocelo lajkujte moj kanal "Jedan Bojan" na youtube

Pre boga nije bilo nista jer bog oduvek postoji

Pfff ma važi, to je ta argumentacija. Trust me bro. E pa ne postoji bog oduvek, ja tvrdim da je prvo postojao jedan budilnik ovakav https://img.goglasi.com/img/211991957 i bio je automatski podešen da aktivira veliki prasak u petnes do četri, i tako je sve nastalo.

Nigde ja nisam negirao Veliki prasak, ali on ništa ne objašnjava, osim možda početka vremena, onakvog kakvog ga mi poimamo. A šta je van vremena (bilo, jeste ili će biti) - to ljudski mozak ne može da dokuči jer je čitavo ljudsko postojanje (i ljudskog roda i čoveka kao jedinke) vezano isključivo za vremensku dimenziju.
Dakle, dokaza nema, ostaje samo vera.
A ubeđivanje drugih i dokazivanje da Bog postoji je stvar crkve a ne vere.

Za jos uvida u to kako je sve pocelo lajkujte moj kanal "Jedan Bojan" na youtube

Bojan Savić vi ste?

Da to sam ja nije niko drugi xd

kad god se setim tog posta iskidam se od smeha

jedan bojan ce da gadja u stub kolima

:DD

@Scouser Честитке за јубиларни пост.

Koji jubilej brt nisam izvalio Oo

Мерни инструменти су неумољиви :)

.....................

Сад само чекамо дежурне тумаче за стручну експертизу: шта би то могло да значи?

Zig zvijeri primio sam na celo i na ruku :(

:)
Кад баксуз наиђе кад не треба и види што не треба.

@bulgakov stratokaster

Ja ljude delim na vernike koji vjeruju da postoji babaroga i vernike koji ne vjeruju da postoji babaroga. Ni jedni ni drugi nemaju dokaze za svoje tvrdnje - ni vjerni ni nevjerni vjernici. Pa mi smesno ali molim vas da iskljucimo gravitaciju kao silu zivot nas sve i onako dovoljno vuce na dolje

Sve vredno u životu - ljubav, prijateljstvo...Stvar je vere. "Znam da mogu da ti verujem" - kao čoveku i prijatelju, ženi i supruzi...Nećeš me izdati i prodati, zabiti nož u ledja, ostaćeš uz mene i u dobru i u zlu, dok nas smrt ne rastavi. Na početku to nisam znao - prvo sam te video, pa smo progovorili par reči, doživeli lepe i ružne sitnice, zatim veće stvari, prošli kroz njih...Stekli poverenje, ojačali, upoznali se, svojski pojeli taj kilogram soli, srasli.

Isto je i sa Bogom - potrebno je vreme, poverenje, dobra volja, nada, traganje...Istina, mnogi ljudi žive nesposobni za istinsku ljubav i osećaj prijateljstva; oni provode dane jednako kao i drugi, planirajući, radeći, boreći se...Ali lišeni su za jedno naročito osećanje i dimenziju. Na svojevrsan način su nepotpuni, hendikepirani. Isto je i sa verom. Kao što čovek ubedjen da se ljudi venčavaju prevashodno iz koristoljublja i kako bi ubili samoću ne može razumeti dvoje zaljubljenih, tako ni nevernik ne može razumeti vernika.

pa i to da bog ne postoji je stvar vere.dal je verovatnije da je sve nastalo slucajno ili nesto upravlja to ne moze da se kaze.podjadnako je verovatno i jedno i drugo.otkrili evoluciju pre sto god i sad kao to je to.sve je jasno ko dan.samo se ceka da nauka nadje dokaz da bog ne postoji, da shvati univerzum.a inace nauka zna da ne postoji.nauka je pokazala kakva je za vreme pandemije.nauka ciji najveci kapaciteti idu u naoruzanje.al dobro ima ljudi koji hoce da budu face, azovci, da ne veruju u boga..

Ma mnogo se mi kurčimo druže labo za bića kojima kroz jednu tubu prolazi i hrana i vazduh

A klitoris zapravo zakržljali kurac. Evolucijo, baš si đubre.