Prijava

celt, verovatno si u pravu obzirom da ste svi ovde stručniji od mene
mada je meni delovalo logično ono što je pričala

Dok ne ponove eksperiment na nekoj drugoj lokaciji, ne gutam priču. Pročitao sam juče - detektori neutrina su udaljeni 750 kilometara od mesta gde su neutrini nastali, i da bi se ova razlika u brzini nadomestila, razdaljina bi trebalo da bude 18 metara duža nego što su izmerili. To jest, moguće je da su pijani radnici izmerili 750 000 umesto 750 018 metara, što i nije nemoguće.

рално, тешко да ће љуцки род икад видети користи од тог открића, ако се потврди као тачно.

alo bre, koj moj povezujete eksperiment u cernu i pretpostavku da je organska materija dosla putem meteorita, i jos i neki svemirci tu?

koja je ta kretenska profesorka? jebem mu mater ko sve danas ne uci decu...

Не повезујемо, само кажемо да је професорка глупа к'о курац и да јој треба запушити неку од три телесне шупљине.

Da nije Velja Ilić gradio taj tunel u CERN-u? Možda zato fali tih 18 metara..?

celt, verovatno si u pravu obzirom da ste svi ovde stručniji od mene

ma to nije problem, problem je sto smo strucniji od te profesorke.

i sad videh, nije neutrion nego neutrino

Иначе, капирам да откриће као откриће може доста да помогне у откривању свемира и прављењу још опаснијих зајебанција. Све у свему, може да буде интересантно.

Је л' неко зна шта би са материјом, антиматеријом и прављењем црних рупа?

Velja ukro šoder da betonira prilaz strininoj kući u Rupeljevu.

Oduvijek sam sumnjala u to da je svjetlost najbrža. Ne postoji ništa što je najbrže.Samo ono za šta mi mislimo da je najbrže.

Kurd
Da nije Velja Ilić gradio taj tunel u CERN-u? Možda zato fali tih 18 metara..?

Mrka kapa :D

I da se otkrije da je brža! Odkud nekom pravo da pali decu pričom o tome da su Avatari napravili Zemlju i ljude?

neutrino, nego sam pogrešio u kucanju
menijesamodosadno je samo delimično u pravu, za početak, ako se ispostavi kao tačno, biće zanimljivo prisustvovati jednom ovako velikom otkriću
ipak se decenijama učilo suprotno
ruši se osnova fizike kao nauke

Alo bre, rade slučajno dunuo u čestice pa su poletele!!

Šalim se, ja iskreno mislim da se oni u cernu previše zajebavaju sa stvarima koje ne razumeju.

neutrino, nego sam pogrešio u kucanju
menijesamodosadno je samo delimično u pravu, za početak, ako se ispostavi kao tačno, biće zanimljivo prisustvovati jednom ovako velikom otkriću
ipak se decenijama učilo suprotno
ruši se osnova fizike kao nauke

Јебало мајку, замисли онда профане на ЕТФ-у? Сваки вуче на своју страну.

Церн тешко да је направио грешку, али гарант има нека цака. ЈЕбени неутрино је одавно познат као честица, не верујем да су толико могли да превиде то.

ruši se osnova fizike kao nauke

Neka se rusi, bole me kurac, i onako nisam polozio nijednu na faksu, pa necu da zalim sto sam pogresno ucio.

ruši se osnova fizike kao nauke

Jel i to izjave te genijalke?

Evo upravo spremam fiziku za ispit... Kako je vreme odmicalo tako su se rušile stare teorije i postavljale nove... TO je u svakoj nauci tako! Ne razumem zašto bi jedno ovakvo otkriće dovelo u pitanje ispravnost fizike kao nauke!

ruši se osnova fizike kao nauke

Негативо. Само се шире могућности и дају темељи новим претпоставкама. Ништа више. Бар у наредних много година лол

Šalim se, ja iskreno mislim da se oni u cernu previše zajebavaju sa stvarima koje ne razumeju.

a ja nesto mislim da im ne ide nalazenje higsovog bozona, pa malo naduvavaju svakakve rezultate za medije ne bi li od politicara dobili jos novca za istrazivanje, i ostali tu da rade.

Реално, само се доводи у питање валидност неких теорија, али мислим да је глупост да се руши основа физике као науке. И отвара се простор за нова истраживања и глупости.

Dejs, to je moja izjava, imaj na umu da su mnoge formule vezane za brzinu svetlosti. One su zasnovane na tome da je svetlost najbrža. Ovim fizika sigurno neće nestati, ali će se dosta toga promeniti, a za sve je potrebno vreme. Uzimajući u obzir različite stavove može nastati haos u predavanju. Sigurno se teorije ruše i nastaju nove, ali malo je ovakvih za naših života i malo će biti.