Prijava

a ja nesto mislim da im ne ide nalazenje higsovog bozona, pa malo naduvavaju svakakve rezultate za medije ne bi li od politicara dobili jos novca za istrazivanje, i ostali tu da rade.

Potpisujem!

Је л' неко зна шта би са материјом, антиматеријом и прављењем црних рупа?

Koliko ja znam, eksperimenti su u toku, proizvedu oko 10 nanograma antiprotona i pozitrona na godišnjem nivou, što je nedovoljno da ikakav pičvajz naprave. Sastavili su i antivodonike, dva-tri atoma ili tako nešto. Ništa epohalno, još uvek.

Čekamo dopunu relativističke teorije. Otvaraju se mogućnosti za krvljenje oko Nobelove nagrade.

Znaš kako će predavanja počinjati.,,Pretpostavimo da je svjetlost najbrža...'' Nije sve ovo bitno onoliko koliko se čini.

Ljudi govorimo o jako maloj razlici... Sva predavanja će ostati ista... Samo će naučnici dokazivati novu teoriju... Mada ima dosta naših majstora po Italiji i Švajcarskoj, možda je neki alkos stvarno zajebao negde tih 18 metara... :D

Управо Дејс.
Ролеру, ако зајебу знаћемо. :) Мада добро, још нема ништа епохално, колико се сећам експеримент се завршава негде 2014. Тако беше?

Videće se to u skorije vreme.

Мада све то ми постаје интересантно, сваки дан нека епохална открића.
Честице, античестице, лек који лечи све вирусе. Потпуно прочитан вирус сиде, надмашена брзина светлости, локални алкохоличар пронађен са 14 промила алкохола у крви, пронађена тема на Вукајлији где није избила свађа...

пронађена тема на Вукајлији где није избила свађа

e ovo bi bilo epohalno

пронађена тема на Вукајлији где није избила свађа

ovo ostalo mogu da poverujem, ali ovo...ma daj.

filozofe, koje značenje ima tvoj avatar?

Nije poenta u pitanju da li je maksimalna brzina 299792 km/h ili koji metar više. Teorija je zasnovana na hipotezi da je brzina elektromagnetnih talasa maksimalna brzina. I ova hipoteza je dokazivana na (do sada) zadovoljavajući način. U CERN-u su dobili drugačije rezultate i proveravali ih petnaestak hiljada puta. Tek predstoji dokazivanje da postoji brzina veća od brzine svetlosti ili otkrivanje greške. Novine ne mogu da čekaju, svi hoće prvi da najave ekskluzivnu vest. Ako se otkriće nedvosmisleno potvrdi, što je još uvek malo verovatno, ali ne i nemoguće, uslediće nova naučno-tehnološka revolucija, još se ne usuđujem da zamislim kakva!
Ne treba da brinu oni jeli spremaju ispit iz fizike, ono što su naučili svakako će biti dobra aproksimacija "eventualno nove teorije".

Prvo, verovatno je greška.
Drugo, ako nije greška, neutrino je ionako dovoljno šašava čestica da po mnogo čemu odstupa od svih pravila lepog subatomskog ponašanja, pa joj ni ovo ne treba zameriti.
Treće, odstupanje je tako malo, da se prosto uklapa u granične vrednosti, tako da će se u modelima jednostavno neutrino tretirati kao neka varijacija fotona ili štatijaznamveć i sve će ostati na svome.
Da je utvrđeno da se kreće 10% brže, to bi već bilo nešto. Ovako, sve po starom.

Није епохално, црна рупа кад усисава галаксију, ништа се извуче немере, тако да..

filozofe, koje značenje ima tvoj avatar?

Izdanje kompanije Shortys koja proizvodi skejt daske, edicija sa potpisima skejtera Chada Muska-a. Reklama.

Ove vesti su zaista zanimljive, ali ne i revolucionarne. Prva opcija (i verovatnija) greska pri merenju. Nije to obicno merenje. Veoma kompleksna stvar je u pitanju. Najmanje odstupanje u naponu, bazdarenju instrumenata ili definisanju pocetnih uslova moze da dovede do ovakve anomalije. Tako je bilo i kada su Haos i Hronos stvarali svet. Sve je zavisilo od pocetnih vrednosti.

Ljudi iz CERNA traze pomoc? Do mojega. Od koga je traze. Postoje jos dva akceleratora iole vredna pomena. Jedan je u USA ali je daleko nazadniji od CERNA i sa zastarelom mernom opremom. Tesko ce im oni pomoci. Drugi akcelerator je u Japanu, ali on je van funkcije od ovog poslednjeg zemljotresa.

Sta bi bilo da je sve to istina i da je nadmasena brzina svetlosti? Posledice po stabilnost Ajnstajnovog objasnjenja kosmosa bi bile minimalne. Drugo, ko zna zasto bi ovo moglo biti dobro za Ajnsajnovu Vasionu. Mozda bi pomoglo da se objedini Ajnsajnova teorija sa principom neodredjenosti kada bi smo stvarno ugledali boga sto rece Kurd.

Celt je u pravu oko moguce veze neuspeha dokazivanja Higsovog bozona i mogucih spektakularnih vesti jer se u CERNU vrti O G R O M N A, ali ogoromna kinta. Moraju nekako opravdati silne milijarde.

Bozon? Najludja i mnogo komplikovana teorija o sustini materije. Nije svet tako komplikovan.

Mislim da na ovu temu sada može LOCK! Cepač sve lepo objasnio!

što kažeš-greška pri merenju
mada treba uzeti u obzir da su merili 15k puta

jer se u CERNU vrti O G R O M N A, ali ogoromna kinta. Moraju nekako opravdati silne milijarde.

prosecna plata je oko 6-7000 evra mesecno. neto.
kad kazem prosecna tu se racuna i sve okolo, cistaci, tehnicari na odrzavanju, administracija itd...

i meni padalo na pamet da se prijavim za to, al kurac. za mesto najobicnijeg inzinjera-tehnicara traze coveka sa doktoratom iz elektronike i 5-6 god iskustva u rukovanju sa skupocenom opremom :)

Petar 95

Ako meris pogresno, mozes meriti i 100.000 puta. Uvek gresis.

Sto se tice biologije i tvoje profesorke. Teorija o kojoj ona prica se zove teorija o PANSPERMIJI i ta teorija je starija od profesorke i tebe zajedno.