Prijava

"Epl" je izgubio vizionara i kreativnog genija, a svet je izgubio neverovatnog čoveka. Džobs je umro samo dan pošto je u Kupertinu, u Kaliforniji, njegov naslednik na čelu "Epla" Tim Kuk predstavio najnoviju verziju superpopularnog smartfona "ajfon", koji je ponajviše načinio "Epl" najvrednijom firmom na svetu, bogatijom čak i od vlade SAD. Džobs se dugo borio sa rakom pankreasa, zbog kojeg je krajem avgusta morao da prepusti čelo kompanije.

Iskreno, ja nisam mrzeo a ni voleo ovog čoveka, nekako Dejan Cukić.

Видео сам јутрос у новинама. Саће да направе неки ајфон са његовом сликом и продају га за 1500 долара. Није он никаакав научник и то. Само му треба пружити руку, јер је успео да се обогати уваљујућу народу говно, прави визионари никад ни кинте узели нису (Тесла, Анштајн), јер су размишљали о напретку човека, а не о тамо некој слави, неког тамо телефона ког ћу да имам за 5 година, можда.

Стватно трагедија :(

Стватно трагедија :(

+ 1

Јутрос прочитах. Шта речи зa човека, много је учинио на пољу науке од које све више зависимо ко од мајчиног млека. Један од највећих генија модерне индустрије.

Од чега зависимо? Реално, не зависим од тога да имам добар фон и преко њега мувам пичке. Шта, на њему могу да зовем људе и шаљем поруке? Срање у колору од 500 долара, минимим. :)

Koliko znam Džobs nije bio cvećka, znam da je tereo zaposlenike da rade po 90 sati sedmično i da je otpuštao ljude, stvarao tenziju i takmičarski duh u firmi. Apple proizvode takođe nevolim, tako da nešto i ne tugujem. Trebalo bi mu odati priznanje za razvoj modernog računarstva i tehnologije, iako on sam nije ništa programirao niti lemio, lik je bio biznismen sa talentom da plasira stvari koje su privlačne tipičnom "user"-u.

Luksdoc

Koliko znam Džobs nije bio cvećka, znam da je tereo zaposlenike da rade po 90 sati sedmično i da je otpuštao ljude, stvarao tenziju i takmičarski duh u firmi. Apple proizvode takođe nevolim, tako da nešto i ne tugujem. Trebalo bi mu odati priznanje za razvoj modernog računarstva i tehnologije, iako on sam nije ništa programirao niti lemio, lik je bio biznismen sa talentom da plasira stvari koje su privlačne tipičnom "user"-u.

Реко човек, разуме се у те технологије.

@Зна Мурињо - Ако нема директан утицај на тебе, итекако има на науку.

Посо којим се бави је веома брз и у експанзији. За две године ће сви забравити ко је он, веруј.

iako on sam nije ništa programirao niti lemio, lik je bio biznismen sa talentom da plasira stvari koje su privlačne tipičnom "user"

Ни његов ''ортак'' Гејтс није, што не умањује његов утицај на компјутерску науку.

Посо којим се бави је веома брз и у експанзији. За две године ће сви забравити ко је он, веруј.

Ако ти тако кажеш.

Ни његов ''ортак'' Гејт није

E, to apsoštrufno nije istina:

Gates oversaw the business details, but continued to write code as well. In the first five years, Gates personally reviewed every line of code the company shipped, and often rewrote parts of it as he saw fit

To onaj ajfon!? To čudo jebote! Lik svira frulu na tom sokoćalu!! Kako? Boga pitaj!

Одлазим ја на 9гаг, и видим нешто на фору "РИП Стив Џобс", и помислим "Сад ће сигурно последња активна тема да буде о овом еплтарду".
Био сам у праву.

Искрено ме боли курац, као и за хиљаде непознатих људи који умиру сваког дана широм света.
Једина добра ствар је то што ће ваљда да престане де се производи срање у толиким количинама, или бар неће бити нових срања.

Koliko sam ja shvatio, jedino što je Džobs uradio za mene je to što je uveo različite fontove u računare.
Da nije njega mi bi svi pisali Kurir Njuom.

Ок, Лукс, причамо о њима као оствареним програмерима и бизнисменима. Наравно да су у почетку ''све сами'' радили. Има један занимљив филм o tome, кога занима -> http://www.imdb.com/title/tt0168122/

E, strašno. Zabrinjava me kako većinu novosti pročitam na Vuki, mesto u novinama gde treba. Šta ćeš. Čovek je pa mora jednom da umre.

Lik je imao ogroman uticaj na industriju zabave. Poklonici gedžetizma već drže njegove slike po stanu, sad će samo da okače kanđelo.

Što se ostalog tiče - kakav crni vizionar.