Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Ne svadjam se, natovcu jedan...oćeš batina? Javi se ako smiješ.

  2. Miler mi je nekako, pa ne znam, povremeno style over substance. Dok je Bukovski, babe grind on my sexy legs substance over substance. Gotivim i Milera da se razumemo. A Keruaka... Pa, terao bih ga da bicuje Koelja mesto mene.

  3. A za Billa nemas rijeci? Nisi ga citao, je li apofise načitani ?!

  4. Da predložim Caru knjigu, valjda će vidjeti odje. A i drugim članovima ljubiteljima književnosti.
    Kratka priča je u pitanju ustvari, vjerovatno će i Apo znati o čemu je riječ. Tu priču predlažem ljudima koje ne poznajem dovoljno iz tri razloga:
    1. Kratka je pa se neće izgubiti puno vremena
    2. Slojevita je pa na nekom stepenu razumijevanja neće biti kompleksna
    3. Ima zanimljiv i originalan stil
    Žuta strijela - Viktor Peljevin.
    Imam pdf ako se ne nadje.
    EDIT: Predlažem i neke dvije pripovjetke od Dostojevskog u tim slučajevima, ali to je veći rizik.

  5. Dajte tоga peljevина свјесна да прочитамо баш ако је кратко тако и добро

  6. Šaljem ubrzo, da je lociram prvo.

  7. Da predložim Caru knjigu, valjda će vidjeti odje. A i drugim članovima ljubiteljima književnosti.
    Kratka priča je u pitanju ustvari, vjerovatno će i Apo znati o čemu je riječ. Tu priču predlažem ljudima koje ne poznajem dovoljno iz tri razloga:
    1. Kratka je pa se neće izgubiti puno vremena
    2. Slojevita je pa na nekom stepenu razumijevanja neće biti kompleksna
    3. Ima zanimljiv i originalan stil
    Žuta strijela - Viktor Peljevin.
    Imam pdf ako se ne nadje.
    EDIT: Predlažem i neke dvije pripovjetke od Dostojevskog u tim slučajevima, ali to je veći rizik.

    Хвала, Веснитзе <3

  8. Ah, Peljevin. <3 Nisam citao Plidu i nisam ti ja ni nacitani, ni nenacitani, nemoj da mi stajes na zulj, sa posne slave sam.

  9. Baš volim Peljevina. Nijesam pročitala sve njegove knjige ali mi kažu da se ponavlja.
    Što mi nije bitno pretjerano.
    Svidja mi se njegova psihodeličnost u knjigama i svidja mi se on kao ličnost.
    Moram opet ovo:
    https://youtu.be/X_G-CUUCFEM

  10. Apo, jesi čitao Žutu strelu? Moguće da sam te već pitala.

  11. moram sad uzeti tog peljevina malo, gospodjica vesna ga spominje 5. put vec, da vidimo o cem se radi tu xd

    je l neko čitao Novalisa nekad? kakav je to carević bio, šteta što nije poživeo duže

  12. Hvala svjesna na linku

  13. Nisam, ja sam drugu zbirku prica citao Sok od ananasa za divnu damu, pa i Zivot insekata koji je u stvari roman sa vise povezanih kratkih prica. Ostalo sam sve romane, uslovno receno. Ponavlja se Peljevin, ali samo u pogledu filozofskih delova i same ideje koju hoce da iskaze, ostalo je sve uvek originalno. A Kristalni svet je u planu kad dovrsim Capajeva i prazninu.

  14. Empire V i Batman Apolo su mu najbolja dela i ponajbolje sumirane ideje do sada

  15. I obavezno pišite odje kad pročitate.
    Nemojte da vas tražim u mjestima dje živite.

  16. Kume, svidja mi se ova igra sa jebenim suncem, obožavam ga. A ovo me je kupilo

    "Događa se da čovek pokušava
    sam da reši neki problem, iako je on hiljadama godina već rešen. A on naprosto za to ne zna.
    Ili ne shvata da je upravo to njegov problem."

  17. I obavezno pišite odje kad pročitate.
    Nemojte da vas tražim u mjestima dje živite.

    sad ja namerno neću napisati ođe kad pročitam xd

  18. tronožče, vesna će te locirati i zatvoriće ti trafiku, ne zajebavaj se

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.