Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Naglasila sam da su dobri, Reme. Ne zezaj.
    Žurnalistički stil ima glavnu primjenu u nečemu što nije književnost. Da želim da me knjiga informiše ili instant zabavi uz opis nekog dogadjaj onda bih čitala takve stvari ili prije odgledala film.
    Tih dvadeset Tolstojevih strana koje pominješ pružaju oplemenjivanje i rečnika i duha, nesvjesno, ne samo informisanje o dogadjajima. Svaka riječ je bitna i nije viška, što se mene tiče.
    I da, meni ne odgovara a mislim i da je kvalitativno lošiji. Opet ti kažem, nije loša ta književnost ali mislim da je daleko daleko iza ove prve.
    Bitna je raznolikost, tu se slažem.

  2. Vesna, kupi motor oseti vetar u kosi, napij se, potuci se raskrvari arkadu obuci tange knjige će te upropastiti

  3. Slusaj bohora ostaces usedelica ovako

  4. Ma neće, uvek će imati Provirona nekog kao opciju e sad ne znam da l joj je ipak bolje da ostane usedelica XD

  5. Добротољубље.

  6. Dogovorili smo se prov i ja.

  7. Nadam se da Tibor ne cita ove redove, eh

  8. Složio bih se svakako sa tim da je evropska književnost generalno kvalitetnija, ali ne i da je prosečni ruski pisac kvalitetniji od nekih velikh autora kao što su Birs, Fokner, Oster, Fante, Vitmen, Ligoti, Po, Lavkraft. Selindžer i Hemingvej su pisali sjajne kratke priče, dok su kao romanopisci, barem po mom mišljenju, previše izvikani. Pogotovo Hemingvej.

  9. niko da spomene stajnbeka a
    mada samo mi je istocno od raja odlicna od njega, ostale nisu ni prici

  10. Istina, lepota i granice znanja - Aleksandar Zečević
    Profesor na ETF-u u Santa Klari u knjizi opisuje kako su nauka i religija(teologija, filozofija) i umjetnost povezane zajedničkim činiocima - ljepotom i misterijom.
    https://youtu.be/_x0Hul-AcHo

  11. Волиш да слушаш паметне људе. А јебеш се са набилдованима?

  12. nemoj, mačak, ostavi im ovu temu, ispašće da si mi dupli jbt.

  13. Она српска страна у теби. Суштинска.

  14. Ti kao njezniji pol bi trebala da citas Markeza, Koelja i Murakamija i izvlacis neke slatke citate iz dijela pomenutih velikana, ne prilici ti da istrazujes neke spiritualne krajnosti

  15. Daj mi taj pravilnik o tome šta bi trebalo a šta ne ja da radim, da ga i ja imam.
    Markez da, Koeljo i Murakami su Š liga.

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.