Koju knjigu trenutno čitaš?

  1. Vremeplov i to?
    Nisam... Mada od SF-a sam čitao malo stvari. Serijal Dina Frenka Herberta, Hiperion i Mars (Olimp) Den Simonsa, Neuromancer Gibsona, onda Autostoperski vodič Daglasa Adamsa, mada je to parodija sf, a ne baš sf...
    Uglavno sam više čitao epsku fantastiku nego naučnu.
    Mada bi trebao Lema i Asimova da počnem da čitam.
    Nego... si ti čitao "Zvezda Kec" od Baljajeva? To je SUPER knjiga!
    Lik je predvideo svemirske stanice i još svašta nešto... a ceo svet je u komunističkom raju. :D

  2. Да, ''Времеплов'', ''Рат светова'', ''Невидљиви човек'', ''Људи налик на богове'' итд. Кад сам као клинац прочитао ''Невидљивог човека'', прешао сам из света заглупљености у свет рационалног размишљања и хејта према људима, тј. жгадији. :)

    Имам код куће целу сагу ''Дина'', тј. ''Пешчана планета'' у преводу из осамдесетих. Узећу, па ћу да почнем да читам полако. Ма, причао сам ти то већ ваљда.
    То ''Звезда кец'' ми звучи као ''Људи налик на богове'' од Велса, пошто је и то комунистичка утопија.

  3. "Zvezda Kec" je bila nekada lektira... Mislim da sam to maznuo kao klinac iz ćaletove lektire. Bilo mi je cool tada, mislim da bi mi sada bilo glupo (tipa kao što mi je Žil Vern i Karl Maj glupi posle 14. godine), ali mi je ostala baš u lepom sećanju.
    Sa nekim super vozovima koji preskaču reke (ne treba im most), i tom orbitalnom stanicom na kojoj su sve neki naučnici, pa sa sletanjem na Mesec, i mutiranim životinjama od kosmičke radijacije i još svašta... :D

  4. Den Simons "Olimp" i Ilion" Stiven kong "it"

  5. Vokassi, to je dobra knjiga, mada je Hiperion bolji od njega. Probaj i "Kalina pesma" od istog pisca. :D

  6. Den Braun "Izgubljeni simbol"

  7. Cvewće male Ide, moram.

  8. Tamara Nikčević "Goli Otoci Jova Kapičića"

  9. Момо Капор и његова збирка причица о Београду.

  10. Игра стаклених перли - Херман Хесе

  11. Po 137 put Trilogiju Gospodara prstenova

  12. Златни павиљон - Јукио Мишима

  13. "Da Vinčijev kod" Dena Brauna

  14. Osobe koje nedostaju
    Daglas Meri.

  15. nemojte citati ovu knjigu....:/

  16. ahahah, što? Neko će nam nedostajati :)?

  17. ne.
    Mastacete o fatalistickom samoubistu...kao sto se na +45 masta o ladnom pivu...ubija polako i siguno.. :):)

  18. idem sutra u lajbrri po to štivo :).

  19. :)
    Idi...hahahahahahahhahahaha hahha
    hvala zbog velikog postovanja mog ukusa.
    "nemo citate gnus"
    "gnusno? e super cim je tebi gnusno ja cu da je procitam sigurno je fenomenalno"
    :)))))))))))))))))))
    eh tako moja Jano...pala si na najnize grane....:)

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.