Prijava

Sve sto se tice psihologije me strasno zanima, nikad necu prezaliti sto nisam to studirao

Plidu uzmi onda gledaj Jordana Petersona ili guglaj njegove preporuke za knjige psihološke tematike.

Pratim jordana vec a to za preporuke njegove cu potraziti, hvala

Pitersonovi svedoci..

Otpozdrav šalje autorka Vesna M. autoru jutjuberu moćnom Maestru.
Čitate li, Maestro?

Citao sam intenzivno 2013. i 2014. godine uglavnom americku knjizevnost 20. veka, ali nakon toga sve slabije. Zadnje sto sam procitao bile su biografije Trampa i Ser Aleksa Fergusona prosle godine.

hahah mogla si pitanje ostaviti za live

Blitz je kum, pretpostavljam.
Pozdrav i tebi, dobri ste. Podrška i od mene.

Imam ja pitanja dosta za live.

pitanje za lepu autorku svjesnu svega: da li bi pre čitala štampano izdanje neke knjige na hrvatskom, srpskom, ili modernom crnogorskom jeziku?

Prije svega te pozdravljam Buksnomanijače, a to pitanje je malo provokativno je li?
Ali ja ću ti odgovoriti ozbiljno: Svejedno mi je.
Mada, većina prevoda koje sam čitala su bili srpski ili hrvatski ili srpsko-hrvatski pa po navici bi mi to možda bolje leglo. Ali svejedno u suštini.
Čitate li Manijače? Ili da ostavim pitanje za live.

Pa pitaj ga odmah posto on nije youtuber tj ne pravi lajvove

nema šta, vrlo damski maniri gđice svjesne, ništa manje nisam ni očekivao od nje :)

poslednje što pročitah bejahu Nezavršene Priče od Tolkina, odnosno valjda njegovog sina Kristofera, pre godinu dana. Inače, nisam neki ljubitelj čitanja, nažalost

Špengler - Propast Zapada

Uu hrabro, ta knjiga ima oko 1000 stranica i prilicno je dosadna u momentima ako izdris, svaka ti cast

Imam vremena pa cu natenane... Špengler je bio genije i znam da ga mnogi ne vole jer im kvari idiličnu sliku zapada, a predvideo je mnoge stvari. Neverovatno je koliko Švabe imaju dobrih filozofa...

Jel zna neko gde moze da se KUPI HP Lovecraftova bibliografija, počevši sa Ktuluom pa nadalje? Na srpskom

Ево овдје има неки списак превода, па по њима тражи на гуглу, купукем продајем или по издавачким кућама.