Prijava

Koja je najbolja knjiga koja su ikad procitao

KOSINGAS

Jebač brt nisu to moderne stvari, još Džingis kan oslepeo koliko hiljada onih zarobljenika i poslao ih tako kući, svaki tipa stoti ili tako nešto zadržao po jedno oko. Vlad Cepeš kad su Turci teli da izvrše nekakvu odmazdu (jer ih je nešto pobio gomilu iz čista mira) naredio da se čitavo selo, ili čak dva, nabiju na kolac ljudi i poređaju uz put. Turci kad su videli šta je uradio svojima odustali i vratili se kući, u fazonu - zajebi ovo.

Znam brt da nisu moderne zato sam i izpatišpanjisao onaj primer. Nego mi se nekako činilo da bi dvaes kila očiju zauzimalo veći prostor no što je naveo kurcio, al zapremina je varljiva za oko

Kaputt je zajeban u pičku materinu jer su scene preuverljive, a on je jako dobar pisac, i onda te uvuče u sve te situacije do srži, natenane

- ti konji smrznuti u jezeru Ladoga, kako im sede na glavama i piju čaj, pa ih posle u proleće izvlače i ukopavaju jer cela šuma smrdi na crkotinu

- rumunski seljaci koji se tuku međusobno oko odeće upravo streljanih Jevreja

- onaj Žabar što otvori furgon a gomila tela (Jevreji koji su se pogušli) se sruči na njega i umalo ga ubije

- opis golog Himlera i kako ga bičuju u sauni grančicama (objašnjenje psihološkog terora koji ostavlja naci uniforma na prosečnog čoveka)

- evakuacija doma za ljude sa posebnim potrebama u vreme bombardovanja Napulja...

Jebeno bre jako. Jedva sam čekao da pročitam to mučenje do kraja, pozlilo mi u jednom trenutku bilo, duša mi se razbolela. Ali da, treba svaki čovek na zemlji da pročita. Što kaže Kurcio rat je ovde samo nužno zlo, posmatrač, poput predela, a ljudi su u prvom planu. Obojena ptica nije ništa bolja.

A dobro možda je pavelić rekao dvaes kila onako...Odokativno, skeč. Možda je bilo 17. Postoje razni navodi toga od više ljudi, neki govore kotarica, drugi čaša itd. Kurcia ugl. osporavaju zbog preuveličavanja ali ne baš i izmišljotine. Uostalom mogu reći šta hoće, imali su Jasenovac, srbosek, logor za decu itd.

Najjača mi scena oni roditelji, kad krenu da padaju bombe, krenu da se raduju ko ludi dok decu vode u podrum, u fazonu ajmo deco brzo sakrivaj se, ako nas vide "oni" ništa od igračaka, a deca u delirijumu. Posle pobacaju igračke po dvorištu i deca vrište od sreće kad ih nađu, u fazonu avioni bacaju igračke deci LOL, tako su ih spasavali od traumiranja. Ne stvarno, nenormalan roman na svaki mogući i nemogući način, najgore što su sve te scene vrv skroz autentične - no i da nisu, moguće su, a to je već dovoljno samo po sebi. Opis bombardovanog Beograda, i kad skrene s uma u Finskoj pa krene da loče ko lud, i kad mu mrtva kobila uđe u sobu i stane da ga posmatra...Leptejebo.

Novi zavjet 5/5

Manifest ljubavi - kako je to genijalno sročio monah Arsenije koji je, ako smem onako uzgred da primetim, jedan izvrstan primerak čistog i rasnog Slovena. Voli svoje, poštuj tuđe. Nemoj tuđe - prokleto je. Voli svoje ljude i budi tu uvijek za njih spreman da se baciš u vatru sve i da te na kolac nabijaju. Brate, da su ne znam kakvi tvoji su.

Nemoj da mrziš nikoga jer to ti je glupo skroz. Ako nekoga mrziš daješ mu na značaju. E sad, prezir je s druge strane izvrsna stvar. Dučić rekao a ja evo prenosim. Ja sam vam jedan najobičniji golub pismonoša tu.

Reci, kralju moj, sve što imaš uvijek i svugdje. Svakome saspi sve u lice. Budi slobodan i svoj. Imaj neke autoritete ali samo Jednoga gledaj kao višeg od sebe. Nikome se ne klanjaj sem Njemu.

Kad treba da se ubija ti ubijaj, kad treba da se ljubi ti ljubi, kad treba da se pije ti pij... Nemoj da odskačeš od tih provjereno dobrih stvari jer ti niko crne ovce ne voli. Budi bijela vrana. Tad ćete voljeti oni koji trebaju da te vole a oni drugi... Ma pusti.

Ulje i voda nikako ne ide zajedno. Ave Christus rex!

Čist i rasan Sloven lol

Nemoj da mrziš nikoga jer to ti je glupo skroz. Ako nekoga mrziš daješ mu na značaju. E sad, prezir je s druge strane izvrsna stvar. Dučić rekao a ja evo prenosim. Ja sam vam jedan najobičniji golub pismonoša tu.

Patološki patetičar i bleda fleka srpske književnosti Dučić u kog se redovno kunu svi kmečavci, možda nije primetio da prezrenje ide kao direktan proizvod prvog greha, to jest kao sud o drugom kao nedostojnom, potkrepljeno osećajem vlastite superiornosti. E sad ja nisam neki eksperat za katihizis ali prilično sam siguran da avanzovanje mržnje u gordost nije baš bogougodno

Kad treba da se ubija ti ubijaj, kad treba da se ljubi ti ljubi, kad treba da se pije ti pij... Nemoj da odskačeš od tih provjereno dobrih stvari jer ti niko crne ovce ne voli.

Ne znam primećuješ li u kolikom je sukobu ovo sa svim ostalim, a naročito pasusom koji neposredno prethodi.

Probaj ipak Kuran, čuo sam da je nešto direktniji i sažetiji, a svakako i prikladniji tvom odgoju i poreklu

Nejebac molim te ajde prodji me se znam ja da si ti kralj i sve to ali nije mi do zajebancije trenutno

Čist i rasan Sloven lol

Jeste ali je ujedno i treca najcesca slovenska skupina koja izgleda identicno kao nordijski narodi. Slovenski fenotip je Ostbaltid, Neo-Dunavac je nesto vrlo slicno ali ne isto i Nordid je treci put. Sve od toga je okej. Nego eto samo dobjasnim.

Pa nemoj se izlupetavati care, jeres ovde neku provodiš provučenu kroz naci blato sa šturmfronta

Tako je majmuncino bravo prokonto si ti mene sve

Nejebac brate jeste da si ti kralj ali opet za mene si ono sto je tipa tako neka Jelena Aleksic za Fridu Kalo da tako kazemo

Sportski pozdrav imas od Naci brigade iz lada

Kad treba da se ubija ti ubijaj

Reče čovek čiji smisao života se zasniva na učenju koje jasno i nedvosmisleno kaže

Ne ubij

lol

naci brigada
moj vam kurac kinderlada

Da, da, da. Sodom se nije desio. Uzgred budi receno nije ni Holokaust.