Prijava

Ovo ću ja sto posto da probam da razradim malo...ima ovde prostora za manevar. :-)

e sad se sjeti nečega...

prošle godine je RTRS organizovao neko takmičenje kao za pokretanje sopstvenog biznisa i naravno pobijedila je glupost o ljekovitom bilju zato što su rod ministru... :)

nego, poJenta je jedna sjajna ideja koju je imao moj pajs sa faksa i to o proizvodnji prirodnih termoizolacionih materijala, najviše od ovčije vune i to... e sad oni su baš to razradili, ali kako se taj ''šou'' skroz izjalovijo oni su ostali bez početnog kapitala, pa ako si ti ili ako znaš nekoga iz inostranstva da je zainteresovan da ga bar sasluša, bilo bi korisno...

Da probas bizMis sa zemljanim posudjem?

Ako ćeš raditi sa psima - doooobro prouči propise za uvoz psa koji vrijede za EU, prijateljski savjet.

Ja sam muku mučio da izvezim pse u Hrvatsku.

Ako je štene mlađe od 3 mjeseca ne treba mu ništa sem potvrda o vakcinaciji, čišćenju, rodovnik, pasoš i slične stvari. E pazi sad šta su nam radili.
Tražili su jebene potvrde o vakcinaciji protiv bjesnila. Kako sam odbijao da vakcinišem štene od 2 mjeseca protiv bjesnila jer je to van zdravog razuma, morali smo čekati peti ili šesti mjesec da se vakcinišu.
E tu nastupa čudo. Pored svih gore navedenih potvrda - radi se test na Veterinarskom institutu na neka titer, titel antitijela, zaboravih. Ukoliko je koncentracija antitijela ispod 0,5 nečega - moraš obaviti revakcinaciju pa za mjesec dana ponovo na analizu... Jedna analiza koštala je 80€.
Dok se to poobavlja - kerče je već u osmom mjesecu.
I onda se kasnije čude zašto se šverca splavovima preko Save i Drine.

Znači, PROPISE PRVO, onda sve ostalo, vidi šta zahtijevaju.

Дошло ми да мало изтролујем али видох да пише СТВАРНО па нећу и још Курд отворио ово, после да се пушим од бана.

Ma što se tiče pasa nisam ni pomišljao na Srbiju, znam da bih najebao iz starta. Imam ja već neka iskustva sa time.
Bila mi u glavi Mađarska...a u stvari je ideja bila Pet Šop, sa mogućnošću naručivanja pasa, mačaka i tako tih većih živuljki.

A mi na Balkanu smo geniji za zakone, majke mi...koji smo mi bolidi, svi zajedno, Bog da nas čuva.

Al obavezno se povežeš sa nekim u lux kinološkom savezu, dozvoliš da se neko od njih ogradi za zaradu, al zato imaš favorizovanje od njihove strane u vidu reklame od usta do usta + nalaženje mušterije jer ipak oni svi imaju mnogo kontakata. Bukvalno možeš da kažeš ''šalji sve kod mene u shop, ako ikom nešto treba reci da je kod mene provereno, ako hoće neko nekog psa mogu da uvedem'' i ponudiš mu/im postotak i svi srećni.

Ovde u NS je pre par dana postavljen onaj prototip za punjenje mobilnih telefona na solarnu energiju. Stub, na vrhu solarna ploča, dole klupica sa desetak kablova za sve telefone. To je pobedilo nedavno (pre godinu-dve) na nekom takmičenju za eko bla bla. Naši studenti osmislili, kontam treba im neko ko će to plasirati na zapad. Trebalo bi da prođe, pošto su na zapadu mnogo eko orijentisani, kontam.

EDIT: Vidim, ima i u BG: http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/785210/Prvi+javni+solarni+punja%C4%8D.html

Znaš ti kako su nama u BiH tražili potvrde o porijeklu prokletih hrčaka?

Znači, dupe su nam pomjerali.

Šta god im kažeš - oni imaju propis za to.
Da kažeš - razmnožili se, glodari su, jebu se ko štuke a rađaju ko šiptari - NISTE ZANATSKA RADNJA NITI ODGAJIVAČNICA, NE MOŽETE UZGAJATI HRČKE ZATO ŠTO SU ONI EGZOTIČNE ŽIVOTINJE.
Šta su hrčci?
HRČCI SU EGZOTIČNE ŽIVOTINJE.
A šta je još egzotična životinja?
-TIGAR, LAV, KENGUR, NOJ... I nabraja čova sve po zakonu.
-Jel to, matere ti, u zakonu stoji?
-EVO VIDITE!
Kad ono stvarno: hrčci, zamorci, kunići, lavovi, tigrovi, pume...
Kasnije je povučen taj zakon, čuo neko od školovanijih pa se prekrstio.
Kažeš - uvezli: OD KOGA, ZAŠTO, KAKO, ODGAJIVAČNICA... Ama kakva odgajivačnica jebenih hrčaka, nije na CITES-u, koj vam je! MORA! E neće. Evo vam papiri, gospodo.
-UVEZLI STE OVE HRČKE 2007. GODINE?
-Šta se čudite, slabo ide posao.
-I to su ti isti hrčci?
-Da.
-Niste ih prodali četiri godine?
-Nisam.
-Kako ja to da znam?
-Ne interesuje me, nagađajte, nije moje da vas savjetujem.
-Pa kako stari 4 godine kada su ovako mali?
-Zaostali su u razvoju.

Ovo sa hrčcima je za pripovetku! :-)))))))

Probaj sa organima toga uvijek fali ali moras imati iza sebe šiptarsku logistiku:)
Da li ti to važi za Bosnu, firma gdje moj stari radi bavi proizvodnjom šlaufa svih vrste po zadnjim evropskim standadima naći ispunjavaju sve uslove EU trenutno rade na lokalnom nivou ali bi bilo dobro kad bi se mogli prosirit, čak posjeduju i svoje kamione koji bi ti to mogli transportovati ggdje god hoces onaj repromaterijal za proizvodjnu dovlace iz Subotice.

секнд хенд гардероба

Našu seknd hend garderobu ne bi obukao ni blejač poded Bajlonija, ane neki Luksembužanin blejač, ipak oni imaju Đirardelija. Pročitaj Kurdov post na temi o legendama kraja.
Ponavljam, vrhunski bubnjevi, ručno rađeni.

Znam dosta ljudi koji bi rado platili samo da ne gledaju svoje supružnike. Nešto kao nuklerani otpad. Možeš li napraviti neku agenciju da im nalazi najjeftinije poslove tamo a plus da odavde nezadovoljni supružnici šalju donaciju da se đubre ne bi vratilo kući?
Ovo ti je ozbiljno predloženo, ne zajebavam se.

Znam...neki ljudi su napravili bogatstvo tako, samo što neki tamo zlobnici to nazivaju "trgovina belim robljem". :-)))

Vidim ja da ti već imaš nekog na umu... :-)))

Ja radim u firmi u kojoj se proizvodi pelet i elementi za palete. Skoro sve se izvozi u Italiju, ali vjerujem da bi prodali bilo gdje. Pa, ako te zanima...

Probaj onu srebrnu vodu. Bas zvuci ko sranje, al ono radi. Moj otac ima svoju malu zanatsku radnju u kuhinji gde pravi to. Samo njemu verujem, jer mogu da vidim kako radi. Onu sto se prodavala ladno razotkrili, ono obicna voda, i nekog drugog metala. Samo predlazem.