Prijava

Iz SFRJ se ničega ne sećam, bio sam dosta mali kad se raspala. Dobro se sećam bombardovanja npr. ali to je neka druga priča. Ideja Jugoslavije je fenomenalna, ali ne valjaju ljudi koji žive na tom podneblju. Sve gamad i stoka, čast izuzecima. Pa je l' vam toliko jebeno teško da govorite istim jezikom ili da budete u istoj državi? Govorio bih i kineskim samo da živim u takvoj državi gde me apsolutno boli kurac ko je Srbin, ko Hrvat a ko je izbegao sa Antigve i Barbude u Jugu, jeb'o vas nacionalizam da vas jeb'o. Lepo je to da čuvaš neku svoju tradiciju i istoriju, ali možeš vala da je čuvaš i u federaciji, ne moraš da praviš neku posebnu državu koja će biti go kurac da bi ti bio šatro ponosan na svoju istoriju. A Tita jedino ne volim jer je uvek bio protiv srpske politike. A to što kenjate za sistem: pa koji će mi jebeni kurac sad ta šatro sloboda kad živim u ovakvom jadu i pokušaju od države?! Slažem se da je taj sistem bio prepun mana, ali to je uglavnom opet zbog toga što su ljudi stoka. Što su morali da budu ubijani neistomišljenici itd.?

Kizo brate al si analizirao moj post :))))

Ja sam čuo da je postojala i neka Kraljevina Jugoslvaija.

Mislila sam na SFRJ, izvini što sam se pogrešno izrazila :)

A sad smo svi kao šatro protiv sistema, bole nas kurac?

Kad sam rekla da se tad moralo živjeti po pravilima mislila sam na npr pravila zbog čijeg kršenja se završavalo na golom otoku, mislila sam na to da nisi smio ni misliti o stvarima o kojima si želio, a kamo li pričati o njima, mislila sam na to da u to vrijeme nisi smio vjerovati u šta si želio, da nisi smio djecu krstiti i slaviti slavu, da jednostavno mnogi nisu smijeli raditi ono što su željeli, nisu smijeli imati što su željeli...

Da, tak kad je on došao na vlast počinju problemi sa šiptarima... Da ih nije on tolike i doveo? Nakotio? Milim, znam da je jebo, al toliko....

nije bitno koliko je Tito jebo, dovoljno je samo to što je dozvolio

A što se tiče mog mišljenja da bi ljepše živjeli da smo ostali kraljevina to nije zbog sistema koji bi tada postojao, nego bi bili više poštovani u svijetu, ne bi nam sva sranja visila nad glavom, bili bi mala kraljevska državica, mnogo toga bi nam bilo vjerovatno puno lakše...
al sve je to šta bi bilo kad bi bilo, tako da je u sušti nebitno, tako nam je kako nam je...

Jedan mali disklejmer, da se tako urbano izrazim. Ja ne branim SFRJ, ni taj sistem. Podjednako mi piče po kurcu i jugonostalgičari i oni što je mrze.

Kad sam rekla da se tad moralo živjeti po pravilima mislila sam na npr pravila zbog čijeg kršenja se završavalo na golom otoku, mislila sam na to da nisi smio ni misliti o stvarima o kojima si želio, a kamo li pričati o njima, mislila sam na to da u to vrijeme nisi smio vjerovati u šta si želio, da nisi smio djecu krstiti i slaviti slavu, da jednostavno mnogi nisu smijeli raditi ono što su željeli, nisu smijeli imati što su željeli...

Represije je bilo, nema spora. Ali nije bila na tako niskom nivou pa da se nije smjelo misliti i tako to. Narodu je bilo dovolno dobro da nije imao porebu da se buni. A to za slave i krštenja mi je uvijek bio teški šupljak. I ja sma to nekad mislio , da je to bilo ko da si pokušo atentat na Tita. Ali sam se onda malo rapitao kod tih ljudi koji su živjeli u tom vremenu. I kažu da nije bilo nek zajebancije oko tog svega. Čak su i oni pravi partijski funkcioneri dolazili na slave. Bilo je onih koji dođu na slavu, ali izađu prilikom čitanja molitve. Pa se fino vrate među narod, da se druže. Niko im nije branio. Ali bilo je i onih neukih partijanera nižeg ranga koji su u toj svojoj nepisnenosti napadali popa. Sad taj isti ide za popom i nosi mu torbu. Sve svetkovine su se održavale bez problema. E sad, to je priča o mom kraju.

nije bitno koliko je Tito jebo, dovoljno je samo to što je dozvolio

Oni su već bili tu, bilo bih isto i da nije bilo njega. Da li je on ubrzao proces sa davanjem autonomije? Moguće, vrlo. Ali nije on imao u planu da će se poslije njag država raspasti. Šiptarima je najviše doprinjeo sam raspad SFRJ. Izborili bi se oni opet za nezavisnost, i da im ovaj ne dade pokrajinu.

A što se tiče mog mišljenja da bi ljepše živjeli da smo ostali kraljevina to nije zbog sistema koji bi tada postojao, nego bi bili više poštovani u svijetu, ne bi nam sva sranja visila nad glavom, bili bi mala kraljevska državica, mnogo toga bi nam bilo vjerovatno puno lakše...

Ma ništa to ne znači. Boli kurac onoga koji ima neki interes u tvojoj državi ili u tvojoj regiji . Ako je dovoljno moćan da ostvari taj interes, nikakav prestiž krune te neće spasiti.

Eto tak. Sad čekam da počne rasprava o četnicima i partizanima. Odoh po čvarke i pivo.

E, da. Jesam sad intelektualac?

Ја мислим да је суштина проблема бивше Југе била у томе да се није могла утврдити особа која је мучкала колу..... реално ....

Ja sam reko da je problem u čudnoj želji balkanskih naroda da spava na klupama parkova nepoznatih gradova.

Ма мени и онај Трст сумњив .....

Zato je i bila ona kriza oko Trsta. Bili smo slabi na farmerke, da ne kažem JEANS!

E, da. Jesam sad intelektualac?

ma totalni si intelektualac, ono, pravi :)))

ma šta znam Kizo, možda si ti u pravu, možda sam ja, a vjerovatno nije ni jedno od nas.

Bitno je da polemišemo i da argumentujemo naša stanovišta. I naravno, održavanje dijaloga na akademskom nivou je od krucijalne važnosti!

I to što kažeš.

Kiizo je l' ova klupica?
Jebala ih klupica.

Jeste, upravo ta.

da nisi smio djecu krstiti i slaviti slavu

Ovo je najveća urbana legenda iz tog doba.

Smeo si. Ali nije bilo politički korektno da se tako odrazim.

Nisam živeo u njoj,znam samo iz priča mojih matoraca-njima je bilo bolje.No to i nije neki uspeh u poređenju sa životom danas.Komunizam kao ideologiju i sistem ne podnosim.Babi oduzeli 3 kuće samo zato što je Nemica,ubili joj oca,provela sa ostatkom porodice neko vreme u komunističkom logoru + bila beskućnica neko vreme.

Skini unterhose i okreni nam svoj švapski Arsch u znak odmazde,

Овде никад крдо неће наћи ко не научи урлати.

Da se nadovežem na enemijev post

Stavio sam akcenat na SFRJ jer ovde još ima ljudi koji se sećaju tog perioda, makar u pitanju bilo i detinjstvo. Ne verujem da se bilo iko sa sajta seća kraljevine. Poenta svega je to što sam želeo da čujem KAKO SE KONKRENTNO ŽIVELO. Znam da je bilo izvesne represije nad srpskim imenom (mada danas i nemamo neke vajde od te slobode) Sa druge strane, životni standard je po mišljenjima mnogih bio odličan. Odavno sam čuo za to spavanje u parkovima, ali interesuju me detalji. Za priče i teorije o razlozima i stvaranja i raspada obe Jugoslavije već postoje teme. Hvala svima u svakom slučaju.

Ja volim SFRJ jer sam u toj državi zadnji put jebo. Od kadse Juga raspala slabo i pičetina radi.

NEKROPOST!

zajebavam se, prelistao sam sve moguce teme i jedino ovu nadjoh da se bar malo slaze sa sledecim iseckom iz intervjua sa Jovankom Broz:

Navela je da je bila je svedok događaja 1945. godine i onoga šta se dešavalo nad srpskim narodom u Hrvatskoj radi "mira u kući". "Posle 50 godina, ta nagomilana nepravda je riknula kao vulkan, a ljudi su se pitali gde je to bilo zapreteno. Bilo je zapreteno u dušama jadnog naroda koji nije smeo da kaže ništa radi toga mira.

Sadašnja situacija sa Hrvatskom me podseća na to vreme, kad se traži da radi mira pređemo preko Oluje i svega sto se dešavalo.

Čini mi se da to nije u redu prema budućim generacijama i da stvari treba raščišćavati dok postoje živi svedoci", rekla je Jovanka Broz.

sto star covek/zena moze u par recenica ponekad da sroci svasta.