Prijava

Џими, почни да слушаш Диџеј Крмка, место тих секталика, и нећеш имати такве снове :)))

Курац. Кад сам био клинац, оно баш клинац (7-8 година), избегавао сам да гледам у једно огледало у кући, јер сам сањао како стајем испред тог огледала, у одразу видим исто црну жену с дугачком густом црном косом, бледа као готик цава (само старија), окренем се и видим она стварно стоји ту иза мене. Сањао сам је у више наврата, а од тог огледала сам се клањао годинама. Јбт, које трауме. :)

Брате, Џими... Није требало да гледаш "Круг" у предадолесценцији :)

Ko smije, nek ukuca na gugl "blatta orientalis" i "blata germanica".

Ko smije, nek ukuca na gugl "blatta orientalis" i "blata germanica".

Nemam ja fobiju od tih životinjica.Samo se trudim da ih posmatram kao dio prirode,kao svaku drugu životinju npr. kravu.

Брате, Џими... Није требало да гледаш "Круг" у предадолесценцији :)

А из круга су ме триповале оне мердевине. :) Иако је сам филм смешан.

Nemam ja fobiju od tih životinjica.Samo se trudim da ih posmatram kao dio prirode,kao svaku drugu životinju npr. kravu

Јесте, ал' крава не може да се провуче кроз славину, уђе ми у фрижидер и пренесе ми неку болешћину.

Јесте, ал' крава не може да се провуче кроз славину, уђе ми у фрижидер и пренесе ми неку болешћину.

Pa ti prečisti kuću i začepi rupice po zidovima.

Јесте, ал' крава не може да се провуче кроз славину, уђе ми у фрижидер и пренесе ми неку болешћину.

Moj argument upravo. Zmiju bar MOŽEŠ da vidiš, pacova MOŽEŠ da vidiš. :D

Moj argument upravo. Zmiju bar MOŽEŠ da vidiš, pacova MOŽEŠ da vidiš. :D

A šta može da ti uradi?

Fobija (grč. phobos - strah, bijeg) je izraženi trajni strah, najčešće prekomjeran ili neopravdan, a pojavljuje se u vezi očekivanja specifičnog objekta ili situacije.

Imaš ljudi koji se boje zatvorenog prostora, buba, otvorenog prostora, ljudi, toalet papira. Svega.

Tvoje razumno objašnjenje je: A šta može da ti uradi? :)

Da je tako jednostavno, niko se ničega ne bi bojao. :)

Ti možeš da vidiš zmiju,možeš i pacova da vidiš,bube malo teže,tako da ni tvoje objašnjenje nije nešto.

Кад већ поменусте снове, пре неки дан сам имао одвратно искуство, да ли сам сањао, да ли се стварно десило, не знам, не капирам никако. Гледам неки дебилизам, покушавајући да заспим, два сата по ноћи, и баш онај моменат пред сан, наједном се заледим, слушам телевизор, јасно се чује, бураз прича са неком цавом на скајпу, све чујем, међутим, не могу да мрднем ничим, покушавам да проговорим, али уста се не отварају, вриштим, запомажем, покушавам да померим ноге, нема шансе. Тако неколико минута, ја потпуно мокар у зноју, некако померим ногу и "пробудим се". Ја се усро. Нисам заспао целу ноћ. Пошто већ причамо о сновима, има ли нека посебна тема о томе?

Пошто већ причамо о сновима, има ли нека посебна тема о томе?

Ima neđe Tumačenje snova.Nadji pretragom.

Ti možeš da vidiš zmiju,možeš i pacova da vidiš,bube malo teže,tako da ni tvoje objašnjenje nije nešto.

Pa, zamisli da si psiholog i da imaš pacijenta koji boluje od neke fobije, šta ćeš mu reći?
"Znaš, to čega se ti bojiš, nije logično. Ništa ti ne može."
Fobije su iracionalne, tome treba pristupati mnogo profesionalnije, jer nikad ne možeš znat' kakvo je psihičko stanje sagovornika.

Fobije su iracionalne, tome treba pristupati mnogo profesionalnije, jer nikad ne možeš znat' kakvo je psihičko stanje sagovornika.

Pa profesionalni psiholog traži srž problema,koji može biti obična trauma iz djetinjstva ili iluzija. I treba suočiti pacijenta sa strahom,da bi shvatio da mu ništa ne može.

Suočavanje sa strahom je samo jedna od mnogobrojnih metoda za rješavanje tog problema, i moram da dodam - jedna od onih koje nisu najdjelotvornije. Suočavanje djeluje samo kod malog broja ljudi, treba imati predispozicije za to.

Suočavanje sa strahom je samo jedna od mnogobrojnih metoda za rješavanje tog problema, i moram da dodam - jedna od onih koje nisu najdjelotvornije. Suočavanje djeluje samo kod malog broja ljudi, treba imati predispozicije za to.

Nema sanse da bi to meni pomoglo, ma kakvi... Pre mislim da bih srcku dobila. Kakvo suocavanje...

Nema sanse da bi to meni pomoglo, ma kakvi... Pre mislim da bih srcku dobila. Kakvo suocavanje...

Većina ljudi upravo tako reaguje, uprkos dugotrajnom pripremanju i svemu ostalom što prethodi suočavanju..

Većina ljudi upravo tako reaguje, uprkos dugotrajnom pripremanju i svemu ostalom što prethodi suočavanju..

I vecini ljudi stvarno ne bi nikako pomoglo to suocavanje, zato sto polaze sa saznanjem da ce se nesto desiti, i sve je blize, malo ko zapravo uspe da se tako izleci.

= Кад већ поменусте снове, пре неки дан сам имао одвратно искуство, да ли сам сањао, да ли се стварно десило, не знам, не капирам никако. Гледам неки дебилизам, покушавајући да заспим, два сата по ноћи, и баш онај моменат пред сан, наједном се заледим, слушам телевизор, јасно се чује, бураз прича са неком цавом на скајпу, све чујем, међутим, не могу да мрднем ничим, покушавам да проговорим, али уста се не отварају, вриштим, запомажем, покушавам да померим ноге, нема шансе. Тако неколико минута, ја потпуно мокар у зноју, некако померим ногу и "пробудим се". Ја се усро. Нисам заспао целу ноћ. Пошто већ причамо о сновима, има ли нека посебна тема о томе? =
E, o ovome sam čitala u nekoj knjizi o astralnoj projekciji i tako tome, kao pred izlazak tvog astralnog tela iz fizičkog, fizičko telo se ,,zamrzne'', jer nema više ulogu, koristićeš astralno telo dok se ne vratiš u fizičko. I dalje si svestan svega oko sebe, samo nisi u stanju da se pomeriš. I ne moraš ti svesno da pokušavaš da postigneš ovo, jer pred san upadamo u sličnu fazu, pa je moguća i spontana astralna projekcija, koju si prekinuo tako što si se usresredio na pomeranje svog fizičkog tela.

Ја сам мислио да се Путин не плаши ничега.