Prijava

Богати оће да буду више богатији, сиромашне ко јебе :)
Тај се принцип преноси и на интернет :)

Npr... nece se gasiti sajtovi sa parodijama, ali ce se vrlo brzo gasiti sajtovi koji iznesu neku prljavstinu o nekome visokom iz amerike, americkoj vojsci, ili rade nesto slicno, kao sto je npr vikiliks, jos dok niko i ne cuje za njih.

Има баш у овом тексту део у коме се то помиње:

If the AG chooses to take action against a site (either against the operator, if they are subject to U.S. jurisdiction, or against the site itself if no one under U.S. jurisdiction can be found), then a subsequent court order would require the following:

Internet service providers will be required to block your access to the site (section 102(c)(2)(A)(i)) within five days.
Search engines (Google, Yahoo, Bing, etc.) will be forced to remove all references to the offending sites from their indexes (section 102(c)(2)(B)).
Ad providers (Google AdSense, Federated Media, etc.) will be required to stop providing ad service to the site.
Payment providers (PayPal, Visa, etc.) will be required to terminate service to the site.
Effectively, this bill gives the attorney general the power to fully censor foreign sites that the government does not have jurisdiction to take down directly. The most immediate example is WikiLeaks — under such an order, your ISP would be forced to block your access to Wikileaks. Once the technical means to do this are in place, then it becomes very easy for this power to be extended.

Ništa, nabavimo golubove pismonoše.

Ništa, nabavimo golubove pismonoše.

хахахаха

da dzimi... ako ne mogu da uticu na sajtove u rusiji, mogu lako da pritisnu vece sajtove u americi da ih ne finansiraju i da ih ne prikazuju u pretragama, kao i da pritisnu ostale sajtove (lokalne pretrazivace) da ne prikazuju u njihovim pretragama, inace ce i njih gugl na crnu listu. rezultat - brzo izumiranje sajta ili sticanje statusa cudaka.

И то се посебно одражава на науку. Раније си могао да научиш нешто једино ако упишеш факултет, факултети су имали монопол над информацијама. Данас ти не треба факс да би се образова, имаш Википедију и на њој линкове ка квалитетној литератури. То не одговара капиталистичким образовним институцијама у свету.

Али замисли ситуацију у којој капиталистичке образовне институције не ускраћују приступ свим информацијама, чак ни већини информација, већ га моделују, усмеравају, сортирају, тако да ти стекнеш илузију слободе приступа, а у ствари само идеш кроз лавиринт, као лабораторијски миш, ка једином могућем излазу, који они дефинишу. Није битно који је тај излаз, битно је да они имају могућност да те ставе у ту ситуацију. Орвел је био веома, веома наиван.

E pa ja sam toliko navikao na pirateriju, slobodnu muziku, plagijate, sve moguće informacije, da sam postao narkoman po tom pitanju. Pa ako uvedu ovo, ja ću da ih tužim za nanet duševni bol jer su mi uskratili većinu zadovoljstva u životu lolo.

E sad bez šale... Opasno je ovo sranje, jer neće tebe juriti naši lejm sudovi ili tako nešto, nego će da ti blokiraju sajt po sajt, sve dok ti ne ostane samo sajt američke vlade, CNN, i Youtube sa klipovima Džastin Bibera. Najveći problem nije ni samo ograničenje piraterije, već mogućnost američkih državnih tužilaca da blokiraju STRANE sajtove i tuže provajdere i vlasnike sajtova u DRUGIM državama. Koji kurac bre?! Otkad imaju pravo da se mešaju drugim državama u sudstvo i policiju, mamu im jebem imperijalističku?

Окрени-обрни, не ваља ситуација.

брате, а мени је најјаче што сви само о овоме дискутују, а нико неће да предузме ишта. и септичка се само прељева, овај закон је један од милион оваквих притисака и гована која нас терају да једемо.

да имам кокса довољно да будем бар 3 месеца константно на њему ко чегевара, спровела бих револуцију у пичку материну

Али замисли ситуацију у којој капиталистичке образовне институције не ускраћују приступ свим информацијама, чак ни већини информација, већ га моделују, усмеравају, сортирају, тако да ти стекнеш илузију слободе приступа, а у ствари само идеш кроз лавиринт, као лабораторијски миш, ка једином могућем излазу, који они дефинишу.

Mudar si, Valdemare. Model kapitalističkog krematorijuma, koji uz industriju zabave stvara Titanik sindrom. Ne znaš ništa, toneš, a muzika je sve jača.

ne valja... nece stati dok ne budu mogli da kontrolisu svaku informaciju na internetu sa jedne strane, i sa druge, dok ne platis americkim izdavacima 10c za svaku pesmu koju pustis i 5$ za svaki film (na ovaj ili onaj nacin... racunam i bombardovanje reklama kao neku vrstu placanja).

Oće masonci kontrolu, pa to ti je. Ako uzmu internet, i k'o što Voldemar reče, izmanipulišu sadržaj po svom bontonu davajući zauzvrat šatro slobodu, imaće sve. A tad ćemo svi morati da lajferišemo i da jebemo u pravom životu- što i nije toliko loše, ali. Draži mi najngeg od pičke.

ne valja... nece stati dok ne budu mogli da kontrolisu svaku informaciju na internetu sa jedne strane, i sa druge, dok ne platis americkim izdavacima 10c za svaku pesmu koju pustis i 5$ za svaki film (na ovaj ili onaj nacin... racunam i bombardovanje reklama kao neku vrstu placanja).

E baš to, zaglupe te zavrtanjem ventila, pa te onda ispemuju splačinama koje ćeš sa oduševljenjem plaćati.

брате, а мени је најјаче што сви само о овоме дискутују, а нико неће да предузме ишта. и септичка се само прељева, овај закон је један од милион оваквих притисака и гована која нас терају да једемо.

да имам кокса довољно да будем бар 3 месеца константно на њему ко чегевара, спровела бих револуцију у пичку материну

Па сад ће масовно да се потписују онлајн говњиве петиције (онлајна лоло, могу да дефинишем), тако да -- толико ће да предузму, да кликну мишем двапут.

Ја се обично не цимам око ствари, ни за економску кризу, ни за Косово, ни за гладну децу, ни животиње са одсеченим удовима, али ради овога би' се исцимао и да одем на неки јавни протест, мајке ми. (иако су ми протести махом мбла)

Јер, много би ми утицало на живот кад би се све то спровело у дело онако како је планирано.

Јебеш га. Ја се сад плашим да одем у Вегас. Замисли, улети Том Џонс у собу и отпева ми две-три песме и онда ми обришу фејсбук налог док се не појавим на суду...

Valdemar orveliše opasno. I u pravu je.

Skinula sam tone knjiga s neta, pa mi crkla eksterna memorija, sad znači moram da požurim opet da ih skinem.

E, pošto se ne razumijem dobro u sva ta autorska prava i to, pa mi ovo nije jasno:

не можеш да цитираш нешто и да се служиш тим, а да не платиш за то

Je l' se to po ovom zakonu citiranje nečijeg djela mora da plati? Bilo gdje, bilo u kojem kontekstu?

Ја се обично не цимам око ствари, ни за економску кризу, ни за Косово, ни за гладну децу, ни животиње са одсеченим удовима, али ради овога би' се исцимао и да одем на неки јавни протест, мајке ми.

Isto. Rado bih poneo i palicu usput, jer Kosovo je Srbija, Internet je Sloboda! A ako u međuvremenu ulete neke najke, što da ne, hehe ;)

Je l' se to po ovom zakonu citiranje nečijeg djela mora da plati? Bilo gdje, bilo u kojem kontekstu?

Ne zna se Lulo, u tome je i fora. Zakon je napisan tako smušeno, baš zbog toga da niko ne shvati šta piše i da mogu da ga što slobodnije tumače.

Па сад ће масовно да се потписују онлајн говњиве петиције (онлајна лоло, могу да дефинишем), тако да -- толико ће да предузму, да кликну мишем двапут.

I ne samo to, nego će oni "okupatori" da uvedu i neku anti SOPA parolu.

Je l' se to po ovom zakonu citiranje nečijeg djela mora da plati? Bilo gdje, bilo u kojem kontekstu?

Вероватно. Служиш се туђом интелектуалном својином, не може за џ.
Е сад, било где... То већ не знам. Код нас је нпр. ауторско право јако закржљао појам, не знам какву би компатибилност имало с америчким законима.