Prijava

Jesi li to ti Ljubiša Trgovčeviću :))

Da prokomentarišem i ja nešto, iako me niko ništa nije pitao. Sama ideja brisanja definicija na ovom sajtu nije dovoljno precizirana. Šta uopšte znači "nekvalitetno" i za koga to? Šta je "degutantno"? Nekom jeste, nekome nije. A nigde tačno ne piše šta se pod tim sve podrazumeva. Isto kao kad bi se propisalo da će se neko kazniti što se "nekvalitetno ponaša". Onda bi kažnjavali svakoga svaki dan.
Jedna od suštinskih stvari ovde je glasanje, bar se meni tako čini. Pa ako preko 120 ljudi da pozitivan glas nekoj definiciji, ko je taj ko će je obrisati zato što je njemu nekvalitetna? Definicije su tu zbog glasača, pa ako oni ogromnom većinom kažu da, znači da je njima kvalitetna. Mislim da pravila Vukajlije daju previše slobode za brisanje, pa nije ni čudo što se ljudi bune.

zajebano je kad citas definiciju a imas ispod nje dugme obrisi.
moderatore bira kaizen, a njegov je sajt, sto znaci da bira ljude koji su bili ovde neko vreme, i imaju neko iskustvo. ljude kojima daje ovlascenje da maltene upravljaju njegovim sajtom. jedini savet koji sam ja dobio je: radi onako kako mislis da treba, valjda si naucio do sad.
nije definicija obrisana tek tako. svi moderatori su se slozili sa tim.
nemojte pogresno da me shvatite, ne kazem da smo bezgresni, ili bilo sta, ali bar ja u principu radim sto je moguce pravednije, kao i ostali moderatori.

moje misljenje (sad ne pricam u ime moderatora) je da ce se definicija vratiti, i da bi trebalo to. i to ne zato sto je nesto kvalitetna, vec zato sto ima dosta glasova. videces da nece skupiti kao ostale def dana kad stoji na prvoj strani.
ali, nije lose cuti razlicita misljenja povodom ovoga, kako bi se znalo kako u buduce raditi. duke je nastradao kao prvi nakon uvodjenja novije prakse, i razumem ga.
ali, razumite i moderatore. nije jednostavno presuditi nesto sto nije crno-belo. neko uvek izgubi.

@Samhain
Ako si im rekao.

samhain, mozda si u pravu, mozda ne, ali ban od n dana zbog recnika.

nisam video...

pazi, donekle je u pravu. ali jebi ga, mora malo da se razdrma. presekao je mod, koji je ovde duze od svih nas. i znam da nece da se naljuti sto sam rekao.
pocela je vukajlija da lici na youtube ili tako nesto.

@moderatori
Otvorili ste Pandorinu kutiju, sad morate da pobrisete definicije slicnog (ne)kvaliteta da ljudi ne pomisle da ste O|O izbrisali iz ko zna kojih razloga. Inace, podrzavam, veoma smela i riskantna akcija. Nadajmo se da ce uroditi plodom i na sajt vratiti kvalitet i samo kvalitet.

@Duke
Sam sam ti jos sinoc priznao da sam ti dao minus na O|O. Dao sam ga jer je komercijala. Zao mi je sto si bas ti ispao taj zrtveni jarac, sto rece Che, ali to ne znaci da treba da ides sa sajta. Ne idi, nego pisi i dalje. Tvoja statistika dovoljno govori. Sigurno je da nisi nekvalitetan. Kako jedna lasta ne cini prolece, tako ni jedna definicija ne cini autora.

@Duke
A ovo za black_holea si ogresio dusu. :}

E, nemoj sad " 'oću kakim - neću kakim ". Ako ste je obrisali zbog nekih kriterijuma, nema šta da je vraćate pod pritiskom. Jeste ljudi ili miševi? Valjda možete da stojite iza svojih odluka?
Duke, nemoj da se ljutiš, ali stvarno je za brisanje. Ali takođe treba pobrisati i ostale slične defke, što reče jNy.
I ne znam zašto ste čekali da postane definicija dana pa da je obrišete. Naravno da čoveku nije svejedno. Sigurno bi mu bilo lakše da je, na primer, obrisana pri skoru 2:1, nego 124:26.

Mislim da bi administrator mogao ozbiljnije da se pozabavi pravilima definisanja i da ih objavi, pa ako treba i na pet strana, neka bude pet. To je nedostatak koji od starta upada u oči. Ne znaš šta možeš da pišeš, a šta ne. Meni se uglavnom i ne sviđa većina definicija dana, često to bude nešto što nema veze s mozgom, ali ako većina voli, šta da se radi...defke se i pišu zbog njih. Jedini način da se zaustavi "youtube" fazon su jasna pravila. I definisanja i brisanja.

svaka ti je tu na mestu trouble.

a za vracanje ili ne, odlucuje kaizen. ja samo kazem svoje misljenje.

Podrška brisanju svakog oblika smeća sa sajta ( mada sam plusovao kritičnu nedefiniciju, ali da nije kvalitetna-realno nije, pogotovu što taj autor ima gomilu boljih ). E sad, VELIKA je greška moderatora što je ranije nisu obrisali, što reče Mr.Moon, tako da sad ne bi ispala halabuka oko ovoga.
P.S. Priložiću i ja svoje smeće, koga svakako ima.

Au, al' ste se zajebali. Pa vec je bila slicna definicija dana(za Guaranu) i niste je obrisali a sad ovu briste? Ona "definicija" i jeste za brisanje, ali kad ste vec dozvolili da dogura do definicije dana, neka je tu, ne iste vam 'leba.

Mada, dobro je sto se bar nesto desava, dosadno bi poslednjih par dana.

@Tulumbac
Tako je! Ovde se zivi od traceva. :)

@The rest
'Ajde, je l' se slazete da otvorimo jednu temu 'de cemo svi da zapalimo svoje smece sto kaze black_hole?

Ja svoje smeće NE DAM, bre!!! Meni je moje smeće kao moja deca - svog ga podjednako volim :)))

@ black_hole

A šta ćeš ti da "baciš", života ti? Provalio sam te, hoćeš da modovima navališ još veću bedu na vrat. Kao, prijaviš neku svoju defku od milion pluseva, oni je obrišu, pa ispadne još gori džumbus :)))

Meseče, imam itekako ja smeća, pogotovu s početka mog bitisanja ovde, dok sam se uhodavao. Hm, provalio si me, razmišljam da predložim jednu svoju def.dana, koja me baš nervira :).

Веома интересантна дискусија.

Ја лично немам ништа против да ми администратор обрише дефиницију, уз краће образложење. На крају крајева и сама обришем оно што ми се не свиђа како сам саставила.

Мене буни овде једна ствар. Да ли овај сајт треба да представља виртуелну збирку дефиниција и сленга или полигон за такмичење? Мени се све више чини да је ово друго. Јер да није тако, сленг овде не би био слабо примећен. Погледајте само Мотикине дефиниције. Чист сленг који не прелази последњих дана 25 поена. Шта ћемо са дефиницијама које дефинишу нове појмове? И оне су махом непримећене.

Чињеница је да је такмичење узело маха. Ја сам пре неки дан искусног из шале питала да ми објасни који је оптимални број полних органа које треба ставити у дефиницију да би је неко уопште приметио. Не позитивно оценио, само приметио.

Што се тиче модератора, они морају да раде свој посао онако како морају. То одговорно тврдим, јер као администратор једног другог сајта морам да кажем да ми тамо ни не питамо много чланове око неких ствари. А има их много мање него овде.

Нисам дуго овде, тек три месеца па не замерите ако сам направила неку грешку. Много више посматрам него што причам, а доста сам видела. Искрено се надам да постоји неко решење да се овако нешто превазиђе на радост нас који желимо да прочитамо и нешто паметно а и шаљиво.