Prijava

Саш видт кад Брус попизди.

Bog će da popizdi kad vidi kako mu spemuješ temu.

Цијеним да је ово конструктивно питање.
622.
Za koje pare je prešao?

http://vukajlija.com/prelazak-muhameda-iz-meke-u-medinu/601528
Za one koji se možda ne sećaju, a i meni dobro dođe da se podsetim, odlična defka.
P.S. Neki kažu da je bio samo na pozajmici, mada se Ramadani tu mnogo bolje razume :D

Видим неки мод добија нападе духовитости, сад прешао на деванагари писмо, дрште га да не одапне.
Нусми Дионисијусе, реклама.

Bog će da popizdi kad vidi kako mu spemuješ temu.

Одавно већ ја сам раскрстио са богом ;)
Брус мене брине.

Otkud ti, zar ne izvoziš šljive u Amerike?

SUVE ŠLJIVE! :-)
Kolovođa đavo param para param para rara ra ra

Au, al ste se raspisali, procitacu veceras sve. I rekoh, ovo je vise filozofsko pitanje.

E prava tema...jpš kad bi se našo neko ozbiljan da mi odgovori na moju pitanje.
Naime, vidim ovde je dosta ateista pa me je od uvijek zanimalo u koju teoriju stvaranja oni vjeruju...ako ima neki ozbiljan da odgovori...

Nisam vernik (ne verujem da je bog stvorio svet) a ne mogu sebe ni da svrstam medj ateiste (vecina je zatucanija od vernika). Ne verujem ni u teoriju velikog praska, zasniva se na pretpostavkama, mnogo je tu slucajnosti. Mislim da covecanstvo (nauka, filozofija, tehnika) nije jos uvek dosegla tu razinu da moze da odgovori na to pitanje. Mozda za par stotina godina, ko zna. Jednostavno se ne zamaras tim pitanjem, ima ko ce. Ja izucio 'konomiju, ne fiziku :)

Naime, vidim ovde je dosta ateista pa me je od uvijek zanimalo u koju teoriju stvaranja oni vjeruju...ako ima neki ozbiljan da odgovori...

Čak je i katolička crkva prihvatila teoriju velikog praska i to sedamdesetih godina, a ti jedini ne prihvataš. Inače to nije puko nagađanje, model velikog praska se dobija kao rešenje Ajnštajnovih jednačina za opštu teoriju relativnosti, koja je inače potvrđena eksperimentima, a i sama teorija se poklapa sa našim dosadašnjim empirijski postignutim saznanjima o prirodi vasione.

Nego, jebete li vi što?
E, zamislite ovakvu situaciju:

1. Svijet je nastao Velikim praskom.
2. Bog je stvorio svijet.

Pola je nastalo od boga, pola od praska. I to je taj sukob svjetova. Bog je stvorio dobar svijet a prasak loš. Zato sad crkva ne voli naučnike. OPAAAA KAKAV KOBJASN!

Nas pop na vjeronauci u osnovnoj školi učio da Bog ne kažnjava, već Đavo.

Vesto si zaobisao prvo Skockovo pitanje... ;-)

Jebaću sutra, dolazi mala. :)

Видим неки мод добија нападе духовитости, сад прешао на деванагари писмо, дрште га да не одапне.
Нусми Дионисијусе, реклама.

Nije reklama, ta defka je bila odabrana, i imala je veze sa ovom temom, većina je aludirala na ovu defku (ili sam ja bara tako razumeo), a i nije moja, što bih je reklamirao...
U svakom slučaju nadam se da ti se svidela, po meni defka kida... peace! :))

zar nije bre bila već ovakva neka tema?

Maaaaaa neeeeeeeeeee...... Mozda jedno 663377568 puta, al nama nije dosadna uopste!!!

a pa ako je tako - udri po njojzi!

ajd da ne bude da spemujem:

sotona je izmišljena figura, (a bog kao nije) kako bi ljudi bili pokorni, slušali crkvu, i kako ne bi postavljali previše pitanja. u fazonu "evo vidiš šta ti se desi kad previše razmišljaš svojojm glavom". nešto kao babaroga kojom roditelji plaše svoju decu. ili cigani. (ako nisi dobar, odvešće te cigani). eto. sotona je dakle, ganfer.

Bog kažnjava nas zato što nas je neko prevario. Kakva budalaština boktejebo.

Bog je stvorio svet, a pošto je veliki, ljubazni i uviđavni Bog on izlazi u susret i glupavim i jadnim naučnicima koji su pod uticajem nečastivog pa im, kad god oni napišu neku novu teoriju, presloži svet tako da se ponaša u skladu sa tom teorijom jer je Bog veliki, ljubazni i uviđavni koji ne želi da ni jedno njegovo dete pati zato što je glupavo.

Naravno, to je srpski pravoslavni Bog, za ostale ne mogu da garantujem.

Bruce, to me podsjeća na knjigu "lažeš Melita". Ima smisla i potpuno je logično. I kada sam kao mali čitao tu knjigu pitao sam se zašto to ne bi moglo da bude tako.