Prijava

Kakav preserevacki pseudointelektuelni lajfkoucing ajde bezi tamo prebicu te zbog ovog krindzovanja.

Danas smo blagovali fokaču. Masline, čeri paradajz, ružmarin i maslinovo ulje, milina.

i beli luk, da se ne zaboravi

Danas slanutak s paradajzom i mladim lukcem, neki azijatski recept, odlično ide iskombiniran s rižom.

a gde je slika i iznad na papiru "Puši ga Bergase"?

Param Parchard
Brat melk radio u mesnoj industriji neke dve godine, pravio klima komore sa ekipom jednom - udješ u fabriku, goli zidovi, izadješ posle 3-5 dana i majstor ugura unutra proizvode, stisne dugme i automatika sve radi sama, dimi meso itd. Nisam doduše bio kod Matijevića al jesam kod Nedeljkovića, u sindu, kod Semka u Bosni itd. E sad ono - ima fabrika gde bukvalno jato golubova leti unutra i kenja gde stigne, ima pacova, krvi, ume bude prljavo itd. Što se tiče narezaka, pašteta, suhomesnatih proizvoda...Bolje uzmite ono pakovanje od tri žuta-plava-narandžasta truleks krpa, potopite malo u vruću vodu, posolite i pojedite našte srca. Jeftinije izadje a otprilike je isto. Da se razumemo - nećete se otrovati od ovoga ili bilo šta, ali ozbiljno, nemojte da jedete to djubre. Ljubi melkić.

Lele bato, za srce si me ujeo. Ima taj stereotip "aaa salame otrov, pastete kljunovi, sve hemija aaa"

Nije bato, evo ti info iz prve ruke. Sve je kako treba, nema teorija zavere, radi se po ps-u.

Ima varijacija u kvalitetu, nekad se iz sušare (da sušara sa pravim dimom) skine kulen ranije, pa.bude mek, drobi se, jer je velika potražnja. Zna i da procenat masnića bude veći nego što treba, ali to je to.

Ja vam garantujem da Neoplanta, Juhor, Zlatiborac a tek Topola, imaju kvalitetne proizvode.

E sad, da se meso uvozi iz španije i okolnih zemalja, jeste. Al mnogo jeftinije, kad je država ovde uništila farme i seljake jbg.

Carnex nisam zaboravio, namerno ga nisam pomenuo. Nešto brljaju sa kvalitetom zadnjih godina.

A Topola je najjača sa kvalitetom ubedljivo.

pomfrit.zacinio ga majonezom i kecapom
jednom sam jeo neke domace kobasice.nista ukusnije nisam jeo u zivotu cini mi se.covek ih je napravio vrhunski.
dal sam ja to umislio da je kvalitet svih suhomesnatih proizvoda mnogoo opao u zadnjih 5 -10 god/secam se sremske kakva je nakad bila a kakva je sad.i svega drugog.nesto se desilo u zadnjih 10 god.hrana nije ko nekad.sad kao da stvarno ubacuju gumu i truleks krpe.sve to lepo izmelju i pomesaju sa nekim mesom ko zna koje zivotinje.
burek kakav se nekad pravio.vise takvog nema.ma sve se iskvarilo ljudi.prosto neverovatno.

Večeras dolazi manji čopor u goste, pa se priprema party food: pizza, corn dog, sirne plate. Za vegane marinirani tofu i gljive sa grila.

stratimire napuši se kurca.

jbt, tek sam se danas setio kako je jebeno odvratan mesni narezak, kako je gadan, ali nije mi se dalo išta spremati danas.

SPAM

S P A M
P
A
M

orginalni mesni narezak

pretpostavljam da je i on poprilično kurac, kao i ostalo konzervirano meso.

spam je jedini razlog sto su ljudi sa pacifickih ostrva pregojazni svi. al ono, morbidno.

ok, i ostale preradjevine, ali to ti je dobar primer kako ce da ti izgleda stanovnistvo ako se navuce na konzerve.