Prijava

Potrebna mi je analiza "Mesečina" od Jovana Dučića za srpski ako neko zna neka pomogne :D

Mесечина падне на старински мрамор
Широких тераца, и по чемпресима
Њеног старог врта. Тих се чује жамор:
То на обалама мре поноћна плима.
А моја је драга тужна свако вече
И када заплачу ноћне камелије,
Заплаче и она; суза што потече,
Нико не зна шта је, ни шта она крије.
Докле болно шуми изнад тамних вода
Тиха песма сфера у дубини свода,
И под вртовима док умире плима.
А кад проговори, у тој ноћи, где се
Буде само слутње, тај глас њезин има
Невесели мирис вечерње ципресе

Јован Дучић је педер. Батали њега и читај Диса, кад си већ запео за модерну!

Petković :D
Ne mogu birati to me je zapalo i jbg a i Trebinjac je ko i ja :D
Ako znaš pomagaj zasrno sam "Jablanove"

Шта фали Јаблановима ? :) 3. средње си претпостављам ? како сте тако спори јбт :) ево сад ћу написати нешто :)
EДИТ: курчина, немам Месечину у читанци.

Ne fali ništa čak mi je sad i draga nego je nisam razumio pa mi je rekla da ovo spremim da dobijem 4, da 3. sam razred

Јован Дучић је педер. Батали њега и читај Диса, кад си већ запео за модерну!

Јован Дућић је апсолутни господин.И смијешно је да поредиш њега и Диса, Монструме ја ћу да ти помогнем.

Јел ти треба комплет анализа типа РИМА, ОБЛИК ПЕСМЕ, БРОЈ СЛОГОВА, ВРСТА ПЕСМЕ или само неке поуке и то ? :)

Јован Дућић је апсолутни господин.И смијешно је да поредиш њега и Диса

Да, како ми је пало на памет да тако увриједим господина као Диса. Дучић му није ни до кољена брате!

Ma jok to
Kontam da je ovo neko preneseno značenje tako da mi samo treba pravo značenje pjeme, o čemu pjeva i šta znače stihovi

Santic i tacka.

Може и Шантић, а не педерчићи који трипују да су Французи. САМО НАРОДНО :)

Kao student književnosti otkriću ti tajnu. Osnovna odlika velikih pesnika, za Dučića svi kažu da je među našim najvećim, i cenjeniji je od Disa, jeste da pišu poeziju koju niko sem njih ne može u potpunosti da razume. Jedino što je meni ovde jeasno jeste da je na prvi pogled ovo deskriptivna pesma, da ostvaruje vezu između prirode i njegove ljubljene žene, takođe on ostvaruje jedno poistovećivanje u pojedinim trenucima između njegove gospe i prirode. To ti je kao jedan vid nirvane, gde su oni zapravo jedno i kako priroda ima uticaj na nju, tako i ona svojim osećanjima ima snagu koja je kadra da pokrene svemir. Ako baš budeš analizirao možeš da obratiž pažnju na ton pesme, koji je sličan onoj pesmi Maćuhica, tih ujednačen ritam. Ovo onda možeš da tumačiš i preko ekspresionističkog utiska. To jest delovanja pesme na tebe.

Немаш фрке, Монструме, сад ти шаљем пвт. Деветаре прочитај "Благо цара Радована" прије него што кажеш да се Дучић трипује да је Француз.

Moram i ja to pročitati lol :D

Облакматори, могу људи причати за Дучића да је најбољи али он је за мене говно. Дис је некако господин у односу на њега. Него кад бих се могао сјетити шта ми је професорица причала о њему. Он и Шантић имају различито схватање жене, Дучићево је наравно под утицајем Француза и он тежи ларпурлатизму, он не пјева о сиротињи ко Шантић, и тражи само идеалну љепоту.

Hvala vam ako kad dođete u Trebinje imate pivu samo mi javite :D

Moraš znati da Dis ima gomilu pesama koje su jako loše. Čitao sam pre tri- četiri dana jednu njegovu zbirku. Osporavan je zbog toga što ima nekoliko pesama koje se izdvajaju, a ostale su dosta slabije od njih. Inače on ima samo dva motiva o kojima piše, to je motiv mrtve drage u koji spada taj njegov pozniji ciklus i prvi u kome se bavi ljudskom mukom i dolaskom na svet, to ti je na kalup Tamnice. Ali je veliki problem što se jako često ponavljaju slike u njegovim pesmama, a kod Dučića to nije slučaj. I takođe pošto iduće nedelje držim prezentaciju o Disu mogu ti reći da on piše o velikim ljubavima, a da sam nije imao nikakav ljubavni krah. Od mene toliko.

Одговорно тврдим да је,после Лазе Костића,он наш највећи пјесник свих времена!

e da ova Mesečina je refleksivna pesma.