Prijava

ajoj naopako kad dete sutra ode u skolu pred profesoricu sa stavom "Ducic je picka!"

Реално Сосе барем на часу српског имамо право на своје мишљење, зато и освајамо стално неке пројекте по Њемачкој, Италији, Словенији итд.
И рекао сам до сада 3000 пута то мојој професорици само нисам рекао да је пичка него бла бла бла да не набрајам сад, и она поштује мој став. Исто ако она каже нешто а мени се не свиђа ја могу лагано да изнесем свој став и она га мора поштовати, једноставно слободан час.

mrljo

A troluje ovaj Devetar, skinuće Kizu sa trona, jbt...
A i bilo bi fino kad bi neko pročitao nešto, pa svoje mišeljnje zadržao malo za sebe. Čisto da malo dostoji...

За троловање ти фала, трудим се.
А за ово друго, брате ово је јавна тема, питао је за Дучића ја сам рекао свој став за Дучића, крај. Јел сад треба да ме спалите на ломачи јер сам рекао да Дучић пише геј текстове и да су Дис и Шантић триес пута бољи ? :)

мени само нису јасни ови смарачи што трипују да неко нешто није прочитао само зато што му се не свиђа. камо среће да нисам прочитала та говна

тако ја исто могу са сигурношћу да тврдим да ви нисте читали дучића или сте га читали површно кад нисте укапирали да је шовиниста, мизогонист и нацист и кад вам се свиђа толико да га браните.

Реално, причати о нечему о чему ниси информисан је геј горе него Дучић. Него дајте тему о Иви Андрићу да вам објасним неке ствари одма! :)

А за ово друго, брате ово је јавна тема, питао је за Дучића ја сам рекао свој став за Дучића, крај.

Nisam mislio konkretno na ovu temu, inače se ljudi masovno proseravaju, bez odvaganog mišljenja.
Al i milica troluje, mašala

Ај да ти помогнем.

Mесечина падне на старински мрамор
Широких тераца, и по чемпресима
Њеног старог врта. Тих се чује жамор:
То на обалама мре поноћна плима.

А моја је драга тужна свако вече
И када заплачу ноћне камелије,
Заплаче и она; суза што потече,
Нико не зна шта је, ни шта она крије.

Докле болно шуми изнад тамних вода
Тиха песма сфера у дубини свода,
И под вртовима док умире плима.

А кад проговори, у тој ноћи, где се
Буде само слутње, тај глас њезин има
Невесели мирис вечерње ципресе.

У другом посу иде анализа, овај ми служи као преглед.

Neko ovde uporedi Dučića i Rakića...Rakićev stav jeste bio nou emoušn, ali i to je proizilazilo iz nekih njegovih strahova od starosti...dučić jeste u pjesmama mlakonja, ali u životu je bio pravi bačje...to što su mu motivi malo papučarski...jbg...na to su se žemske ložile...

Као прво, пјесма је мисаона и описна. У форми је сонета што значи да има четири строфе од тога две терцине и два катрена, укупно 14 стихова. У катренима је рима а-а; б-б (парна) док је у терцинама а-а;б ( обгрљена).
Доминанти је неки мистичарски опис природе који повезује са својом драгом, што је и карактеристика Дучића, он пише већином о жени као неком мистичном, недостижном бићу савршене љепоте а у литератури савршена љепота је уклета и привилегија је само богова. Француски је ђак и то се види јер његује култ савршене форме. Класично за њега је да пише о жени и природи и то је изражено у овој пјесми. Доминантни мотив ове пјесме је пролазност људског живота који је у релацији природе и његове драге. Мени ово његово срање личи на Анабел Лее од Алана Поа матереми лололо

Џастин Бибер је исто бачје у животу, а имиџ му је такав какав је, јер се жемске на то ложе.

Уствари пуст'те мене, не могу више да тролујем, душа ме боли лололо

Уствари пуст'те мене, не могу више да тролујем, душа ме боли лололо

otvorio proviron miljkovica, pa ti vidi sta ti valja ciniti

otvorio proviron miljkovica, pa ti vidi sta ti valja ciniti

одох гледати баскет :) јеби Звездо глупи Кахасол!

ZIMSKI PASTEL

Zgurena na snegu seoska kapela
Zebe usred groblja. Nebesa su bela.
Niotkud ni vetra da se javi šumom,
I zaplače gdegod za krstom, za humom.

Niti smrzlo zvono čas da kucne koji,
Ukočeno, mirno, još skazaljka stoji,
Pokazujuć' tako sred doline neme
Sat, kada je najzad umrlo i vreme.

POLJE

Ječmena žuta polja zrela,
Rečni se plićak zrači;
Kupina sja sunčana, vrela,
Tu zmija košulju svlači.

Put prašljiv kud se mrava vuče
Za četom crna četa;
Železnu žicu cvrčak suče,
Najdužu ovog leta.

I skakavaca minu jato ...
S topola jastreb mladi
Baci u sunčev sjaj i zlato
Svoj krik večite gladi.

Uživajte. Devetare, svaka čast za trol.

Devetare, svaka čast za trol.

Фала, фала. Фала што сте били моја вјерна публика :наклон према публици: :наклон према оркестру: Желио бих да поздравим маму, тату и брата, одјељење 3-1, све које познајем и не познајем и наравно вас у студиу и режији. МЈАУ ЈОРК СПАСИЋЕ ИЗИ!

Dučićevu knjigu Blago Cara Radovana sam pročitao ne mogu reći koliko puta. Čojek je i preldžija i gospodin, a bome i jebač. Eto da budem i ja hipster: stvarno je greota što je za ime Jovana Dučića otvorena tema sa ovakvo šuntavom svrhom. Pu, jebem ti i žgadiju!

читали површно кад нисте укапирали да је шовиниста, мизогонист и нацист и кад вам се свиђа толико да га браните.

Sve ovo što si rekla ja bih nazvao drugim imenom. Kad tumačiš reč šovinista, bilo značenje za ženomrzačke (evo odmah da obuhvatimo đuture i mizoginiju) ili nacionalistične strane, ni jedno ne pije vodu - voleo je Srbe, ali je iz njegovog pera izašlo i dosta kritika prema Srbima, koje nažalost i dandanas važe,

"Srbin ima prirodnu tendenciju da sve svoje velike ljude ili poubija ili unizi, i da ih zatim opeva u svom desetercu kao heroje svoje nacije, i, najzad proglasi svetiteljima svoje crkve."

Što je rekao za Nemce da samo gledaju da jedni drugima noseve poodsecaju, ili za bolesno ljubomorne Špance - to je i do danas ostalo tačno. Uvek posle par decenija u germanskom narodu se javi teški, iskonski nacizam i krvnička želja da ratuju, ma koliko da ih utučeš i sravniš sa zemljom. Takav narod, takvo podnedlje, takva krv, ma ne znam šta je - ali tako je - istorija nas uči tome. Dučić je bio srpski diplomata, i od njega se sasvim normalno da bude rodoljub i patriota. Tačnije da preformulišem - živeo je u dobu kad se naši ljudi nisu stideli time što su Srbi, i čak šta više - se roboljublje cenilo kao veoma vredna društvena osobina. (Jebiga, izgleda da je ta zapadna kampanja i hajka (sankcije da te izgladni, propadanda da ispere mozak) stvarno urodila plodom - isprali su nam svaki osećaj ponosa kao narodu i usadili osećaj stida prema sebi i svom poreklu). Ako poznaješ Dučićevu biografiju, jasno ti je da je bio svetski čovek koji je nekoliko decenija proveo na visokim međunarodnim diplomatskim pozicijama, tako da se može reći da je imao prilike da blisko upozna mentalitete raznih naroda.
Isto tako je i izneo mnogo lepih stihova prema ženama, i rečenica koje odišu istinskom ljubavlju i divljenju prema ženi.

"Žena u koju smo zaljubljeni, kao i sama ljubav, nije nešto što postoji van nas, nego je nešto što postoji u nama, i što je deo nas samih. Mi nekog ne ljubimo ne zato što tu ljubav zaslužuje potpunije i isključivije nego iko drugi, nego što smo mi na tu ličnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo po zemlji."
"Ima među ženama više heroja nego što ih ima među ljudima, ali su ljudi celu istoriju prigrabili za sebe, i za priče o sebi. Međutim, mi smo heroji u bojnoj vatri, a žene u hladnoj svakidašnjici; mi smo hrabri pred smrću, a one pred životom; mi pred drugim čovekom, a one pred celom sudbinom."

A to za nacist - bogumi česta uzrečica nacionalno isprane spske omladine - kad odmakneš negde dalje od Srbije skontaš da su više od pola Evrope veći i nacionalisti i šovinisti i mizantropi nego što su Srbi u proseku, pa eto i Jovan Dučić kao srpski pisac. Stvarnost je jedno, a kurčevi letci LDP-a i američko sponzorisanih nevladinih organizancija nažalost sasvim nešto drugo. E, sad sa druge strane zdrava ljubav prema svojoj naciji je nešto sasvim sasvim drugo... Gde god da odeš, prvo ti gledaju pasoš i to što se prezivaš na "ić", pa te onda tretiraju shodno prema svojim predrasudama. Nije zapad nasmejana reklama za koka-kolu niti atmosfera Egzit festivala.
Ako zaboraviš ko si, svoje poreklo, jezik, kulturu, kako ćeš poštovati druge ljude, narode, vere, običaje? Ako ne ceniš svoje, ono za šta su ti preci izginuli, za šta su ti sunarodnici krv proljevali, kako ćeš poštovati i ceniti tuđe? E, moja isprana srpska omladino, dođe mi da zaplačem od muke....

E, moja isprana srpska omladino....

Za manje od trideset godina živeli smo u četiri države, možda sam neku i zaboravio, tako da mi nemamo nacionalnost.

Lukse preldžijo prosvijetli zalutalu omladinu...

Dok je knjizevnost u modi, jel ima neko da je pročitao predgovor za neku (I koju ?) Kočićevu knjigu (preldžija br. 1), koji je sastavio Ivo Andrić koristeči odlomke iz pisama koja su razmjenjivali Kočić i njegov otac, ako ima , ili zna gdje se moze naći neka mi ostavi link ili pvt. Nisam ni siguran sasvim da postoji Andrićev predgovor, samo sam načuo...

ја уопште нисам рекла да други нису нацисти и преко, замена теза немаже!
ја сам рекла да је он био нациста, али не кажем да нпр клинктон није и да га то чини мањим нацистом од дучића.
ти си тај који је пун предрасуда према српској омладини и стављаш мене у неки кош због само ЈЕДНЕ реченице, а не српска омладина према теби.

а да. мени он и даље глуперда, а ваше анализе површне, поготово ваша обраћања мени за моју критику дучића, вређате мене лично а не мој став. бавите се мојим карактеристикама и шта сма ја прочитала или нисам, а не мом конкретно ставу о дучићу. запитајте се вредно ли је вређања или је то ипак дучићева шовинистичка школа?