"Jebačke" definicije i besomučno komentarisanje, ispušen način za grebanje pluseva?

  1. Елем, ја волим да се захвалим некоме ко похвали моју дефку, немам појма, не смета ми. Додуше, не ословљавам сваког братом, братићем и пријатељем што сам приметио код једног аутора, који је на критиковање његове дефиниције одговорио критиковањем моје дефиниције и тако даље, али то није битно. Нећу га именовати.

  2. У једном тренутку ми је (пре пар месеци) било мука да улазим на сајт, буквално.

    Nači tooooliko je to smorilo da nemam reči. A kad vidim ono ''ušao bih u nju kao'', ''pocepao bih je kao'', ''ne bih silazio sa nje kao'', i one varijacije: ''bolje da sam u šikaru svršio nego što sam tebe napravio'', bilo je smešno prvi put, ali posle smaaaara... Dođe ma to prijavim u defke za brisanje. A inače kažem da je njesra. I igre rečima, ima nekoliko autora koji na tome baziraju sve, ali nekako to dobro rade, mada i tu lupam minus, ili preskačem. Igre reči su se pojavile od ove godine, a li one jebačke su bile trend još kad sam ja se tek učlanila. Lično, mislim da nemam nijednu tu taslačku, sa tim silovanim pojmovima.

    ova dva primjera sam iskopirao iz komentara, prve 2 strane i op odma imas ovo.
    cemu?

    Jebiga, Javio me naučio, njega sam prvog upoznala na sajtu. :P Ali često se dešava da pohvalim neku definiciju davno zaboravljenu ili nekog slabije poznatog autora (inače uzimam rendom ljude sa sajta pa im čitam defke, ako mi privuku pažnju komentarom, slikom na avataru ili kreativnim nadimkom), tako da od komentara ima više koristi nego štete.

  3. Сморка, то о чему ти причаш су "КАО" дефиниције, други феномен. Кад немаш идеју о чему да пишеш, а ти шукни поређење. Такве дефиниције сматрам ознаком да неко нема идеју о чему да пише, а хоће да добије поене. И ја сам имао један краћи, такав период, сада бих сам себи налупао минусе.

  4. реме пичко једна уместо што дрвиш курац на вукајлијама дођи некад на фудбал и донеси паре!

  5. Не кажем да има неких пикова, готивим ја тебе и то све, знам да ни ти немаш ништа против мене. Само си много погрешан пример узео. Оптужујеш ме директно за некакве глупости о којима не желим ни да причам и сад ме увлачиш у дискусију јер ме то јебено нервира, конташ.

    i uporedi sa ovakvim glupavim komentarima koji nemaju veze sa defkom.

    И чекај, то је курчина на сајту? То је највећи проблем? Погледај учесталост коментара и реци ми да и даље верујеш да је комуникација преко њих највећи проблем. Шта, добићу плус више? Ма дај...

  6. реме пичко једна уместо што дрвиш курац на вукајлијама дођи некад на фудбал и донеси паре!

    Сутра колоквијум матер му. Елем, ценим да ћу до викенда имати кинту, макар би требало.

  7. Ipak mi je ostavio post, sad vidim.

    Сморка, то о чему ти причаш су "КАО" дефиниције, други феномен. Кад немаш идеју о чему да пишеш, а ти шукни поређење. Такве дефиниције сматрам ознаком да неко нема идеју о чему да пише, а хоће да добије поене. И ја сам имао један краћи, такав период, сада бих сам себи налупао минусе.

    E, i te su mi onda podjednako gadne kao i ove usiljene taslačke. I ona poređenja tipa ''privlačna kao Slavica Đukić Dejanović dok igra na stolu prilikom slavlja SPS-a sa punjenom paprikom u ustima'', kome je to smešno, zaboga?

  8. Jebeš definicije, da ja tebe Kurd pitam, kako tebe a i druge moderatore(primetio sam da ti ove najviše voliš) ne smaraju reakcije a i neki posteri sa tematikom puta Srbije u Evropu, tipa: "Kad Srbija krene u Evropu" ili "Srbija na putu u Evropu" ili "Kad Srbija misli da su joj otvorena vrata u Evropu".
    100 puta isti kurac u odabranima a i u živima. E za ovo treba više djeliti banove.
    E to smara više i od ovog što se vi raspravljate.

    Brate lik stavi majmuna kako jede bananu i komentar "Kad Srbija misli da može u Evropu" i ode u odabrane. Ma daj, parodija...

  9. Polako ali sigurno, tema se zagrejava da prozivanje otpočne. Kvota 1.1 da će se bar u narednih 10ak postova početi ljudi imenima prozivati. ;-) Posle narafski ide miks vređanja i spema, par banova i zaključavanje.

    Da predložim nešto - zašto se ne organizuju neki tematski kupovi definicija, prema regionima npr. kup južnjačkog slenga, kup vojvođanskog slenga, kup slenga van granica Srbije, krajiškog slenga ♥ ili kupovi na zadatu temu, npr. zanatski sleng, tekstaške definicije, itd.... I ranije kad se organizovalo, povećavalo je posećenost a i izrodilo je kvalitetne definicije, koje su se čitale. Samim tim, zadavanjem tema moderatori mogu uticati na sadržaj koji se objavljuje na sajtu. Kome tema ne odgovara, može da preskoči, a kome odgovara da neka piše i ocenjuje, i eto - manje više svi srećni (doduše uslovno rečeno, ovde ne može biti bez svađe neke i upiranja prstom da ga jebeš).

  10. Jebeš definicije, da ja tebe Kurd pitam, kako tebe a i druge moderatore(primetio sam da ti ove najviše voliš) ne smaraju reakcije a i neki posteri sa tematikom puta Srbije u Evropu, tipa: "Kad Srbija krene u Evropu" ili "Srbija na putu u Evropu" ili "Kad Srbija misli da su joj otvorena vrata u Evropu".

    Pa ja odaberem jako mnogo reakcija i stvarno nemam favorita...mislim da ti te upadaju u oči zato što ti se ne sviđaju. Inače ih nema baš nešto mnogo u odabranima, a i kad neka takva ode, mora baš-baš da bude duhovita...
    Al' ipak je ovo tema o tukididima u definicijama i besomučnom žvakanju glupavih fora u definicijama, a ne reakcijama... :-)

    Ali često se dešava da pohvalim neku definiciju davno zaboravljenu ili nekog slabije poznatog autora (inače uzimam rendom ljude sa sajta pa im čitam defke, ako mi privuku pažnju komentarom, slikom na avataru ili kreativnim nadimkom), tako da od komentara ima više koristi nego štete.

    I ja sam tako počeo da radim...

  11. tekstaške definicije

    Ja pročitala "teksaške", pa pomislim šte bre sad Džon Vejn :))))

  12. Како ме изнервиро овај Лењивац! А контам да тролује. лоло

  13. Enemy kuliraj druže :)

  14. Много је циганско то ортачко коментарисање, кад видим да је лик избацио дефку пре два минута а већ има 5 коментара аутора од којих и очекује те коментаре у фазону ''лололололооло ОЈЕБО!'', ''добра ахахахаха!!!1''.
    Не кажем да ја никад нисам оставио неки сличан коментар, али то је био само да бих дочарао своје одушевљење или глупошћу којом дефка зрачи или квалитетом хумора, никад да бих се увлачио аутору или сугерисао ''дао сам ти плус, сад ти мени врати истом мером''. Зато и никог не пратим и боли ме дал ме неко прати, не припадам нити једном клану лол, и знам да је сваки плус који сам икад добио заслужен.

    ја јебем.

  15. smorka megatronka
    Igre reči su se pojavile od ove godine

    лолчић. ово ти је тешка глупост. игре речима су постале популарне негде од 2010.-е, знам јер сам их и сам писао, а мени се нешто чини да их ове године и нема толико као раније, но добро.

    смарају те дефиниције, истина. не толико да их сад разапињете на крст сви одједном само да би се мало увукли у рч брусу и курду (хехе, рч), али генерално им је прошло време. као што мене смара 80% дугих дефиниција. оно, пишем састав, набошћу две добре реченице и три поређења које ће неком да се свиде па ће да ми да плус. има добрих, али је већина исфорсирана.
    има истине у оном што кажу "укуси су различити", те не видим зашто мора да се оспорава сад хумор и уопште постојање таквих дефиниција. дај му минус и терај даље, јебежга.

  16. ja sam par puta probao da piricam na tu temu ali uglavnom su me poklapali time da sam mrzitelj...

    e sad, masa ljudi valjda misli da sam ja uveo tu modu price kroz komentare...eno Smorka kaze da sam je ja naucio...:)

    a nisam jebi ga..ne moze javio da bude kriv za bas sve...ono jesam za dosta toga kriv al za ovo nisam...

    ja jesam konstantan u nekom kenjanju kroz komementare ali isto tako kad je njesra i kad dam minus kazem...

    dakle mojne me gurate u grupe da vas ne bi u dupe...

    mislim da bi bilo dosadno kad bi samo citali bez nekog proseravanja u komentarima, ali i to proseravanje treba da bude koliko toliko duhovito i smisleno...

    kao i sto mi ne smetaju igre recima ako su kvalitetne, a tu modu je uveo gore oglaseni gospodin Straja...

    e sad, on je isto tako imao par ljudi, ekspo i ekipa koji su svaku njegovu definiciju komentarisali sa "vrh, bravo, ahahahahaaaa..." i slicno i cak javno govorili da su tu samo da bi straja bio prvi...

    i kako sad Straja kaze njemu smetaju komentari tako i masa tu nekih koji su svesno ili nesvesno pripadnici raznih grupa kazu da to ide na tukidud...

    mozda ce gospodin Straja da se uvredi ali eto njega mi najlakse da napadnem, i zbog nekih starih prica a i zato sto je ponekad vise covek od ovih nekih drugih LICIMURA!

  17. Evo ja nikada ne pišem definicije u kojima se pominje rč.

  18. Напиши ша мислиш и боле те курац. Кратко и јасно.

"Jedan od 'onih' sajtova (za ljude sklone crnjaku - mislim na humor, ne na vino). Poželite ponekad da se nasmejete kao Draguljupče nakon valjano okončane "psine"? Mislite da cenzura ne treba da postoji? Mislite da nema preosetljivih tema i nedodirljivih osoba? Na ovome sajtu ćete naći sebe!!! Dakle - samo za vickaste: vukajlija.com"

SerbianForum | 13. Februar, 2010.