Prijava

Kasu svi počeli evo i ja da se dodam.
Tema nije zajebantska. Imam namjeru da raspravimo kako se najlakše raspravljaju gicko prasci.
Koljem nožem, posle udarca sikirom. Ošurimo ga, a onda popravimo brenerom, i dignemo na vješala pa ga operemo. Tad rasporim i čupam iznutrice, prvo crijeva i želudac, pa odvojim crnu džigeru. Onda povadim bijelu džigeru i srce, i bubrege koji su ostali ispod sala, koje takođe iščupam.
Komadam na plutke na vješalima pomoću jedne ručno izrađene sjekire i nosim na stoi tamo dalje komadam, a o tome nešto kasnije.

E nemam nažalos
I proganjaće te peta zbog ovakvog prvog posta

Vidi Stefan se vratio. Dobrosevratio Stefane.

Nemoj da mi spemuješ po temi dedžgo lolol

Ja bih voleo da prisustvujem svinjokolju, nikad nisam.

Aj' ontopic.

Kakvi su ti to krmci kad treba dvoje da kolješ?
Neu'ranjeno, kažem ti ja.

Bez 500 kila pod nož ne treba ni slati.

Ja koljem isključivo prasiće ispod 130 kila tri komada godišnje i volem da ima puno pršute tj. da bude mlado meso. Usmrćujemo ih isključivo vezanjem pa klanjem jer je jednom pjani striko gađa pištoljem pa ga samo ranio pa nas je ganjalo po livadi. Meso sušim 50% u sušari a 50% ostavljam da ga mraz grize. Amin.

Урота у најави.
Него Главни имаш ли ти дозволу за такво нешто?

Stefane, ne koljemo june, nego svinje.
Ti od 500 kila, a dešava se, mada rijetko, da ih ima, obično ne mogu na noge da stanu pa se dosta mora i baciti. Do dvjesto kila je optimum, mada najbolja slanina je od 120 do 160.

Koljem nožem, posle udarca sikirom.

Razume se. Mada, nekad i bez sikire.

Ošurimo ga, a onda popravimo brenerom, i dignemo na vješala pa ga operemo.

Pa brijač i sve lepo izbrijati, u detalje. Mikelanđelo od mermera da ga glađeg ne napravi.

Tad rasporim i čupam iznutrice, prvo crijeva i želudac, pa odvojim crnu džigeru. Onda povadim bijelu džigeru i srce, i bubrege koji su ostali ispod sala, koje takođe iščupam.

Sve čupati.

Komadam na plutke na vješalima pomoću jedne ručno izrađene sjekire i nosim na stoi tamo dalje komadam

A neee, pa tu ga sjebeš.

U furunu i peći ga celog, poseći pola šume i peći 6 sati, uz par gajbi piva.

To je pravi svinjokolj.

Вид' Костића

E moj Stefane..brijati se može i nožem al ajde de. Ono što sam ja opisao za čupanje je otprilike sve, jedino ako si mislio da ću i anatomiju krmeta da ispolažem ovdje. Važan je redoslijed. Ovo krme treba da se suši čoveče, a ne da se peče.

Dobro, biće za sušenje drugo, al' sad ga koljemo za božić.

Mi ovde sušimo krmetinu, ostavljamo možda 20 kila u šnicle i te kurce, ostalo ide u slannu i pršutu :D

Dobro Stefane, al rekoh prošla krmokolja pa da saberemo utiske.

Čuj prošla, sezona je tokom cele godine. Leto ili zima, svinja za klanje uvek ima.
Shvatili ovo bukvalno ili kao metaforu, na isto mu dođe.