Prijava

Ev' sad me ovaj mali podsjeti, a nisam vidjela da ima ovakva tema na forumu.

Je l' kupujete knjige?
Gdje mogu da se nađu povoljne i polovne knjige, a da su u dobrom stanju?
Iz čega se sastoji vaša biblioteka?
Na koje ste knjige posebno ponosni što ste uspjeli da ih kupite/nabavite, a šta nemate, a voljeli biste da imate?

Мали ? добро добро.
Овде долазе трговци књигама и продају малтене нове књиге. У граду су једном седмично. Три марке су књиге за дјецу, пет марака озбиљне.
Купујем књиге ал андеркавер, да ме не види неки међед па ме прогласи за педера :) које књиге све имам тачно написаћу сутра, па ако некоме нешто треба можемо искомбиновати :)

Kupujem knjige koje mi naslovom i opisom sa zadnje strane privuku pažnju. Police su mi pune knjiga, od Dostojevskog (10-ak knjiga) do knjige o borilačkim veštinama, pripovetke, knjige o likovnim umetnicima, zatim tu su i ove knjige od Nušića koje izlaze u Blicu, tu su i nekoliko knjiga o zdravom načinu života.
Polovne knjige se uglavnom nađu na z. vencu u bg-u. Tamo sam svašta našla, možeš da zameniš nekom koja ti treba.

Imam prva 3 dijela Ari Potra i polukrvni princ, i od točka vremena 3 dijela i tako ništa kompletno. :( Volio bih da imam svoju biblioteku, al ono baš baš krcatu knjigama. :D

Kupujem i novine i knjige i casopise, za pisanu rec mesecno dajem sigurno 4000-5000 din.
Imam i biblioteku kuci (dobro ajde sobu sa policama i knjigama), imam mnogo knjiga, vecinu sam procitao, a ima knjiga koje citam najmanje jednom godisnje svake godine. Veliki mi je problem da nadjem nesto sto nisam citao da mi se dopada. Zadnjih godina od kad ima ovih pederskih fensi knjizara, ima da se kupe za pristojne para (1000 din) softcoveri od oko 500 str. na Engleskom pa citam uglavnom to, zadnje sam procitao kratke price Marka Tvena od kojih vecina NIKADA nije ni prevedena kod nas. E da kuujem i STRIPOVE i dan danas i meni i deci. U pricipu sam zavisnik od citanja.
Voleo bih da imam neke knjige u stampanoj verziji, inace sam sve sto sam hteo, uspeo da nabavim na netu, i procitam na laptopu...

za banjalučane - moj čkode otkrio neku antikvarnicu, kaže imaju super knjige super jeftino, pa ako vas zanima ću pitam tačno de je.

Ја имам једно 50ак бројева Алан Форда :)

Moji nikad nisu bili nešto pretjerano oduševljeni knjigama dok ja nisam nekad početkom srednje škole počela sama da kupujem, sad imam neku mini biblioteku, ima svega, uglavnom polovne, one novije sam uglavnom na poklon dobila. U krugu u novosadskom kampusu ima jaaako puno prejeftinih knjiga, na metre ih prodaju, nisu ni svjesni koliko neke od njih vrijede, pa tamo najviše i uzimam. Prodaju Zabavnike za 20 dinara!

Gdje ta antikvarnica, baš me zanima?

pitaću čoeka, pa javljam. sutra verovatno.

Имам 50-ак књига само.. Више имам часописе, нпр. Политикин забавник (баш доста бројева) .

Je l' ima negdje da se kupuje Zabavnik na metre? Ovih kod faksa nema više, a već sam sve pročitala :(

ako se politikin zabavnik racuna onda imam poprilicno. kupovao sam ga od kad sam bio cetvrri osnovne do treceg sredne redovno a posle toga kad naletim kupim. ima dobar denjak. a od knjiga imam nekoliko od teri praceta i nemam pojma, imam jos nesto samo ne znam sta.

Од колекција имам
22 књиге Перл Бак
10 комада Ерика Марије Ремарка
15ак Иве Андрића
Све дијелове Хари Потера сем задњег мислим.
Сву лектиру основне школе укључујићи и приче од 1-5 разреда и бајке за дјецу.
Волим што имам у кући Бушидо-кодекс ратника и Странца. Имам милион Комунистичких књига што представљају идеологију, и Марксизам и све то. Имам двије огромне књиге које је Тито дао моме деди. Једна је о животу Тите а друга о његовим дјелима. Обе имају преко 800 страна.
Милион оних сапуница књига типа Година прође дан никада. Школске књиге прије 150 година кад је баба ишла у школу, и ћалетове имам :) нетакнуте да напоменем лололо.
И стрипова сам сачувао само Алан Фордове :)

Видро, има ти мој друг све забавнике од почетка па до сада :) више воли то него кеву :) живе ко подстанари а има собу специјално за забавнике :Р

a želim i ja! ajmo organizovat' neku razmjenu duplih knjiga. :D

ја вам нудим све чим баба пандркне :) само ето не бих дао Бушидо, Странца и Велики талас :) и ово што је дедао добијао :)
Ако имаш гдје спаковати толике књиге, вози :)

Imam dole gomilu rusa lolo, a vamo u mojoj zamak od kafke i od kamija stranca lolo. I od andrića dosta.

Pročitaj to, nemoj samo da ti stoji :D neš se pokajati :D