Prijava

Jesi li od braće Rusa na poklon dobio nuklearnu raketu i dva bataljona vojske spremne za etničko čišćenje Kosova od šiptara?

ПОЈЕБИ НАС ПУТИНЕ, НЕК ЦУРИ НИЗ БУТИНЕ!

Е, одлично, Севастократоре. Претпостављам да си био у Москви и да си се кретао по ужем центру Москве, као и да сте имали лиценцираног туристичког водича. Интересује ме следеће. Колико често си се туширао док си био тамо?

evo dosao sam iz Rusije, pun utisaka ali bice mi lakse da me vi pitate sta vas zanima

Какве су Рускиње? Си мувао/арчио нешто? Колико народ воли Путина? Је л' хаотичан саобраћај ко што се стиче утисак по јутјубету? Је л' те оџепарио неко или неког ко је био с тобом? Какве су Рускиње? Јел проклињу Америку и злато што сја? Шта мисле о Србима? Шта си посетио од културно воздижућих локација? Је л' те терали да пијеш? Шта је оставило најјачи утисак на тебе? Какве су Рускиње?

Колико често си се туширао док си био тамо?

Svaki dan. Zasto ne bih?

Какве су Рускиње? Си мувао/арчио нешто? Колико народ воли Путина? Је л' хаотичан саобраћај ко што се стиче утисак по јутјубету? Је л' те оџепарио неко или неког ко је био с тобом? Какве су Рускиње? Јел проклињу Америку и злато што сја? Шта мисле о Србима? Шта си посетио од културно воздижућих локација? Је л' те терали да пијеш? Шта је оставило најјачи утисак на тебе? Какве су Рускиње?

Ruskinje su prelepe, smuvao sam jednu i ostao u kontaktu sa nekoliko Rusa i Ruskinja :)
Narod relativno voli Putina, mada je opsti utisak nesto sto je primetio jedan od vodica - da je Putinova vladavina u pocetku isla uzlaznom putanjom, a sada stagnira. Nisu prezadovoljni, ali ni voljni za neke promene. Saobracaj je katastrofa, u velikim ulicama su ogromne guzve, sva sreca pa imaju metro. Odzepario me nije niko, moj ortak izgubio novcanik sa dokumentima, vraceno mu sve, nista nije falilo. O Americi nemaju neko posebno misljenje. Vole Mekdonalds i misle da je americka omladina imbecilna i neobrazovana, sto je, ruku na srce, delimicno i tacno. Imaju solidno opste obrazovanje, o nama doduse ne znaju mnogo, znaju da smo tamo negde na Balkanu, pored Bugarske, Grcke, Bosne i Crne Gore, znaju da smo Sloveni i da smo pravoslavni, uglavnom su culi za Beograd, ali, kazem daleko manje se o nama tamo prica nego o njima ovde. Od lokacija, pored Kremlja i Crvenog trga i prolaska pored Baljsoja, video sam Caricina (velelepni dvor Ekaterine Velike), Ministarstvo spoljnih poslova, monumentalna zgrada univerziteta Lomonosov (zgrada visoka 186m, vise nego 2 hrama Svetog Save), Puskinov dom, bejah u pozoristu ''Tjaganjke'', videh hram Hrista Spasitelja, najveci pravoslavni na svetu, bio u ambasadi Srbije, licno ambasador primio, video Luznjiki, mada nismo ulazili, isli smo da vidimo jos neke spomenike itd. Nisu insistirali na pijancenju, mada smo mi iz Srbije pokidali par vodki...Najjaci utisak? Metro , univerzitet Lomonosov i Caricina.

Narod relativno voli Putina, mada je opsti utisak nesto sto je primetio jedan od vodica - da je Putinova vladavina u pocetku isla uzlaznom putanjom, a sada stagnira. Nisu prezadovoljni, ali ni voljni za neke promene.

Да им пошаљемо мало ове наше, има после да га љубе у дупе.

kazem daleko manje se o nama tamo prica nego o njima ovde.

Они жути говнари су се својски потрудили да нас држе на дистанци, али не треба нам много да постанемо наклоњенији једни другима, само мало иницијативе.
Браво за цурицу и хвала на опширном опису. :) Имам и ја жељу једном да посетим, планирао сам да почнем с учењем руског у скорије време.

tako nekako, kad oni dodju kod nas shvatice sta imaju :D

ali, kazem daleko manje se o nama tamo prica nego o njima ovde.

U, jebote, ne seri? Majčica Rusija i braća Rusi ne pričaju svakodnevno o Srbiji i srBskoj braći i našoj okupiranoj autonomnoj pokrajini? Jebote, razočarao sam se u život i Ruse! Nego, odgovori mi, jesu li ti dali par bataljona i koju nuklearnu raketu, ono, da se nađe usput?

А код мене у Троице-Сергијеву Лавру нисте долазили, комуњаре мале :)

U, jebote, ne seri? Majčica Rusija i braća Rusi ne pričaju svakodnevno o Srbiji i srBskoj braći i našoj okupiranoj autonomnoj pokrajini? Jebote, razočarao sam se u život i Ruse! Nego, odgovori mi, jesu li ti dali par bataljona i koju nuklearnu raketu, ono, da se nađe usput?

Ajde ne spamuj, makar znaju nesto o nama, za razliku od pedercica iz Amerike gde 40 odsto mladih misli da je Evropa drzava, a 30 odsto nije culo za Hitlera.

А код мене у Троице-Сергијеву Лавру нисте долазили, комуњаре мале :)

Bio sam u nekom Sretenjskom manastiru... :) cucemo se mi jos, imam nekih planova kad je Moskva u pitanju

Имам и ја жељу једном да посетим, планирао сам да почнем с учењем руског у скорије време.

Ne znam kako stojis sa engleskim i ruskim, ali ovaj prvi ne pomaze mnogo, makar bio lektor istog.

Стојим прилично добро с првим, али нема везе, брзо капирам језике кад се наканим. Пар серија, розета стоун и биће ваљда солидне основе за сналажење. Само ми воља фали.

Они жути говнари су се својски потрудили да нас држе на дистанци

'Oćeš da kažeš da je DS kriv što Rusi ne znaju dovoljno o nama? Ono, ne mirišem nešto previše DS (ako je to uopšte moguće prema bilo kojoj stranci), ali me ova tvoja izjava neverovatno asocira na rečenice tipa: "to je sve zbog režima devedesetih".

Inače, Sevastokratore, lepo je što si se dobro proveo u Rusiji. Svako putovanje bilo gde je dobro po čoveka, a iskustva i doživljaji sa putovanja, neizmerno vrede. Ako se setiš nečeg zanimljivog, slobodno podeli sa nama - nećemo se ljutiti.

Ako mene pitate, najdalja zemlja u kojoj znaju nesto iole vise o nama je Grcka. Znaju jos u susednim drzavama i to je to. U Rusiji mozda iznad proseka, ali opet slabo.

Ako se setiš nečeg zanimljivog, slobodno podeli sa nama - nećemo se ljutiti.

jesam li spomenuo da se u zgradi univerziteta Lomonosov nalaze svi fakulteti u sklopu tog univerziteta, izuzev par tehnickih cini mi se, mada su mozda i oni tu? I da je fakultet astronomije na vrhu, a odmah iznad 6m visoka zvezda petokraka koja je zapravo opservatorija i gde su 24h dnevno astronomi
I da je deo fasade Ruske akademije nauka i umetnosti od cistog zlata i da se u toj nekoj laboratoriji nalaze uzorci svakog poznatog elementa, sto nema nigde drugde na svetu
i da je Crveni trg najverovatnije jedino mesto na svetu gde cete na razdaljini od nekoliko desetina metara videti kulu sa zvezdom petokrakom i prelepu crkvu-muzej.

Al je zanimljivo, jebo si nam kevu. :)

Kad se već fališ da si smuvo nešto, esi ti jebo tu ruskinju, ili je samo dodo za prijatelja na fejsu?

izvatao, nisam jebao, mada mislim da je za 15 minuta koliko sam imao na raspolaganju i to dosta :)