Prijava

Америма је дозлогрдило и хоће Србији, као најамерикофилскијој земљи у региону да дају једну од њених земаља ван ње у знак извињења. Понуђене су: Македонија, Северна Албанија, Црна Гора, Република Српска, Република Српска Крајина. Морате да изаберете и то само једну. Ви бирате коју?

Научи разлику, може каткад бити од користи.

Hoćeš da kažeš da je zemlja opštiji pojam od države, jer može da bude i ničija zemlja. Koja je od ovih res nullius? Ili bar reci gde su granice između te dve? Postoje li, koje se sada granice ne priznaju i iz kog veka je ovaj najaktuelniji podatak?

Kako mogu da uzmem samo krajinu kad se Srbija ne granici sa Krajinom? Inace se dvouimim izmedju RS i Kosova.

Један део се граничио http://i241.photobucket.com/albums/ff256/chule80/krajinaforce/Mapa_Republike_Srpske_Krajine.jpg
А уосталом пази, из једног у други део можеш прећи преко РС.

Србији, као најамерикофилскијој земљи у региону да дају једну од њених земаља ван ње

>земља
>држава
Научи разлику, може каткад бити од користи.

Ne prihvatam izvinjenje od Amera i sam osvajam sve od ponudjenih teritorija.

Ali u redu, mogu da maštam da osvajam, ali mi treba bar to razlikovanje u geografskom smislu da znam šta osvajam, pitala sam za gradove i jedne i druge da mi bude malo lakše. Postoji li bar još neki podatak, ima li nekog cara tamo, reke koja protiče, naseljeno kojim ljudima, struktura faune?

Hoćeš da kažeš da je zemlja opštiji pojam od države, jer može da bude i ničija zemlja. Koja je od ovih res nullius? Ili bar reci gde su granice između te dve? Postoje li, koje se sada granice ne priznaju i iz kog veka je ovaj najaktuelniji podatak?

Земља је синоним и за територију. Каснији босански средњовековни владари су користили назив "страна" који означава исто што и "земља" (Руси још користе "страна") у склопу титуле "и западних страна". Те територије нису биле суверене. Ромејски писци кажу да Словени територије које су они звали Sclavinia зову "земља Словенска", иако та територија није имала карактеристике државне организације. У Statuta Valachorum се Војна Крајина помиње као "земља" иако није имала елементе икаквог суверенитета пре доношења овог статута који јој је дао аутономију. Не помиње се ни као крунска земља. У дубровачким документима помињу се "земља босанска", "земља илирска", "земља српска", иако оне немају суверенитет. Такође се помињу и у српским документима после Српске револуције (такође без суверенитета у то време). Дакле- земља означава државу или територију (значи не само независне државе). С обзиром да се помињу Република Српска и Република Српска Крајина, мисли се на територије које су оне имале- Република Српска после Дејтонског споразума, а Република Српска Крајина за време свог постојања од 1991. до 1995. године.

Aaa kao taj presek u vremenu, jer nemaju kontinuitet. Paaa da objavimo rat Amerima, ovo je čisto vređanje, zašto oni nikad normalno da upute izvinjenje.

Будимо реални, има ли више користи од листа а4 'артије или од проширења територије?

Мени се чини да не умемо да управљамо ни са ово јада што имамо, џаба територије кад смо распад.

Мени се чини да не умемо да управљамо ни са ово јада што имамо, џаба територије кад смо распад.

Одлична констатација.

Bilo bi super i kad bi ovo sad što imamo, uspeli da sačuvamo...

Причамо о случају да смо држава која ради одлично, не у тренутном стању јеб'о га ја.

Причамо о случају да смо држава која ради одлично, не у тренутном стању јеб'о га ја.

Хаха, па што онда ниси ставио тему на потфорум са вицевима, него у политику? Ја бих узео Републику Српску, често се гадно истрипујем кад идем тамо па носим мало траве са собом. Једном сам се толико истриповао да сам цео пакет бацио у Дрину. Да нема границе, био бих опуштенији.

Ja bi uzo Crnu Goru, pod uslovom da nam Ameri daju nosač aviona, i onda bombardujemo Beograd.

Bravo kizo, sasvim logičan taktički potez...

ja bi uzeo Sumadiju.

Узео бих Републику Српску, али би тражио да се Неум припоји Српској. Е, онда бисмо имали излаз на море добивши само једну територију од понуђених.

онда бисмо имали излаз на море добивши само једну територију од понуђених.

А са Црном Гором не бисмо?

Сакам Македонија. Имају добре пичкета.