Prijava

Едингсове књиге су кул, Белгаријада је генијална, а Малоријада мало смара.
Лок Ламора је добар осим пар дебилних момената. И мало много псују.
Riftwar је тешко срање.
Прачет је цар.
Нико не помиње Авена и јазопса, наше горе лист? То је јако кул књига.

Pročitao "Name of the Wind". UBEDLJIVO, ALI UBEDLJIVO najbolja knjiga iz ovog žanra koju sam pročitao. U dahu se čita, radnja je smeštena oko, recimo anti-heroja.
Lik je ludačina, ide drka sve redom, uči mađije, fura sa najboljim ribama, jebe nobles u čmoor.. ma ludnica!

Krenuo danas sa drugom, još obimnijom knjigom. Javljam se kad pročitam.

Rotfus je MUST READ!

Sad čitam "Sword of Truth", trenutno sam na sedmoj knjizi, odličan serijal.

ALI IME VETRA I STRAH MUDROGO ČOVEKA OBJASNILI!

el ima to ime vetra na srpskom?

Jebemliga, znam da knjiga ima, u Laguni. Ja čitam EPUB na engleskom, tako da za to ne znam.

Pročitao sam Red Magle prvu knjigu od Sandersona, i ono čita se lako, dobra je, interesantna al ne volim što je pisana kao knjiga za sebe iako je deo trilogije, moš da je pročitaš i ne moraš dalje. Nije ostavio na kraju ništa zbog čega bi me naterao da pročitam drugu a plus nije ni blizu dobra kao Igra prestola ili Ime vetra.
Pročitaću svakako drugu knjigu kad budem bio pri parama da je kupim ali nije me knjiga raspametila i ostavila bez daha kao što su neki tvrdili da hoće. Bem li ga Rotfus mi je mnogo jači, jebo ga otac i kad će da izbaci nastavak više.

Neverwhere sjajna, mada nisam znala da se tako visoko kotira.

Da se pofalim, imam papirno izdanje. :)

EDIT: Ma dobri su maglari, ali treba da pročitaš celu trilogiju.
Ima posle i dodatak ne znam koliko godina kasnije - Legura zakona, doduše ne znam da li ima prevedeno.

Ma kažem ja da su dobri, ima i dobrih obrta koje nikako ne moš da očekuješ. Sviđa mi se i ideja al jebeš ga makar je mali tizer trebao da ostavi na kraju, da me natera da kupim drugu knjigu lolo
Kolko me Martin raspameti što ostavi sve zapetljano na kraju toliko me ovo iznerviralo što nijedno jedino pitanje nije ostavio.
Pročitaću sigurno al sad nisam pri kešu a skupe su u pizdu materinu. Pogotovo treća koja sa popustom izađe 1250.
Koliko sam video napisao je i četvrtu koja kod nas nije još prevedena a piše valjda i petu. Bem li ga nisam toliko istraživao o tome. To ću kad pročitam do kraja trilogiju.

Nejl kraljina. :)
Inače najpitkiji univerzum je Pračetov.
Jel zna neko za nadrealnu "Akademija profesora Kleksa"?

Ma i ja sam maglare čitala u epub izdanju, priča se dosta okreće u drugom delu i na kraju naravno twist.
Pračet i Geiman - moji omiljeni pisci.

Pročitao "Hobita", danas završio. Tanko. Neubjedljivo. Hobiti su glupi. Sad se dvoumim za "Gospodara prstenova". Ne da mi se sa ovom fantastikom. Prošli put uzmem Kinga, i to izaberem najgoru njegovu knjigu, još nisam došao sebi koliko je bila glupa, ali pučanstvo na Vuki me ubijedilo da mu dadnem drugu priliku pa eto, što kažu moji potencijalni poslodavci, "biće"
... Za "Wheel of time" sam čuo da je izvanredna, ali imaje mnogo...

Sad se dvoumim za "Gospodara prstenova"

Gospodar je dosta ozbiljniji roman od Hobita, daj mu šansu ako voliš žanr.

Prošli put uzmem Kinga, i to izaberem najgoru njegovu knjigu

Šta si čitao?

И Ловкрафт и Хауард поумирали 30-их година, колико су Амери волели тај фантази свет, а данас им унуке скидају једра недра за пред Мартином.

Šta si čitao?

Izvini Lari šo kasnim sa odgovorom, čitao "Mobilni telefon" jebo me on, ali uzeću nešto provjereno od Kralja...

gde je pračet na onoj listi pička ti kurac????

7.Earthsea series(Ursula K. LeGuin)

trilogija o zemljomorju. ovo je najjače što sam čitao od fantastike, obavezno za pročitati. ursila leguin je valjda začetnica tog žanra

čitao sam još belgarijadu, malorijadu, onaj točak vremena kurac, hari potera(razume se) i još kojekakve gluposti kojih se ni ne sećam, nema ih na ovoj listi.

TucanKamen Rotfus je napisao sva tri dela u jednoj godini, ali ga izdavači smaraju da ne sme da izbaci, da se mi više naložimo.

Inače, ubedljivo, ali ubedljivo najbolji stil pisanja čovek ima. I što je najjače, za razliku od Martina, koji te zainteresuje za jednog lika do bola, i onda ga pomene za fazon 300 strana, ili ga ubije, Rotfusova cela priča se vrti oko jednog lika.

Ma koliko monotono zvučalo, jebe majku kurcem u pičku u pičku. U pičku!

Ja još uvek čitam Sword of Truth, sad sam na 8. knjizi, i to je ludački dobro. Ima dosta politike, ako to smara nekoga, neka ne kreće uopšte.

Wheels of time sam počeo, ali me smorilo za medalju. Možda kad budem raspoloženiji, mnooogo raspoloženiji.

Znam da je napisao sve al su ga zajebavali dosta dugo pa je morao da dorađuje to što je napisao i da menja i početni naslov Hronika o kraljoubici. I znam da su ga govna naterala da podeli na ovoliko knjiga, mada sam čitao nešto da još on nije to skroz skockao kao što je zamislio. Non stop dorađuje to početno napisano. Jebem ih usta čkrbava valjda će da dozvole da izbaci pre Martina.

I znam da su ga govna naterala da podeli na ovoliko knjiga, mada sam čitao nešto da još on nije to skroz skockao kao što je zamislio.

Јок, него ће да изда један роман од 2500 страна. :)
И овако свака књига има по 700-800, мого је још дупло више наставака да направи.
Одлична је књига иначе, од-ли-чна.

Него, што се сви ти писци епске фантастике(океј, осим Урсуле Легвин и Робин Хоб) такмиче ко ће да узгаји већу брадурину и већу стомачину?
http://blog.mysanantonio.com/geekspeak/files/2013/04/georgerrmartinfilephoto-600x450.jpg
https://opionator.files.wordpress.com/2012/05/patrick-rothfuss-2kkrtj9.jpg