Prijava

YeahBatch
Znas ti sta je tazbina?

Цар
Тазбина је, несрећниче, место где живе таст и ташта.

ne seeeri da je to to...

Jel' postoji neki drugi prevod za sibling osim "brat ili sestra"?

Па то је исто ко и ово за грендперентсе...

Na to sam mislio, ali da li moze vrata?

Не знам што не би могло, у многим језицима се "гол" зове "врата".

A antena? I tuš.

Антена је колико ја видим интернационална реч, па не бих знао, можда једино као "пријемник".
За туш не мрем се сетит ниједне.

Ko golmana zove vratar, dabogda jeb'o majku svoju u prkno koliko je to retardiran naziv, toliko od mene! Može tuš vodomlazac? :)

Pa za antenu ćemo uporabiti kroatizam- križanica i pretvoriti u krstovnik.
A tuš- vodotačkasto sipalo.
sedplas ne seri da nisi znao šta je tazbina :)

sedplas ne seri da nisi znao šta je tazbina :)

ma jesam more, nego doslo mi da recem tazbina. ako su jedino praroditelje ponudili za grandparents, tazbina mi je gotivnija rijec.

nego sve mi se cini da ste omasili temu, skoro svi.
tenk, gol, antena, vikend i tus se koriste kao rijeci kod nas, a u prvom postu teme je postavljena rijec koja apsolutno nema nikakav prevod u srpskom. isti slucaj sa Lolovim predlogom za grandparents i za urradov siblings.

Sad, da l' sam omašio temu, ali pitaću u svakom slučaju. Ima li reč valediction prevod tj. ekvivalent kod nas? To mu dođe ono što se stavlja na kraj pisma, molbi, emaila i sl., kao "Yours truly" ili "Best of wishes", ili štatijaznam. Sad, ili sam ja mnogo veliki panj pa ne mogu da se setim, ili toga nema, m?

Па могло би као "опроштајна реч".

boja, farba?
može .... odsjaj??

boja, farba?
može .... odsjaj??

Jedino kada bismo vratili naše arhaične reči: cvet, kras.

Pa čija reč je boja?

c/p Vikipedija:

Реч боја потиче из турског језика (boya - што означава боју као материјал, фарбу). Оргигинална, давно заборављена, словенска реч која је означавала овај термин у српском језику је цвет/цвјат.

Боје као материјал могу бити: сликарске (уљане, водене, темпере, дрвене боје, туш у боји...), молерске или грађевинарске (фарба), столарске, боје за метал (фарба)...

jebiga, kad bi izbacio sve turcizme pržio bi jaje na kamenu... hvala na iscrpnom objašnjenju, malo sam obrazovaniji sad :)