Prijava

Čim piše stono vino, odmah kupi sodavodu :)

Casilliero del Diablo његова цена у Србији је између 10 и 12 хиљада динара...

Šone, ja ne znam gde ti kupuješ vino, ali Diablo 0.75l košta oko 1.500 - 2.000din.
Osim ako nisi mislio na neku bocu staru sto godina...

Грешка, пакет је око 12 хиљада динара. Добро си ме исправио... И то преко Пернод рикард-а :)

Pod "Stono vino" mogu da ti prodaju otprilike bilo šta.

Признајте да пијете вино јер је снобовски и кул.

U poslednje vreme stucem skoro pola flase dnevno... Uz veceru i malo posle. Zena hoce da me ubije.
Voleo sam pre vise belo vino, sad sam presao na crno. Jbga, pijem crna stona vina uglavnom, omiljena mi je zdrepceva krv, mada dobro i legne Kratosija by Tikves. Od belih sam najvise pio crnogorska satro vrhunskog kvaliteta, ali Skovin pravi bolja vina koju su kao slabijeg kvaliteta a kostaju manje. U Francuskoj sam probao par belih vina i jedan rose, ali nije me bas odusevilo. Jbga, verovatno sam trebao da se otvorim za neko bolje i trebao sam da probam crno vino tamo, ali tad ga nisam gotivio. Takodje je ok Baron d'Arignac, francusko belo stono vino i neko spansko koje sam jedanput probao.
Jbga, na pocetku me lepo hvatala casa dobrog vina, sada ni cela flasa nije dovoljna. Ali, opet nije poenta u napijanju.
Poceo sam da postujem poznato pravilo - belo vino uz ribu i piletinu, crno uz ostala jela(ok, tu sam malo prosirio)... Nekako mi je vino istislo pivo sa spiska, ne znam da li je to dobro ili lose, samo znam da je skuplje... xD

Признајте да пијете вино јер је снобовски и кул.

Хехехе... Има и тога, ал јеби га мени је посао такав па морам. Рекао ми ујак пре пар година, код којег сам радио у једном локалу, да никад нећу бити добар бармен ако не пробам сва пића у локалу. Наравно то је била и шала донекле, али кад почнеш да се упознајеш са културама пића, то већ није снобизам него страст - ако може тако да се назове.

Studies suggest that the experience of smelling and tasting wine is extremely susceptible to interference from the cognitive parts of the brain. Several years ago, Frédéric Brochet, a Ph.D. student in oenology at the University of Bordeaux, did a study in which he served fifty-seven participants a midrange red Bordeaux from a bottle with a label indicating that it was a modest vin de table. A week later, he served the same wine to the same subjects but this time poured from a bottle indicating that the wine was a grand cru. Whereas the tasters found the wine from the first bottle “simple,” “unbalanced,” and “weak,” they found the wine from the second “complex,” “balanced,” and “full.” Brochet argues that our “perceptive expectation” arising from the label often governs our experience of a wine, overriding our actual sensory response to whatever is in the bottle.

proviron
Признајте да пијете вино јер је снобовски и кул.

Јесте постало мало снобовски, али кад ми споменеш вино и храну, мени на памет падне село, велики сто негде напољу, под неким дрветом, печено јагње или прасе, вруће погаче и бокали вина. Не падају ми прво на памет неки снобовски пријеми где се служе канапеи и вино. Није испијање вина снобовски него је временом престало да буде део редовне исхране, поготово после појаве Кока-коле и осталих пре свега газираних пића. Пиво које је јефтиније од вина је постао симбол радничке класе за време Тита (најпознатије је тзв. "зидарско" пиво) и онда је вино постало помало луксуз, ако ниси имао свој виноград.

Волим ја да једем рижото, тестенине и плодове море, волим ја да експериментишем са храном, али, брате, ја уз било које јело волим вино. А и једна чаша црног вина дневно је здрава за срце.

Неки уз роштиљ нпр. воле пиво, ја црно вино, може и шприцер, али са розеом.

Kizo je najzad objasnio sam princip razmišljanja vikend somelijera.

Sve je to go kurac!

Ja dok sam pio za vece sam mogao da stucem i gajbu zidarca piva, ali bez problema i s merakom 10-15. Nekoliko puta sam probao da ponovim to sa vinom, i nije dobro ispalo.
Jednom sam pio neku domacu ruzicu u Ovcar Banji na nekoj proslavi, popijem dva litra pa je nestane, ja predjem na crno, popijem cetiri litra pa ga nestane, i na kraju popijem jos skoro dva litra belog, i reko odo da spavam. Secam se da sam izvadio kljuc od sobe, i posle kako umirem u sobi, a napolju slavuj peva, a mirise onaj hotelski sapun... Zena kaze da sam povracao kao iz vatrogasnog creva, dobacivao sam do plafona. Od tad mi je muka cim pomirisem hotelski sapun.
A zadnje vino koje sam pio pre nego sto sam prestao da pijem je bilo neko Madjarsko, ajd sad po secanju "Cserzegi Fuzeless" i plasticnoj krmaci od dva litra mislim da je bilo marku dvaes centi, a ja nesto donosio iz madjarske pa kupovao za poklon... Uuuuu, od njega je glava ekspodirala...
Nisamja nikad bio covek za skupa pica.
Pravio sam razliku, recimo kod viskija od onog koji kosta 12 i onog od 25, ali ne i od onog koje kosta 25 i onog od 200. A tek vina, kad vidim da neko placa flasu 200 E (a znam da ima i mnogo skuplje) ipak mi to dodje kao proseravanje... I uopste ta prica da ti treba skolovanje da bi uzivao u vinu, ma ajde... Ja sam i bez skole postizao vrhunske rezultate. (do plafona):D
A i prvi put u zivotu sam se napio od vina, bio sam treci osnovne i u Gracu na moru kupio od mestana prosek, i popio pola flase, posle sam se peo na binu i bio preteca Aleksandra Pistoletova...

Признајте да пијете вино јер је снобовски и кул.

Tako smo u mogućnosti.

Признајте да пијете вино јер је снобовски и кул.

i pijenje piva moze izuzetno da bude snobovski i kul, ako probiras :)

ja sam probao, pa da kazem, puno razlicitih piva, tako da znam sve vrste i ukuse, i gde je dobro i gde nije, pa sam preso na vino sad. ide valjda to tako sa godinama :)

ide valjda to tako sa godinama :)

Ne ide, s godinama se sve više vraćaš pivu jer je odličan diuretik pa ne moraš da piješ lasiks kad ti rikne prostata...

to što kaže kizo, samo moroni mogu da sude vinu po etiketi... ja mnogo volem neki pinot grigio koji ima u većim prodavnicama da se kupi a košta oko 300 kinti, al meni je mnogo lep... isto, u poslednje vreme gotivim tamjaniku, skoro sam pila neku iz nekog podruma vina kod banja luke, joj što je bilo lepo! inače, više gotivim polusuva bela vina, i dezertna vina, roze mi je ok, ali crveno vino mi nikad nešto ne sedne lepo, eventulano uz neku jaku hranu.... volim lagana, lepršava vinca koja super idu uz sireve i lagano meze...
uvek gledam da kupujem vina iz nekih malih vinarija, i domaću radinost, jer ne volim pretenciozna vina, kao ni pretnciozne ljude... ali nema teorije da pijem banatski ili karlovački rizling, i ona baš baš jeftina vina koja moraš da sečeš kiselom ili kolom, odma mi bude muka od tih sranja, krene gorušica...

inače

А карловачки ризлинг нисам конзумирао... Али ипак сам појам Карловаца говори да је вино квалитетно

sramoto jedna, kako možeš za sebe da kažeš da si poznavalac vina, a nisi čuo za ovaj navipov biser!

haha vid ovog nikad nije probao najkomercijalnijenajjeftinijenajdostupnije belo vino, karlovački rizling, nevera. mislim da neću mnogo da slažem ako kažem da sam možda za ćivota do sada popio 1000l belog špricera. a kapiram da ću da živim još minimum 3 banke

Волим јака вина, не волим баш та лепршава. Слично је и с пивом, не леже ми ова лоу алкохол пива. Можда је због тога што већ годинама ибегавам та пића која мораш попити толико да фармерке морају ићи на хемијско. Узгред, ништа не може упропастити добар оброк као лоше вино. Спремила кева пре месец и нешто неку рибу, до јаја ручак био. Узех неко рандом вино које било у витрини, као пишаћку пацова да сам пио.

To sam i ja primetio, kad se pogodi vino i trenutak ništa ne zameram, ali kad se te dve stvari ne pogode imam osećaj da sam popio najgore sranje ma koliko zapravo bilo kvalitetno to vince...

Nisam neki ljubitelj alkohola, pa ni vina, ali mi je šampanjac oduvek bio posebna kategorija. Za Novu godinu obično otvorimo neku besnu flašu. Super uspomena je Bollinger koji je savršeno išao uz čokoladni mus, u ponoć. Dugo ću se toga sećati.

Taman pomislih da si gej, kad videh na profilu da si žensko. :)