Prijava

radjard, treba ti eksponencijalni lenjir za ovo.

btc (ako ostane samo btc jak, procitaj do kraja) ce negde oko 2020-2021 da dostigne stabilnih 20k, a do kraja godine verovatno padne na realnu trenutnu vrednost od oko 2-5k. i dalje mislim da ce da ide eksponencijalno jer i pored svog ovog hajpa, tek malo ljudi ume da kupuje i prodaje ovo, i tek treba vremena da se svi opeku.

moguce recimo da ima jos jedan veci skok oko 2019 na 50ak hiljada.
https://cdn.pbrd.co/images/Hc19yRB.png
ovde se recimo vidi da ovaj zadnji hajp ustvari mali kurcic u odnosu na ono sto je bilo na pocetku, ali je 20k brt i puno ljudi i onda se to cuje.

ili od 2013 (malo konzervativnije)
https://cdn.pbrd.co/images/Hc1a3eX.png

bitkoin i cela ova prica i dalje ide jako. sto vise ljudi to manja sansa za ove fore tipa "zabranice se to itd". nikom nije u interesu da sukne svom narodu.
fora je sto ce da osciluje oko ove linije samo sto ce periode da budu vece sto vise ljudi ucestvuje. kad pocne da se zasicuje onda ce da raste sa populacijom, i globalnim sranjima kao i svi ostali spekulativni sistemi.

ovo ne vazi samo za bitkoin, bitkoin sam po sebi mozda i rikne time ilustrujem ceo ovaj hajp oko kripto sranja. tako da to jeste nepredvidivo, mozda se novas presipe iz bitkoina u nesto drugo i onda vise ne vazi ova prica jer bitkoin nece da bude celo trziste.

tj, ovaj graf oslikava celo trenutno trziste i upumpan novac. poenta je da sve vise ljudi se ukljucuje u sve ovo, i to drzi celu pricu.
nisam bas siguran da nece bitkoin da se prelije na druge stvari, to tek treba da se vidi. verovatno hoce.

ja mislim da je bitkoin pandan arpanetu i fidonetu i svima koji su ikad bili i koji ce biti

mozda je cak i ovako neki realan fitting ako se iskljuce hajpovi kad b92 objavljuje vesti:
https://cdn.pbrd.co/images/Hc1iSoz.png

ne ocekujte pare uskoro ako ste kupovali bitkoine kad su bili 20k

Ako malo zarotirate grafik, dobićete Maestrov kardiogram.

Maestro na svetskoj burzi magle, vođen grafikonima umesto mozgom

bitkoin i cela ova prica i dalje ide jako.

Gde je Armin da napiše jedno

trpajte jako sada

Nece nikad vise biti 20k verovatno osim ako ne bude priznat od strane vlada zemalja. Do kraja godine ce isterati na realnih 13-14 i to je to.

nece, ali recimo ako bi sad (ilibolje kasnije, jos ce da pada) ulozio u svaki moguci projekat na blokcejnu, bio bi u plusu na duze vreme. na 95% bi izgubio a 5% bi ti pokrilo trosak i bio bi dobar. moje misljenje.
ako umes da proberes, bio bi i bolji, sa rizikom.

nego i to je zajeban posao. treba cuvas n privatna kljuca, n walleta i jos gomilu kuraca. ili da cuvas na coinbaseu ili tako nesto pa da puknes ko sto je jedan drugar sa mtgoxom (mozda 10ak btc tako nesto). tad je bilo majke im ga zajebali me za 2000€.

mozda ce i da mu vrate tih 2000€ u evrima. mozda.

zasto se ti onda, celte, ne petljas sa kriptovalutama. sigurno znas nesto sto mi ne znamo. para za investiranje imas, na laku lovu nisi imun, pa opet ne uleces. sta je tu po sredi. osim cetvrtka.

najjaci su mi ovi sto predvidjaju berzansko kretanje izmisljene valute za koju nemaju ni blagu ideju sta je sa nekom prilicnom sigurnoscu

petljam se tu i tamo. nemam toliko novca i vremena da pratim sad da ulazem u svaku mogucu pricu, tako da imam nesto sitno samo i to samo na mestima gde i sam pravim nesto.

u mene rodjak ima milione bitkoina i samo mi salje patike kappa

Ja cenim da ce bitkoim u decembru vredeti 642 dolara cekam demant

mogao bi se nazvati botcoin xD