Prijava

Пери позабави се мало на оној страници што сам поставио, ту су неки најосновнији типови задатака а имаш и алгоритме чини ми се, ја их никада нисам радио :)
Када ти тражи суму почетну вриједност постављаш на нулу и у фор петљи је облк с:=с+израз, а ко је производ почетну вриједност постављаш на кеца и у фор петљи је с:=с*(израз)...једноставно :)

Meni je mnogo nezgodno bez algoritma kad radim :)

Msm, nije toliko nezgodno, ali umem da preskočim neki korak onda lololo

Нама никада нису тражили алгоритме. Замисли профа каже Ко први уради петица, а ја да цртам алгоритам :)

Ovaj problem: P=2puta(-4)puta6...(-1)na n puta 1 puta (2n)
sam rešio vako:
program p1;
var
p,n,z:integer
begin
writeln('uneti broj);
readln(n);
p=1
z=-1
FOR i:=2 TO 2n DO
begin;
S:=i puta(i+2)putaz
Da li sam barem blizu? btw ovo je najteza vrsta koja moze da se padne

Meni je mnogo nezgodno bez algoritma kad radim :)

Msm, nije toliko nezgodno, ali umem da preskočim neki korak onda lololo

I meni je malo suntavo bez algoritma, nekako osecam kao da me svrbi nesto u mozgu kada radim napamet...Hvala obojici, mnogo ste mi pomogli, izlajkovacu vas neki put :D

šta ti je ovo nan, nisam pametan

Пери шта се тражи у овом задатку? Сваки други до н, са наизмјеничним предзнацим?
Много журиш, пуно грешака у синтакси :)

šta ti je ovo nan, nisam pametan

Tu mi se spojilo kada sam menjao nesto, to je kao NA n, kao sto je stepen na 2, tako je ovo na n-ti..

Eme ložiš da vam na takmičenju daju nacrtan algoritam za množenje deset brojeva

Zar ti ovo nije faktorijel što si gore naveo ?

Пери шта се тражи у овом задатку? Сваки други до н, са наизмјеничним предзнацим?
Много журиш, пуно грешака у синтакси :)

Program koji za dato n izracunava proizvod P=2 puta (-4) puta 6...(-1)na n puta 1 (pa sad opet normalno mnozenje) puta (2n)

Zar ti ovo nije faktorijel što si gore naveo

Jeste, ali sam na neki neverovatan nacin do sada uspeo da resim oko 70% takvih zadataka, ni sam ne znam kako...

ja sam musliman, ali poceo sam da se krstim.

Uf, faktorijel je zajeban dosta.. Ali ako jedan zadatak naučiš da radiš, znaćeš sve onda :D

Ја бих ти радо помогао када би написао текст задатка :)

Pa to je tekst zadatka:
Napisati program kojim se za dato n izracunava proizvod P=2 puta (-4) puta 6...(-1)na n puta 1 (pa sad opet normalno mnozenje) puta (2n)
Evo cele grupe zadataka: (btw ovo nije moja soba, niti sam ja imao...za sta da koristim onu rolnu papira)
http://i61.tinypic.com/k9c38l.jpg

ja sam musliman, ali poceo sam da se krstim.

HAHAHA, a jbg, ni ja sam ne znam što me zanima ovo koj kurac kad je realno sranje

ja sam u srednjoj skoli bolje znao informatiku od nastavnice.
paskal sam koristio tad i nikad vise. na fakultetu smo za osnove programiranja ucili fortran. fortran sam koristio tad i nikad vise. c i asembler sam se ucio sam.

pisanje programa na papiru bi zakonom zabranio. algoritam i pseudo kod je dovoljan da vidis da li neko ima tu programsku logiku u glavi. programski jezik je pickin dim za ucenje ako ti razumes spto sto radis.

ti ispiti bi morali nekako da se na racunaru rade...