Prijava

Ovako, ne znam da li je ova tema izlizana pa niko nije pisao o njoj ili šta već...
Primetila sam da definicije izlaze u proseku na svakih pet minuta. S obzirom da je reklamiranje ukinuto (svaka čast na ovome, ali ima i to svoje mane) i da je sve više Vukajlijaša, mislim da je krajnje vreme da se kvota definicija ograniči na 2, 3 umesto 5, i da se definicije sa groblja računaju (ako baciš definiciju na groblje, nemaš više 2 definicije, nego jednu).
Svakako će biti kvalitetnije definicije, a i sve više ljudi dolazi na Vukajliju, tako da...
Ovako imam osećaj da propustim puno dobrih definicija, a kad u arhivi vidim koliko ih je napisano, mogu samo da zamislim koliko će ih ubuduće biti.
Kvalitet iznad kvantiteta.

U startu sam protiv. Restrikcijom se ništa neće postići. Iz kvantiteta ispliva kvalitet. Naročito sada kad imaš rubriku "najomiljenije danas". Tu možeš naći definicije koje vrijede. Takođe, tu ti je i arhiva. Uopšte za sajt je dobro da ima što više definicija i da se širi, i da se skoro svi mogući pojmovi i termini i slenga pokriju. Treba raditi na samokontroli autora i na striktnom brisanju gluposti, a ne na dodatnom ograničenju kvote. Neki autori mogu dnevno napisati i više od 5 dobrih definicija. A isto tako nekad prođe i po 10 dana bez inspiracije i za jednu.

Slažem se bukajlija, to sam odavno zagovarao, 10 je zaista malo, a brzo izlaze nove definicije. Da se meni pita ja bi stavio 20 najmanje. Možda je to malo teško tehnički izvesti jer bi se malo poremetio kompletan dizajn stranice, ali bi trebalo pokušati na neki način.

I još samo nešto u vezi kvantiteta da dodam - zar nam nije cilj da preteknemo srpsku wikipediju po broju definicija? (oni već imaju preko 100.000 članaka)

gamby, nisam došla juče na Vukajliju :)
Mislila sam onaj fazon, napišu pet definicija, bace na groblje one d. koje imaju mali skor, pa napišu ponovo nekoliko definicija i stalno se vrti jedno ime.
I zbog takvih stvari promaknu dobre definicije.

@Ophidia, ne trudi se... ništa od toga.
Evo kad sam ja to predlagao...
http://vukajlija.com/forum/teme/3947?strana=121#post_321939
a evo šta mi je odgovorio moderator
http://vukajlija.com/forum/teme/3947?strana=121#post_322077
Interesantno da su naši predlozi gotovo istovetni... :)

U...retko idem na taj deo foruma, kad se baš smorim...
Dobro, bar imam istomišljenika, pitala sam se što niko nije to predlagao do sada :)...
Ne slažem se sa Surovim, posebno sa ovim pasusom:

Ako autor 1 napiše 5 odličnih definicija dnevno, tada bi mogao da napiše svega tri. Ako autor 2 napiše 5 sranje definicija dnevno, tada bi napisao 3. Ako autor 3 napiše jednu dobru definiciju dnevno i 4 loše, tada bi prvog dana napisao 3 loše, a drugog ili 3 loše ili eventualno 2 loše i jednu dobru...

Ovako, ovo je objašnjeno poprilično nerealno. Poprilično sam sigurna da malo ko u toku dana napiše pet odličnih definicija. Takođe, sa novim danom te inspiriše nešto drugo, tako da ne verujem da će neko jedva čekati da prođe 24h da bi napisao neku sranje definiciju, a i drugi deo ne pije vodu.

Da se omoguci citanje komentara sa obrisanih definicija

Edit:Predlagano već, nema svrhe za to.

Da se reklama za karike.com i ostale sajtove koje eventualno planirate da postavite pomere malo dalje od definicija ili postave negde drugde, jer ljudi (barem ja) cesto umesto na definiciju odem na karike

Oće li se:

napraviti edit za slike(da kada zaboraviš da ubaciš tekst možeš da edituješ)
napraviti edit za komentare
napraviti dole traka sa posterima

znam da stoti put pitam isto,zato odgovorite!

Пошто сте направили подфорум ,,Таван'',како би било да листу ТРАЈНО банованих аутора ставите управо ту?

bukajlija: hoće. ali ne mogu da ti kažem kada.

Mislim da bi mnooogo korisan bio link "moje definicije na groblju"
,hiljadu puta vidim da mi je obrisana defka,al se ne secam koja,a i ne znam zasto.Pa onda trazim pola sata po groblju.Hoce li ga biti?

Da li postoji mogućnost da se uvede opcija da autoru stigne obaveštenje kada neko odgovori na njegov komentar, bilo to u definicijama ili na forumu?
To bi bilo nešto poput "reply" opcije, kao na drugim sajtovima...

To sam ja predlagao davno..ali nista od toga :( To je sjajna ideja.Nikad ne znas kada je neko odgovorio na tvoj komentar.Ali sad kad postoje OMILJENE ja lepo stavim u omiljene,kad se diskusija zavrsi ja lepo obrisem i sve ok :) Donekle prob. resen.

Imas i listu svojih komentara pa pregledaj one na koje ocekujes odgovor...

Moglo bi da se napravi da mogu da se komentarisu definicije sa groblja, posto sad mogu da se isti i vide.

to bi bilo lako napraviti ali sam hteo to da sprecim jer mislim da ce se svesti na raspravu u komentarima autora definicije i moderatora i ostalih oko toga zasto je definicija na groblju.

I to sto velis, nista onda od predloga.

Imam ja predlog:
Da se skloni ova reklama za Karike sa skorašnjih definicija i premesti negde (u 3pm, recimo :D ).
Već 5. put greškom otvaram karike umesto definiciju!

isti problem kao i piro!

ALI treba I vlasnik na leb da namaze nesto(od suvog leba se stuca)....
zasto sve dobre stvari na kraju budu komercijalizovane? :(