Prijava

Приметих у претходних пар дана да око мене има много људи мојих година који немају благе везе да ураде неке основне ствари у кухињи , типа , да испрже јаја , скувају макароне и томе слично.Како би помогли многим младим вукајлијашима да овладају основним вештинама у кухињи , рекох да направим ову тему где ћемо да прикупљамо шаљиве рецепте за неке основне кухињске послове.Ја ћу почети једним простим рецептом , чисто да осталима покажем како то иде.Надам се да ћете наставити мој рад :)

КУВАНЕ ВИРШЛЕ

Сигурно сте пар пута јели сирове виршле само зато што нисте имали појма како да их скувате у шерпи.Епа , дани вашег једења живих виршли су одбројани.За следећи процес потребне су вам следеће компоненте:

1.Паковање виршли ( Најбоље су карнексове , проб'о све )
2.Једна шерпа
3.Вода "чесмовача"

Начин припреме:

Пре почетка кувања виршле ољуштите и ставите у празну шерпу како би знали да ли ће оне касније моћи да стану ту.Ако простор у шери оскудева , најбоље би било да их изрежете на половине.Потом сипајте воду у шерпу ( не пуну шерпу , 2-3 цм максимум ) и ставите на максимално на ринглу.Кад вода крене да кључа , брзо крените да убацујете виршле унутра , али без бућкања ( за оне смотане :склоните шерпу са рингле пре убацивања , чисто да се не изгорите ).Пустите их тако неких 3-4 минута и склоните их са рингле.Онда лепо узмете , ставите их на тањир и додајте прилоге по жељи.

Пријатно!

Ja viršle uvek pržim, jer ih kuvane ne podnosim... I to isečem po dužini i razdvojim, pa zasečem sa one oble strane par puta... ali moraju krajevi ostati spojeni, to je vrlo bitno... I staviš u vrelo ulje i prepržiš sa obe strane onako lepo... E, pa onda pre samog kraja staviš par kriški kačkavalja na viršle. On će onako lepo da stoji na njima jer su polovine ostale spojene, i poliješ par puta sa vrelim uljem (kašikom) čisto da se ubrza topljenje, izvadiš i poslušiš... :D

drugari, imate ovu temu. prekopirajte svoje postove tamo, pa nastavite raspravu, bolje je da se nastavi i sve da bude na jednosm mestu

http://vukajlija.com/forum/teme/250?strana=1

ovde lock, nastavite tamo.
poz

Evo imam i ja nešto da dodam.

Pica

Potrebno:
-jedan telefon
-kredit
-nešto para
-glad

Priprema se sastoji iz sledećeg:

Pozoveš 988, tražiš broj Poncho picerije, pozoveš taj broj i naručiš picu. Pazi dobro šta ćeš da naručiš, ne vraćaju pare za polovne pice.
Vrlo je bitno da picu pojedeš dok je vruća, jer hladna nije ni za kurac. :)

Па да Сурови , али тамо има превише компликованих рецепата , ово је кухиња за нормалне...:)

Za one koji žive na salati, znam kako šopsku salatu da napravim...:)
Ove ostale ne umem, zato što preteram sa sirćetom, ili ga premalo stavim, pa nikad ne pojedem...A i ne približavam se šporetu, pošto sam smotana...
Otprilike samo strpate krastavac, paradajz, masline, feta sir u činiju i polijete maslinovim uljem i origanom...Ali sve se lepo isecka, ne traljavo...

Ima dobra prodavnica slow food kod trga, početna 31.-ce...Pošto inače u Knezu možeš samo sendviče da nađeš, a ovo je hrana koja može da zasiti, a i vegeterijanci mogu da se najedu k'o ljudi...

Mediteranska pomodoro salata:

3-4 paradajza,
1 čen belog luka,
maslinovo(ili obično ulje)-ne motorno :)
svež bosiljak(ne onaj iz kesice,suvi),
so
činija,
nož
mentol žvake.
Paradajz iseckati u činiju,dodati u to seckan beli lukac,sipati malo ulja,posoliti,pa preko svega rukom iscepkati 2-3 listića bosiljka.

Da se razvališ od lepote-kome prija mediteranska kujna.

Posle toga uzmeš žvake,da bar malo neutrališeš mEris belog luka :)

Bon apetit!

Немојте људи то толко компликовано :)

ПРЕПРЕЧЕНИ ЛЕБА

Ово јело препоручује се свима онима који имају стално стомакобољу.

Потребно је:

1.Бајат хлеб
2.Рингла
3.IQ>50

Начин припреме:

Ставите хлеб исечен на кришке на ринглу и сачекајте да хлеб почне да мирише на пожар.Онда га окрените на другу страну и сачекајте пар минута.За баксузе:Ринглу искључити пре склањања јела са рингле , у супротном ћете сигурно заборавити.

voda
šerpa
supa iz kesice

U šerpu sipati litar vode, a zatim kad proključa dodati supu iz kesice. Nakon 5 minuta supa je gotova.
Ovo je moj omiljeni specijalitet, s obzirom da samo to znam da spremam. :-/

urbanizovan recept:

- instant kafa
- mleko
- šećer

priprema:
bez pene: Vodu sipati u džezvu, dodati šećer (po potrebi), zagrejati (ne mora do ključanja). U šolju staviti instant kafu po želji, preliti ključalom vodom, doliti mleko.
sa penom: U šolju sipati instant kafu, šećer (po potrebi) i malo vode, uzeti mikser za instant kafu i umutiti. Doliti mleko.

tradicionalni recept:

- mlevena kafa
- šećer

priprema:
Vodu sipati u džezvu, sačekati da proključa. Skloniti sa ringle, isključiti ringlu. Dodati kafu, vratiti na ringlu, sačekati dok naraste, skloniti sa ringle. Sipati u šolju. Šećer po želji.

spremam-ispit-i-ne-vidim-na-oči recept:

- instant kafa

priprema: Vodu sipati u džezvu, zagrejati (ne mora do ključanja). U šolju staviti par kašičica instant kafe, preliti vodom do pola šolje. Ispiti na eks. Odsedeti par minuta.

Eto, to čini moju dnevnu ishranu. Prijatno! :)

Ovako... infarkt špagete...
Špagete
slanina/viršle/oboje
Kečap
Kačkavalj
vegeta
so
lonac
cedilo
rende
taninjir
šporet
tava
kutljača
...i naravno pivo... Mnogo piva... :D
Napuniš lonac do tri četvrtine sa vodom, sipaš malko ulja i soli, i staviš na vatru dok ne krene da vri... Onda ubaciš špagete... možeš da ih prelomiš na pola ako ti je lakše da mešaš.
Mešaš tako špagete 10 minuta da se skuvaju kako valja. Narendaš dosta kačkavalja. U međuvremenu propržiš kockice slanine ili kolutiće viršli ili jedni i drugo... preporučujem mnogo. Kada se špagete skuvaju, ocediš ih, i u lonac u kom si kuvao sipaš malko ulja, može i od onog iz mesa... I onda staviš i trećinu špageta u lonac, sipaš malko vegete, ubaciš nešto slanine/viršli/oba i kačkavalja i nešto kečapa, pa mešaš na slaboj vatri, da se sve lepo sjedini...
Onda još trećinu špageta i isti postupak, pa opet zadnju trećinu i isti postupak, pa mešaš, mešaš, mešaš... i eto!
Mnogo je dobro!!!

Samo za moje drugare gradjevince

Zidarski sendvic

- kilo 'leba
- salama
- Jelen od 2l ili jogurt (redje)
- skela

Prvo zviznes onom malom Milojku da skokne do radnje da uzme kilo leba i salamu za ostale pare. Za pivo nek se snadje. Onda sednes na skelu, izvadis noz iz dzepa, brisnes malo o kosulju, zaseces leba sa strane po polovini, ubacis salamu i zalijes sve to pivom ili jogurtom (redje). Bogovski.

Prase na raznju:

E,pa nemam ja ceo dan :))

Caj

Voda provri u loncetu,sklonis lonce sa ringle/peci,stavis kesicu u lonce,poklopis lonce,cekas 10 minuta ,sipes u solju,zasladis i pijes :))

Ledeni caj

Voda provri u loncetu,sklonis lonce sa ringle/peci,stavis kesicu u lonce,poklopis lonce,cekas da se oladi pa u friz,i kad se zaledi ti ga izvadis i cekas da se odledi da mozes da ga pijes :))

Бурек са сиром :

Потребно...

-око 100 динара
-оближња пекара
-'да си гладан

Одеш у пекару и наручиш бурек са сиром, упиташ колико кошта, даш паре, продавац ти да бурек са сиром и онда једеш.

-Може да се примени и на бурек са месом

Svadbarski kupus:

-zalutaš u neku čaršiju
-snimiš šator i svadbeni venac-liku na ulazu kažeš da si sa mladine strane
-sedneš među najpijanije goste i kažeš da si Mikin rođak
-navališ na kupus
svadbeni venac je obavezno uočiti, jer ako zalutate na nečiji ispraćaj (šatori su isti) možda dobijete batine kad kažete da ste sa mladine strane, a mlade nema

popara
skapiras da ti se jede
kukas okolo i pravis tuzne face..neko ce ti spremiti :)

Pizzu sam pravio i eksperimentisao na 1001 način, dok nisam došao do idealnog sklopa elemenata, naravno po mom ukusu.
Ja ću vam napisati svoj recept, a ako pokušate po njemu garantujem vam pun užitak...

- Testo za pizzu (poželjno je da bude BPI - beogradska pekarska industrija, jer je uvek sveže i vrlo tanko).
- 100g pizza šunke
- 100g kulen kobaje
- 1 krem sir ili vajkrem
- 1 pavlaka
- 1 tost topi (sir u listićima)
- 1 kečap (kesica 100g)

U tepsiju sipati nekoliko kapi ulja i razmazati prstom. Staviti podlogu za pizzu, pa redom: tanko namazati vajkrem, potom poređati pizza šunku. Preko nje tanko namazati pavlaku, a preko pavlake poređati kulen. Zatim idu listići tost topi sira i na kraju, odozgo, sve preliti kečapom.
Pizza se peče 20 minuta na 200 c, u prethodno zagrejanoj rerni.
Da biste je pojeli prvo je morate izvaditi iz rerne, i halapljivo navaliti na nju... :)

Ovo je recept za one sa malo slabijim želudcem, sa manjom količinom elemenata.
Za gurmane (poput mene) recept je isti, samo pojačano.
Ja volim da narokam pavlaku, da je potpuno obložim kulenom, a tost topi stavljam umesto tvrdog sira jer pizza ostaje sočna, dok su tvrdi sirevi dosta suvi. Ko bude pravio "bogato", moraće ipak da kupi deblje testo, jer će tanko pući od toliko sastojaka...

Prijatno... :)

Пробаћу ово , и ја стално експериментишем са прављењем различитих пица.Ставићу неки од својих рецепата касније.:)

Peki, smem odgovorno da tvrdim da ćeš stati sa eksperimantisanjem kada je probaš... :)
Za nju će ti trebati sigurno oko 400 dinara. Skupa i zahtevna jeste, picu za te pare opušteno možeš da naručiš u piceriji, ali ukus i činjenica da si je sam spremio su neuporedivi sa picerijom.

Хехе видећемо.Моје пице су углавном економичније ( иако стављам и до пуних 200 грама јухорове пица шунке и преко 100 грама ренданог качкаваља ) али ок...400 динара и није много.

Наравно , чињеница да си сам спремио голим рукама даје много лепши осећај него да ти неко донесе на врата...:)

Очекуј већ вечерас утиске о твом рецепту!