Prijava

bio sam prisutan kada je ovaj čovek
https://www.youtube.com/watch?v=fv7dttDfXdI
zvao neđa kostića na mobilni i uključio na laudspiker da dokaže da ga poznaje

срђан.мови дик

Lajoš Balinc(Lajos Bálint) - mađarska varijanta Radoša Bajića

Salaš gori, a Arpad se češka :DDDDDDDDDDD
xDDDDD

Ili srbija sranje ali necu da se vratim u kroaciju/crnu goru/bih/rs.

Keru, što si Kosovo izostavio?

Slucajno brate, nisam od onih koji tripuju da njihovo govno ne smrdi. A i jebesga nekako je i dalje srbija iako realno nije

Shto se crnogoraca tiche. Oni su poprilichno kulturni. Uostalom neki su generacijama ovde. A oni koji dodju su uglavnom OK, a ne seru ko pojedini shto dodju iz Vlasotinca sa ono malo blata na opanku. Ali se slazhem da treba da ostanu u svojoj zemlji.Nek mi oni ne zamere, imam dosta dobrih drugara Montenegrina!

Evo malo da dam raznovrsnosti temi, našao sam negde opis Feme iz Sterijine Pokondirene tikve. Ako niste još stigli do toga u školi, bez brige, stići ćete. Ako se stigli, a preskočili zbog kurcobolje ili nepoznavanja plemenite veštine čitanja, postoji šansa da ćete nekad u životu ipak pročitati. Ako ste stigli i pročitali, onda ništa.

Fema je jedna prosta i neugledna majstorica bez stila i lepih manira koja je silno želela da pobegne iz svog zanatlijskog opančarskog sveta u višu klasu i postane ugledna dama. Bila je glupa i uobražena i nije shvatala da je put od majstorice do ugledne dame dugačak i za nju skoro nemoguć.
Da bi što pre postala deo noblesa Fema je potpuno promenila sebe, svoj izgled i svoje ponašanje. Spolja je izgledala kao dama, ali je iznutra bila ono što jeste, jedna obična i uobražena seljanka koja je umislila da je školovana i otmena dama iz bogate porodice. Nije bila kulturna i nije znala da se lepo izražava, pa je u svoj prost jezik ubacivala francuske i nemačke reči koje je negde slučajno čula. Nije znala šta znače te reči i izgovarala ih je pogrešno, tako da su njena neobrazovanost i nedostatak bistrine još više dolazili do izražaja. Toliko se pokondirila, da nije bila svesna da je njeno ponašanje smešno i da joj se svi čude i potajno smeju. Verovala je da je stvorena za gospodstvo, da je moderna, otmena i pametnija od svih koje poznaje. U svojoj zanesenosti i uobraženosti vređala je i ponižavala svoje najbliže. Gledala ih je sa visine i bila užasno gruba i neprijatna prema njima. Lako se odrekla svoje prošlosti, svog muža opančara i rođenog brata, ali i pored toga nije mogla da sakrije ko je ona u stvari i odakle potiče. Način na koji je menjala nameštaj u svojoj kući, svoju odeću i svoj govor, kao i njeno loše ponašanje prema njoj bliskim ljudima još više su istakli njeno seljačko poreklo, nedostatak stila, lepih manira i kućnog vaspitanja.
U nespretnim pokušajima da promeni samu sebe i postane ono što nije i što teško može da bude, Fema je činila ludosti i nepromišljenje stvari. Bila je neskromna i sebična, arogantna i previše drska prema drugima, tako da je na kraju umesto uspeha doživela poraz, poniženje i sramotu. Nije postala otmena kulturna dama, već je ostala ono što je i pre bila, jedna obična, pokondirena i priglupa majstorica bez ugleda i poštovanja.

Pouka priče - ako nisi noblige, crkni geače, aristokracija se stiče porodom.

P O R O D
O
R
O
D

jesi ti caro jebem te usta?

Pouka priče - ako nisi noblige, crkni geače, aristokracija se stiče porodom.

Nije to pouka priče, već je pouka priče da ima ljudi koji se predstavljaju kao ovakvi i onakvi, i začepljuju nos pred "prostim" ljudima, a u stvari su oni zamislili da su neki opak kurac. Pravi Beograđanin (kako se u legendama i pričama zamišljaju pravi Beograđani, ono, plava krv, hadži u prezimenu i te pičke materine) ne bi se spustio do učestvovanja u ovakvoj temi. To nije beogradski. Pa jebem mu majku, Beograd je glavni grad države koju vode imbecili koji nas jebu do krvi, a šta rade ti Beograđani, đuskaju po klubovima, idu na koncerte klasične muzike, čekaju da dođe neko iz nekog ugljenokopa pa da menja vlast za njih. Ajde...

Gospodin je u stanju da normalno zivi, radi i funkcionise sa svim slojevima drustva

Osim sa ciganima jbg

To ti je ta spika u suštini, samo iz te izokrenute perspektive, Valdemare. ;)

Ajde bre Srbi i uopšte Balkanci našli da gaje neku monarhističko- purgersku tradiciju, normalno da će da ispadnu puč najgrdniji. Kurva prestonica, menjala tuce makroa kroz istoriju i neko nađe da se kurči sa par generacija.

Pseto, nemam pojma šta je to gospodin, kao ni šta je dama, ali normalan čovek bi trebalo da može da funkcioniše tako kako si rekao. To jest normalno socijalizovan. Imaš likove koji imaju tri doktorata a ne znaju da odu u prodavnicu, ili gde se baca smeće.
Osim to sa Ciganima, ograđujem se.

i opet neke genaralizacije i predrasude o ljudima iz unutrašnjosti koji su došli u Beograd... Slažem se sa Valdemarom, upravo svi ti ljudi sa strane čine Beograd takvim kakav jeste, ni boljim, ni gorim. Ja živim u Beogradu, ali nisam odatle i uvek kad me pitaju odakle sam, nikad ne kažem iz Beograda, jer nisam, a i po govoru se da zaključiti. Ali nemam problem s tim, niti nailazim na neke predrasude, tako da su ovi 'Beograđani' kojima to smeta u manjini...

Aj bre sprdam se za ciganje koj ti kurac. I ono kao niko ne zna da objasni sta je gospodin ali kada ga sretne zna da je sreo gospodina, taj neki rad