Prijava

vidi ga ovaj, stavio f1 i sah u sporedne sportove.

sta je onda vaterpolo? pa i odbojka donekle.

plus ovo i nisu sportovi tehnicki nego nadmetanja kakva god

Zato sam stavio pod navodnicima jer ne znam kojem kurcu ista od toga pripada

Sporedno je jebeno i jedno i drugo celte ne prdi i ne drkaj Plidua lepo je napisao
Jebena kosarka je sporedna u poredjenju sa fudbalo
Cuj f1 to ti i kornelije pratite i snuker jebeni

a koje sportove ti pratis plidu? koji su ti omiljeni?

Nisam nista lose mislio celt, i ja ispratim formulu, odbojku, sta god nego mi interesantno koliko vukajlijaša prati te neke sporedne sportove i natjecanja obzirom da nas ima desetak haha

Candidates - prate se vidim

Da, Karlsen je i prosle godine izjavio da samo Ding ima sanse protiv njega sa ostalima ce lako i ispostavilo se da je bio u pravu, pocistio je Nepa u finalu.

Ove godine su svi ocekivali da Ding krene jako, pogotovo sto je pre nema mesec dana pobedio na jednom turniru i to bas malog Pragangaratatarira ali evo usro se sad. Najjace od svega sto je posle pocetnog poraza u svakoj partiji imao otvoren put ka pobedi, +2,+3 prednost ali onda u jednom potezu vrati partiju na 0.00.

Karuana je u classical odlican i ima dobar skor sa Magnusom ali u rapid i blitz je u odnosu ovog autistu los.

Ovde ce izgleda odluciti partija Nepo-Karuana, Nepo na guzove pobedjuje i onda u finalu sa svojim coachem Lekom pravi paklen plan kako ne ici full retard protiv Karlsena

Sporedno je jebeno i jedno i drugo celte ne prdi i ne drkaj Plidua lepo je napisao

ne znam u kom svetu vi zivite, ali najbukvalnije svako na svetu zna ko je hamilton i karlsen.

za poredjenje, aj mi kazi bez guglanja npr ko je najbolji odbojkas danas? rukometas? redom ti sportovi koji su kao mnogo popularniji od saha, a ustvari i nisu bas...

da imamo svetskog sampiona u sahu bio bi drugi najpoznatiji srbin na svetu, posle djokovica, a ispred jokica.

to sto ljudi ne prate partije i ostalo (sto je i pitanje, pogledaj samo ovde koliko nas ustvari prati to), ne znaci da zive u vakuumu i ne znaju za sah.

to je globalna stvar.

i pored toga sto nas ima ovde 18 od 20 nas da ustvari pratimo ovo, ova dvojica moraju da budu glasni kako je to neki sporedan "sport"

Lolčina kelte, pitaj prosečnog srboa za Karlsena i misliće da je to novo pojačanje džvežde. Za hemiltona svak zna, normalno, kad je F1 parada besnih auta, para, sisatih žena i oktana, sve što muško oće.

Da ne ubacujemo sada kriket u jednadžbu. To što ljudi znaju za šah, ne znači da znaju išta više, dobar deo njih meša Kasparova i Karpova. Šah je defakto sport koji najviše ljudi igra na svetu, jer:
1. Šahovska tabla 3 evroa i stane pod mišku
2. Šah preko interneta
3. Samo pomicanje drvenih figura nije kvalitetna igra, isto kao što ja nisam fudbaler jer mogu šutnuti loptu u općenitom smeru gola.

Vaterpolo i rukomet jesu sporedni jer su kurac od sporta, ali odbojka je globalna. Ko je najbolji odbojkaš, nemam pojma, ali 900 miliona ljudi prati odbojku.

PS FIDE rejting mi je bedan.

Najbolji je naš Vanjo Grbich

Ali ne, ozb. Ko ima živaca nek zađe po komšiluku/kafani/štajaznam i pita deset rendom ljudi ko je Karlsen. Ne doći na svoj IT posao gde petkom igrate šaha u bitkojne i postavljati ista pitanja.

"To onaj što ga deknulo srce pa sad opet igra?"
"Ne pratim skijanje"
"Beži bre u kurac"
"El no on beše igra šaha. A znam znam. Karpov bog, Kasparov pička ima hrvatski pasoš"
"Verojatno neki što igra igrica a vi ga gledate umesto da jebete. Eh kad sam ja..."
"Karlsen tru dingospow, vrv goat"

Ne znaju svi ko je Karlsen al svako zna ko je naš Noleeeeee

Koliko love uzimaju u šahu, i koliko ljudi tih ozbiljnih?

sta ga znam, uzme magnus jedno mil godisnje od turnira samo i jos jebem li ga koliko od sponzora, popularan je ako nigde u norveskoj.

ovi najbolji su tu tako 300-500k godisnje od turnira.

ne placaju turniri, osim ovih najvecih toliko, ali ima ih puno, a i sahisti ne zajebu karijeru sa 33, nego igraju i posle, tako da se nakupi jebem li ga.

daleko od ovih najpopularnijih, al cenim da naberu kao ovi sto smo pominjali, odbojka, rukomet itd.

manje ih ima doduse sto od toga mogu da zaradjuju dovoljno.

al ono, kao i teniseri.