Prijava

Kurac bi nedzmedinov i prisao karlsenu, kompjuteri ili ne. I svi, osim par njih koje i pominjete ovde.

To na stranu ispao je picka sto ne gubi titulu iznad table nego na foru “smorio sam se”. Verovatno osetio da mozda ovaj put i ne bi imao snage da odbrani.
Jedino sto moze da ga izvadi je da vise nikad ni ne igra sah. Sto se mozda i desi, jer tesko mi je da zamislim da se sad jebe kroz kandidate ili stavec.

Ding je naredni sampion. Posle njega alireza i pragnanananananda.

Nije covek kriv sto je autista i sto pamti 37727271 pozicija. On bi sa ovim mozgom u svakoj eri, sa i bez kompjutera, kalkukisao bolje od drugih.

Kada partija odmakne i izadje se iz teorije vidi se ko ima talenta, ko bolje razume poziciju, strategiju. Imate bre i one klipove gde sedi uvece pijan i daje 8 poteza fore GM-ovima i onda ih pokida, lud je bata skroz..

Ne samo da je sampion u classical sahu nego kida i u rapid, blitz, bullet, tu ne pomaze priprema sa stockfishom.

oce neko partiju saha, upozoravam nisam nek igrac

Ae bombas salji link

nemam pojma kako, salji ti meni uputstva

nemoj tako, samo jednu gresku si imao kad je pocela razmena, bio si bolji do tad

Firex i Bombi, stari grobarski duo

ne pratim al videh slucajno u americi karlsen odustao od sinkefild kupa jer, nije reko, ali insinuirao da ovaj sto ga pobedio hans niman varao nekako.
gledao sam malo price, i ostali misle da su neke zajebancije tu, hikaru najvise, onda posle kad analizirao neku svoju partiju protiv firudze ovaj hans, izgleda pogubljeno itd, i svi nekako pricaju da je na neki nacin varao.

po meni, skoto sigurno je karlsen samo bathurt sto izgubio od slabijeg, al nemam pojma

Vidi, vidi ima ove teme ...

jel imas sta da kazes na ovo sto sam napisao?

Neka bude da nemam. Ovaj put pravim rokadu.

Zanimljiv info celt, ovaj turnir bas nisam ispratio, bacio sam pogled video sam da je poslednji i reko vrv je otisao jer je pozitivan na koronu, isto ko nakamura skoro kad je posle partiju-dve bio pozitivan, moram pogledati taj mec bas me zanima kakva je partija bila

Gledao partiju. Nema teorije da neko onako odigra. Bukvalno je igrao poteze koje je nemoguce odigrati ako ne planiras 20 unapred. Karlsen je bio izgubljen posle 10 poteza.

https://www.youtube.com/watch?v=aDUmS_MJceU

pratim ovog ludaka, nadam se da ce dobro obj sta se desilo

ne, otiso je i ostavio ovaj tvit samo kao info:
https://twitter.com/MagnusCarlsen/status/1566848734616555523?s=20&t=yvJMYWXcRKtgAiqBQIRmuA

nakamura isto prica kako 100% varao itd.

ono, ne znam, mozda i jeste, al ako nije totalno supacki potezi.

Sto me podseti na staru dobru aferu Kramnik - Topalov, mada ono je bilo za titulu prvaka sveta, kad je Topalov kukao da je Kramnik u toaletu nekako dobijao istrukcije sta da igra, dal preko skrivenog telefona il kako vec, isao je za vreme partije fazon 50x da pisa haha

Gledao partiju. Nema teorije da neko onako odigra. Bukvalno je igrao poteze koje je nemoguce odigrati ako ne planiras 20 unapred. Karlsen je bio izgubljen posle 10 poteza.

ja gledao analizu. jebem li ga, nije bas da ne moze da ispadne da pobedis magnusa, imao je finu prednost dok se doslo do zavrsnice.
pogotovo ako na pola partije magnus u sebi posumnja da ovaj vara i krene da razmislja o tome.

plus je magnus odigrao lose otvaranje da zajebe protivnika, sto ti fino zasere partiju ako protivnik nije pacer. nikad ne bi igrao to u klasik varijatni protiv jakih.

mozda je samo potcenio protivnika, pa onda krenuo da vrti u glavi kako onaj 100% vara, i onda igrao slepacki, i na kraju bio ubedjen da ustvari 100% vara.