ŠAH

  1. ма то се не игра, реми је. бели мора да приђе краљем и да нападне топом овог одмаклог пешака, црни замени топа и приђе краљем и поједе једног белог пешака за то време и остане ловачка завршница са по два пешака која је блок-реми.

  2. Oj lovačke
    Sad vidim koliko se ja ne razumem u šah
    Ja mislio ako derem pseta i radmila levate da sam velemajstor

  3. па добро, ових осам су сви људи милионери од шаха. да сам ја милионер од кладионице, знао бих боље од свих на теми.

  4. Pa malo ljudi bi imalo šansu protiv Karlsena. Ja se nadam da će Karuana ili Aronjan da prođu. Mislim, najviše navijam za Svidlera, ali on nema baš realnih šansi.

    Nego, Truće, koju ti titulu imaš? Kontam da si bar prvokategornik.

  5. Karlsen pitaj boga koliko novca ima, čovek snima reklame za Porše sa Muhamedom Alijem i Marijom Šarapovom. Možda se i on dopinguje.

  6. да, браво, каруана и ароњан би можда једини гарантовали колико толико занимљив меч за титулу. сви остали су лагана карлсенова одбрана титуле. али серјожа ми је још од светског купа драг играч, како је избацио ељанова, то је био ватромет, па свидлера у финалу, какав меч, зато за њега навијам. и све то по убрзаном темпу. заслужио је да му ова година буде врхунац, па нека неко други скида карлсена. можда једног дана онај мали американац севијан, не знам какав је.

    Nego, Truće, koju ti titulu imaš? Kontam da si bar prvokategornik.

    ја сам аноминан колико могу, али бар јесам првокатегорник. :)

  7. Šah nije sport.

  8. како је избацио ељанова, то је био ватромет, па свидлера у финалу, какав меч, зато за њега навијам.

    Uuuu brate kakvo li je to uzbudjenje bilo, mogu da zamislim te velelepne pokrete ruku iznad drvene table!

  9. Dobio sam bar prvokategornika! U jednoj partiji od 7 valjda, ali ipak.

    Au kako je meni pojeo živce Svidler u tom finalu, navijao za njega i čovek ne može da remizira čisto dobijenu poziciju u onoj trećoj partiji. Ne znam, vidim da svi jedva čekaju da Vei Ji sazri, uđe u pubertet, šta li, ali na to ćemo još čekati. Aj pogledaj samo ovo molim te

    https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/candidates-2016/5/1/4

    23. potez belog, umesto Bc1 da je odigrao f6 pa crni Bf8. Pa dalje
    24. h4 Nxc4 25. h5 Qxd5 26. hxg6 hxg6 27. Qb3 Qd7 28. Qg3 Nxb2 29. Qh2 Qg4 30. Re3

    Ovo je Karuana hteo da igra da je Aronjan tako napao. Ako pogledaš poteze kompjutera dole, svi potezi koje bi crni odigrao su bili prvi izbor kompa. I komp prvo procenjuje da je crni mnogo bolji, a što se dalje i dalje igra, procenjuje da beli pobeđuje. Ili mat ili mora da da kraljicu za bambadava. Ja se oduševio kad sam video.

  10. Jok, brate, remi, pobedili Anand i Aronjan danas. Posle 6 kola
    Aronjan i Karjakin 4/6
    Anand 3.5/6
    Giri i Karuana 3/6
    Svidler 2.5/6
    Nakamura i Topalov 2/6

  11. ma i sad igraju garant
    negdje u šteku, bez kamera igraju šaha
    oni samo igraju šaha čuo sam hahah

  12. Pa nije to netačno, uvek igraju neke brzopotezne partije međusobno. Ali ne verujem baš na ovom turniru, prevelika je važnost, mora da se odmara, jbg

  13. a leže na krevetu i igraju
    lopovi su to :D

  14. Ja mislio ako derem pseta i radmila levate da sam velemajstor

    Ojj lovacke nisi me pobijedio nikad

  15. Uuuu brate kakvo li je to uzbudjenje bilo, mogu da zamislim te velelepne pokrete ruku iznad drvene table!

    рече дебил који идентификује свој живот са навијањем за неки клуб.

  16. Uuu za ovo ide ban, Truće! Zamisli da čitaš nešto na forumu i toliko pukneš da nazoveš Rasnog debilom, pa to mi je nepojmljivo! :)

    https://www.youtube.com/watch?v=puRR65UUKAs

    Evo zašto je Nakamura juče izgubio. Dotakao kralja sa namerom da odigra, u trenutku shvatio da je to užasan potez i onda se pretvarao da je kao samo nameštao figuru hahaha kakvo govedo. Na kraju meča, nije se valjda ni rukovao sa Aronjanom i odbio da ode na konferenciju.

  17. ух, ово боли. :) а занимљиво је то кад велемајстор пипне фигуру и укапира у тренутку да губи. доста њих се прави лудо, просто је то неко чудно стање у ком се нађу и изгубе везу са реалношћу. каспаров је то урадио једном.

    Uuu za ovo ide ban, Truće! Zamisli da čitaš nešto na forumu i toliko pukneš da nazoveš Rasnog debilom, pa to mi je nepojmljivo! :)

    замисли колико сам пукао, ево чупам косу, није да су ме раније зајебавали што сам пратио радио пренос шаховског меча, па сам навикао. :(

  18. Nakamura centralna figura

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.