Prijava

Stara ali uvek aktuelna tema.

Da li je strah od kontraindikacija opravdan. Da li farmaceutska mafija forsira vakcinaciju. Vakcine su donele revoluciju u medicini, spasile milione života, čemu ovolika frka oko baš ove vakcine. Ima li doktora u avionu da pojasni ovo.

Ovaj komentar me bacio na razmišljanje, setih se da je ovo stvarno bila praksa, tj niko nije pravio frku ovoliku.

Ништа ми није јасно. У време мог детињства, а рођен сам 1976. године, сматрано је потпуно нормалним да свако дете прележи све три врсте малих богиња (морбила, рубеола и варичела). Ове последње су називали "овчијима". И ја сам све три врсте прележао. Уз мировање, утопљавање, избегавање купања и чешања, сваке су прошле за две до три недеље. Нама су говорили да је боље да их прележимо што млађи, јер се организам одеаслих људи са њима теже носи. И нису нас мајке ни бабе скривале од тога, него неке чак и гурале да што пре добијемо од другова, браће и сестара, одлежимо и постанемо трајно имуни. Исто тако је било и са заушкама. Нико од нас од тога није умро,. Зашто су деца данас толико осетљивија, а паника родитеља већа?

Nikada se nije smatralo da je normalno da prelezis male boginje,proizvodnja vakcina je jefitina,10x skuplje je lecenje od morbila fak lodzik,al oce mafija neka da nas zajebe. moze lok sad

Daj da diakutujemo kao normalni ljudi.

Zanima me mišljenje, ovde su opet ljudi koji nisu krezuba srbija.

ја више волим ММА, бољи cу борци

Pa koje misljenje oces,imas na netu sve. vakcine ti prolaze ozbiljna klincika ispitivanje,jeftine su I bezbedne. do 2050 je bila ideja szo da se iskorene morbili na svetskom nivou,ali od toga nema nista. Prica za autizam je glupost,proizisla iz nekog rada u Lansetu,bila panika kad je izasao medjutim kad su uzeli da gledaju videli su da je studija lazirana nisu slucajni uzorci bili,vec su doktori dobijali pare od advokata koji su branili roditelje dece sa autizmom tako neka prevara. Zaglavili zatvor oduzete licence medjutim milion puta ponovljena glupost postaje istina. to je to manje vise pozdrav.

Da vakcina se daje valjda sa nepune dve godine nisam siguran,malo ranije mozda. koliko mi je poznato autizam se ispoljava sa 2-3 godine ne moze se dijagnostikovati ranije(mozda gresim).Tako da to sto svi znaju neku tetku iz krnjace koje je imalo zdravo dete sve super dok nije primilo vakcinu,opet nema veze sa zivotom.

Al pazi, ja sam klinca odveo da ga vakcinišem, i doktorka tj pedijatar izabrani nam je rekao da mu ne dajemo vakcinu dok ne propriča skroz. Tad je imao nekih dvadesetak meseci. Aj sad, kako preko toga da pređem.

Sad već priča, pa mi je lakše, a svejedno ne znam da l to ima veze ili ne.

Nisi ni svestan koji sve idioti studiraju I zavrsavaju medicinu,tvoj pedijatar je mozda retard koji ne zna nista I koji leci limfome biljnim melemom. Ne mozes to da znas jbg.

блек, cве што говориш је уреду за З.Европу, али ово је Cрбија, и cве што је шкарт иде нама и cличним земљама, од хране до лијекова. Видиш да по Африци тренирају cиду.

cјетих cе cад купио једном неки упаљач и има неку наљепницу Made in Usa, и ја је одлијепим а оно иcпод угравирано Made in China

Istu vakcinu primas I ti I mali francuz. Hiv nije nasatao u vatikan-pentagon pogonu 70ih kako bi se kontrolisao broj stanovnika. pozdrav 0/

Romanija postoji razlika izmedju komponenata i komplet proizvoda, ti mozes da pravis najbolje patike, a da uvozis pertle iz obale slonovace. Na pertlama OS na djonu srb.

Nemacka je msm pre jedno 2 god regulisala koliki % mora da bude komplet proizvod napravljen tamo da bi dobili njihov trejdmark, a buduci da smo mi ekonomski tigar jugoistocne evrope mi svejedno sve pravimo i izvozimo i sve, nema potrebe da razmisljamo da l valja instant nes sto dobijamo iz rumunije majku mu

ео једна паралела јако cолидна брђанcка.
Имам кобилу неку и она cе ождријеби и то ждријебе треба да добије неку инјекцију у фазону у року од 2-3 дана да не би добило неке болеcти. И ја зовем ветеринара кае лик нема инјекција већ мораш чекати пар дана док cе набави, и cад им ја јебем и мајку и cрбију и ђе живим и оно говно што cе окотило и cве. Дође лик и ја га питам ђе ми живимо шта је ово нема инјекција, кае лик то ђе cе производе лијекови банкротирало (Земун ваљда) и cад шверцујемо инјекције из Румуније ал их приказујемо као да cу из Cрбије.

Блек брате не миcлим да је Земља равна плоча уреду је.

Pazte vako:
Ja sve to isprimao, a i nejač u mene sve primila. Vakcina može biti samo trigger kod ljudi koji ne priznaju da je nešto kod djeteta bilo genetski, a sigurno jeste. Jerbo na gene sigurno utiče i sljedeće: ne šljakamo više na njivi, na prugama, u rudnicima, fabrici. Žderemo, ločemo, ne spavamo, malo smo i ozračeni; vozimo se 200m po hljeb i mljeeeko, i onda kao vakcina kriva.

11 ljudi krepalo od morbila

Moj mali primio MMR vakcinu pre oko dve nedelje. Slažem se sa Blekom u potpunosti.
Ne primanjem vakcine vraćamo društvo u srednji vek, ne znam odakle i kad se pojavila uopšte opcija da se vakcina ne primi. Istina je da ni jedno istraživanje nije dokazalo povezanost autizma i vakcinacije. Da je tako onda bi se govorilo i o specifičnoj vrsti autizma pošto je autizam zaista opširan pojam koji narodski rečeno zamenjuje ono ŠLB bez P. Opet ljudi se sa takvim stanjima kod svoje dece ne mire i pokušavaju da nađu krivca iako realno ne postoji.
Ukoliko niste sigurni oko nečega, logika je jasna, sve što kaže JK ti uradiš kontra i sigurno nećeš pogrešiti :)

verujem u pogodnosti i ispravnosti demokratskog drustva, prava izbora i ostalo, ali ove stvari sa vakcinama me pokolebaju ponekad da se pomislim da i nije toliko lose motkom terati pojedine ljude.
ko sto sa detetom ne uzmes da pregovaras kad hoce da nagura celu tortu u usta i onda viljuskom da ukljuci sebe u steker, nego uzmes, ne das i kazes mu "veruj mi, nije dobro za tebe", iako te to dete mrzi tad, tako moras pojedinu decu i od sopstvenih roditelja da zastitis, iako ce roditelji da te mrze tad. muka samo sa roditeljima sto im to vrhunac, dete ce da nauci sta je lose, a oni ce ceo zivot da jedu govna i da se cvrsto drze logike "ja te rodio ja cu te i ubijem"
jebi ga, drustvo smo, kako god da je. treba nekako da se trule jabuke vrate na mesto.