Prijava

Treba vakcinisati djecu jer ja prvi ne bih preziveo da mi se djetetu nesto desi a da ga ja nisam vakcinisao
Al treba i obratiti paznju jer smo mi Srbi govna jer je jedan Miskovic u stanju da prosvercuje losiji kvalitet vakcina i da bude dobar 10 miliona evra i da mu se jebe za zdravlje dece sto ce ovo ili ono
Mafija i monopol surovi su

Ma te vakcine i te licne karte sa cipom smislile budale. I automatski menjac haha pa ne moze on ko sto ja mogu

ne znam ko je progurao tu pricu "JA znam sta je najbolje za MOJE dete"
jos manje znam kolka budala treba da budes da mislis to.

realnost je da pojma nemas, sve sto mozes da uradis je da postavis neke osnove da se to dete snadje u svetu na koji ti nisi naviko i koji ce da gledas popreko kad omatoris. tj sa tobom ce imati posla nekih 10-15 god, a onda ce morati da zivi sa istim tim drustvom u odnosu na koje pisas uz vetar sa tim detetom jer mislis da imas pravo sad posto si se razmnozio.

Kakvo god da je drustvo, niko nece organizovano da truje sopstveni narod.

ne pricam tebi ps. ubacio si komentar :)
nadam se da neki roditelj procita ovo samo pa da se naljuti dok mu se u stomaku malo okrene jer mu u glavi ne stima prica.

postoji grupa šr slađana velkov koja ima gomilu printova tih antivaks zivotinja kako demantuju smrti i pitaju zasto ne pise u novinama ko su itd

inace logika i mentalitet ''kako su nase bake i deke pre 130 godina i sta im fali'' je totalno za samaranje i ni za sta drugo. osoba koja ne moze da jasno zakljuci razliku izmedju ova 2 slucaja za mene ne moze imati visi iq od 80

Pa ja kera sad sam uzeo i narucio vakcinu za štenećal iz njemačke
Ovde ih veterinari krste s vodom posle prodaju visak u svojoj reziji

bukvalno. mlatio bi ih nekom knjigom iz istorije jer im drugacije ne ulazi pamet u glavu da te price kako baba i deda su poprilicno na stranu onih sto preziveli jer prababini i pradedini sestra i brat sto umrli sa 2 god ne mogu da ti kazu da jedes govna.

Kakvo god da je drustvo, niko nece organizovano da truje sopstveni narod.

Sad kad su počeli da otkopavaju nelegalna odlagališta opasnih materija koja su. uzgred, pravili istaknuti članovi i veliki donatori aktuelne vlasti, malo mi je naivna ova tvoja izjava.
Ali, da me se ne shvati pogrešno, to nema veze sa činjenicom da su ovi koji ne vakcinišu decu moroni. Pričao mi jedan imunolog u penziji, još krajem prošlog leta, kad se tek pojavila zaraza među Srbima na Kosovu, znači dok još ni jedan slučaj nije registrovan u ostatku Srbije, da je, čim se tamo pojavila, epidemija apsolutno neizbežna i u Srbiji jer je takav virus u pitanju i takva su pravila igre sa njim. I da će se dešavati sve ovo što se sada dešava. I bio je jako ogorčen, rekao je: "A sve smo lepo uredili, postavili sistem, postigli visok nivo imunizacije stanovništva. Ali, onda su se pojavile raznorazne Karleuše i slični i sad će ljudi da oboljevaju, sad će da se umire...". I pričao je o nekom svom kolegi koji antivakcinašima daje vetar u leđa jer mu je dete autistično a on, iako je doktor, nikako nije mogao da pregrmi činjenicu da problem koji mu ima dete može biti genetski već je morao da nađe krivca u kog može da uperi prst.
A autizam se statistički najčešće uočava u periodu u kom se i daje MMR vakcina (naprosto, kod beba je teško primetiti razvojne probleme koji ukazuju na autizam, stvari postaju uočljivije tek u periodu kad dete treba da progovori i da pokaže neke druge razvojne pokazatelje). Ista stvar je, kaže, svojevremeno bila sa vojskom i šizofrenijom. Naime, šizofrenija se, statistički, često prvi put manifestuje krajem puberteta, što koincidira sa vremenom u kom su mladići svjevremeno išli u vojsku, pa su roditelji govorili "poslala sam dete zdravo u vojsku a vratili su mi ga obolelog" i postojalo je verovanje da se zbog vojničkog života može oboleti od šizofrenije.

https://youtu.be/oj62Uy25uBs
verujem da im se krece iq tako od oko 80 pa max do 95, nerazumevanje procitanog i odsustvo povezivanja i prilagodjavanja specificnoj situaciji

e perice, ta fora sa pihvatanjem neke korelacije bez razmisljanja je osnovna sustina covecanstva. cele religije se baziraju, tj potvrdjuju takvim pricama.
poenta je da je tehnologja dosla na taj nivo da kapira ovaj problem, to je donekle i razvilo celu nauku (cekaj bre, jesi siguran da klanje ovce izaziva kisu) al mi se cini da je tako napravila raskorak sa drustvom koje je i dalje u proseku na nivou na kom je bilo 1600 neke... pocelo da se hvata za te price cim si mu dao internet i pravo svakome da napise sta misli.

ovo za drzavu -> treba razlikovati glupost i zlu nameru. cini mi se da su samo glupi, sto je i logicno jer su svi preko neke veze i muvanja tu gde su. nasumicno rade stvari pa izgleda kao da imaju neki zli cilj.

Brate nisu glupi nego su u fazonu aj ustedimo 8 miliona evra da ovo samo gurnemo negde. Glupost i pare ne treba mesati.

A ova tema lagano moze lok, nesto ne verujem da ce se pojaviti neko (osim saakea i atomskog misa i mozda labokv) da ce reci da su vakcine lose tako da je malo glupo da se svi slazemo i tapsemo po ledjima.

Ne mislim da imaju zlu nameru već da igh apsolutno ne interesuju posledice po druge (pa ni po njih same) ukoliko mogu da naprave odgovarajuću dobit da mogu da si priušte kakvog džipa i silikonku.

Vidi post iznad xd

Kazem vam da moze lok

inace za tilma:

Ништа ми није јасно. У време мог детињства, а рођен сам 1976. године, сматрано је потпуно нормалним да свако дете прележи све три врсте малих богиња (морбила, рубеола и варичела).

nekad je smatrano potpuno normalnim da se umre od upale pluca. u vreme necijeg detinjstva su lecili visoku temperaturu pijavicama. danas se smatra potpuno normalnim da dobijes rak.

Ове последње су називали "овчијима". И ја сам све три врсте прележао. Уз мировање, утопљавање, избегавање купања и чешања, сваке су прошле за две до три недеље. Нама су говорили да је боље да их прележимо што млађи, јер се организам одеаслих људи са њима теже носи.
И нису нас мајке ни бабе скривале од тога, него неке чак и гурале да што пре добијемо од другова, браће и сестара, одлежимо и постанемо трајно имуни. Исто тако је било и са заушкама.

Majke i babe nisu najmudriji ljudi na svetu nego radile ono sto im kazu doktori da rade. Ustvari ako su bile takve, mudrije su od danasnjih majki i baba.

Нико од нас од тога није умро,. Зашто су деца данас толико осетљивија, а паника родитеља већа?

Mnogo je zajebano kad umres pre nego sto propricas. Bas ne stignes da kazes ljudima svoje lose iskustvo, da ga ne ponove. Ostanu samo oni sto nisu imali to neprijatno iskustvo, pa ako su glupi ne razmisljaju o tome.

Da. Dok sam ja pisao odgovor celtu, ti si odgovorio manje-više isto. Al, nemoj lok, moraće pre ili kasnije da se pojavi neko ko će da nam objasni kako su vakcine zavera.

A ova tema lagano moze lok, nesto ne verujem da ce se pojaviti neko (osim saakea i atomskog misa i mozda labokv) da ce reci da su vakcine lose tako da je malo glupo da se svi slazemo i tapsemo po ledjima.

u pravu si.
korisnije ako ocete da idete i da objasnite ovom coveku
https://www.facebook.com/goran.dragic?fref=ufi
da je glup.
puno ljudi ga citira kao nekog mesiju (otvoreni mu postovi da se komentarisu)

da da kao ona spika za slemove u 1. svetskom ratu, kad su ih uveli broj ranjenih se povecao za 500% zato sto su preziveli udar artiljerije da bi uopste mogli da budu ranjeni

Kakvo nubovanje normalno da prelezis male boginje 76e uz tople kupke. evo prostim guglovanjem 70 na 100k ljudi je bila incidencija posle vakcine 9 na 100k na svestskom nivou al da uzmemo da je tako znaci u pripizdini poput nisa je oboljevalo 140 ljudi. to je cela populacija srbije inace,treba da prelezimo svi to je normalno.

зато сам ја рекао да треба да се организује мало већа екипа људи распоређених по целој земљи који ће у болницу да шаљу ова говна што праве штету својом глупошћу преко медија, да им пола костију поломе а другу половину ако опет узму тастатуру