Prijava

Sta je ovo da ti kvari vid ?

ja se ovde mučim i strah me po život a vi dripci pravite mimove, pa kako ste takvi?

Znam da je Musliman, ali on živi na Balkanu jbt, i u Bosni je bio rat. I to je Američko maslo. S kojim moždanim vijugama može uopšte tako nešto da napiše? Jebala vas AvvI da vas jebala.

Kako neko ko je rođen i raso na Balkanu može da razmišlja slično? To može samo osoba koja bi rado prihvatila sve njihovo samo da bi spasla sopstveno dupe. Naravno, većina vas je sebično i ima svoju cenu, makar to bio i goli život. To muškarci? Pa i ovi što beže iz Rusije? To čovečanstvo? To je sramota za ljudski rod!

jel mozes da mi garantujes da isto ne bi radili rusi ili kinezi ili bilo ko ko bi preuzeo primat u svijetu?

I ako kazes da ostale zemlje nikada nisu imale ciljeve kakve ima amerika (sto nije tacno samo je amerika kao najjaca zemlja svijeta bila u prilici da to ucini za razliku od drugih) da li mislis da drugi ne ni prosipali silu i moc gdje god mogu kao sto to rade cim im se ukaze prilika (turska, rusija, amerika u siriji)

Naprcala si previse godina u to dupe i jos nisi provalila da onaj ko ima moc on provodi i silu. To sto rus nije bombardovao srbiju, ne brise cinjenicu da je zasipao kasetnim bombama siriju. Znas li zasto? Jer mu se može.

To rade ljudi kada imaju moć. Moć je gadna stvar, samo svi vagamo iz vlastitog aspekta.

sto bi reko celt

SI BIO U ARABIJI BATKE?

Ali rus to radi sa dušom ne kapirate vi to...

Naprcala si previse godina u to dupe

Ma je li? Ti znaš koliko godina imam?

Ne mogu da ti garantujem ništa osim toga da ne mogu da gajim simpatije prema nekome ko mi je bombardovao zemlju, a to je svakako mogla biti i Rusija i Kina i koji god kurac, ali eto bila je Amerika, sa pola Evrope i njenih klempavih i naduvanih šefova.
Nikada ne mogu reći da sam za SAD kao svetsku silu gledajući pritom u prošlost i u oči smrti meni dragih ljudi. Nikada ne mogu veličati zločin kakav je rat. NIKAD. Izrazito sam protiv. Ali ako već mora da ga bude, neka to bude s Ruske strane. Inteligentni ljudi ne podležu moći. Tesla je mogao da uništi čitavu planetu. Moći podležu slabi kompleksaši. Moć ie sirovo oružje svega gladnog uma. Dakle praznog. Moć može zavesti samo umobolne i nečim isfrustrirane. Ona ne daje nikakvu sigurnost do te da ćeš pasti nisko i lupiti o zemlju onoliko jako koliko si daleko otišao u korišćenju te moći.
Jebe mi se za rat. Po meni rat nije moć, već bezumlje.

Ivana, deo priče gde opravdavaš ruske zločine ne mogu da razumem

Ne opravdavam ništa i nikoga. Ako baš hoćeš Putina mrzim, nekako mi je odbojan. Sasvim. Ali ako moram da izaberem recimo između dva zla - biram Rusiju. Mislim kad bih morala.

Moj najdraži pisac je Hese koji je apsolutni protivnik rata. Za njega je rat najveći apsurd.
Ali moram priznati da voleti Hesea danas nije na ceni.
Kako je moguće da nešto napišem i da budem odmah bukvalno shvaćena. Svakog i sve što čitam - čitam s pažnjom, i između redova. Meni se odmah udara pečat i pripisuje konkrerno opredeljenje, stav, zamisao ... a zapravo ništa od toga kod mene nije istinsko osim puke emocije. Briga me i za SAD i za Rusiju, meni žao šta sam ja lično prošla tada. Ne volim ni jedne ni druge, ali ove s Zapada mrzim više jer su oni ipak uzrok moje lične nesreće. I to je sve. Boli me uvo za čitav svet.