Prijava

Prijave do: petak, 19.10.2018. 23:59

Datum održavanja: subota i nedelja, 20-21.10.2018. u terminima u kojima se protivnici dogovore, ali ne pre subote u 08.00 (DATUM ODRŽAVANJA PODLOŽAN PROMENI UKOLIKO VEĆINA IMA DRUGE PLANOVE ZA VIKEND)

Pravila turnira:
1.Tačan raspored parova biće objavljen pre početka turnira (u noći između petka i subote na ovoj temi)
2. Igra svako sa svakim dva puta, jednom sa belim i jednom sa crnim figurama.
3. 10 + 0 minuta po igraču.
4. Nameštanje partija je strogo zabranjeno. Biće kažnjeno momentalnim izbacivanjem sa turnira i zabranom učestvovanja na bilo kom sledećem turniru. Izuzetak je dogovor o remiju. Remi se ne može dogovoriti pre 10. poteza. Svi rezultati protiv igrača za koje se utvrdi da su namestili partiju biće poništeni.
5. Napuštanje turnira je strogo zabranjeno (naročito ako je uveliko odmakao). Kazna je zabranom učestvovanja na bilo kom sledećem turniru, osim ako nije učinjeno iz vrlo opravdanog razloga. Svi rezultati protiv igrača koji napusti turnir biće poništeni.
6. Ne očekujem da iko bude tolika pederčina da kenja kako je pobedio ako je izgubio i sl. Ipak, za svaki slučaj, neka svako skrinšotuje završnu poziciju ili PNG. Molim da rezultate partija javljate na ovoj temi u sledećem formatu: broj kola, ime belog igraca - ime crnog igraca, rezultat (primer: 2. kolo, pera - janko, 0:1).
7. Turnir se moze podeliti na dva dela - prvu i drugu rundu. Prva runda traje dok ne odigra svako sa svakim PRVI PUT. Kad krenu revanši, krenula je i druga runda. Radi lakše organizacije, u subotu se igra cela prva runda, a u nedelju cela druga runda.
8. Tabela ce prvi put biti objavljena u subotu kasno uveče, kad se završi prva runda. U nedelju će biti apdejtovana na svaka 2-3 sata.
9. Igra se na lichess.org

Ako sam nešto zaboravio, podsetite me. Ako se ne slažete s pravilima, o njima se može diskutovati najkasnije do sutra u ponoć. Ako oko nekog pravila bude dosta prigovora od strane različitih igrača, biće promenjeno. Konačna pravila turnira biće apdejtovana ovde u petak ujutru.

Trenutni spisak učesnika:
Apofis
Lečki
Pseto
александаркг
Sevastokrator_95
Štef
Celt
Eufrat
Dušan1001

MOLIM DA MI IGRAČI KOJI SU NA SPISKU POTVRDE UČEŠĆE U KOMENTARIMA.

Pa napises samo f5 i opet je u aktivnima

Prijava

Pošto ne mogu da menjam uvodni post, ovde ću voditi evidenciju o prijavljenim igračima.

Trenutni spisak prijavljenih:

Apofis
Lečki
Pseto - POTVRĐENO
александаркг - POTVRĐENO
Sevastokrator_95 - POTVRĐENO
Štef - POTVRĐENO
Celt
Eufrat
Dušan1001

Uh ako je takva organizacija, ja moram teška srca da otkažem učešće. U subotu idem na slavu tako da bih imao baš malih šansi da završim toliki broj partija gde svaka strana ima po 10 minuta (osim ako bih igrao te partije u pauzama između rinflajša i sarme). U stvari uvek bih radije da se ta liga malo oduži, da ne mora da se završi sve za dva dana, ali o tom potom, završite vi prvo ovaj turnir.

Pa cekali smo te mesec dana da organizujes to bezobraznice jedan

Prosao tiket i ubezobrazio se odmah

Uh ako je takva organizacija, ja moram teška srca da otkažem učešće. U subotu idem na slavu tako da bih imao baš malih šansi da završim toliki broj partija gde svaka strana ima po 10 minuta (osim ako bih igrao te partije u pauzama između rinflajša i sarme). U stvari uvek bih radije da se ta liga malo oduži, da ne mora da se završi sve za dva dana, ali o tom potom, završite vi prvo ovaj turnir.

Bices na slavi od 8 ujutru do ponoci? Predlazem ti da razmislis jos malo, mislim da moze da se uglavi.

U jbt kakva prozivka, baš lepo što je krenulo sa ovim i na šahovskim temama. Znači ti hoćeš da kažeš da će čak i ljudi koji nemaju nikakvih obaveza tad, evo recimo 8 igrača, da se skupe i odigraju svako sa svakim po jednu partiju trajanja 15-20 minuta u tu subotu? Ja ti kažem veoma teško, ali držim vam palčeve

Ne racunaj partije protiv coe, te ce trajati 3-4min to mozes i dok kenjas

Nisam hteo da zvuci kao prozivka. Jebiga, malo me smara da razvlacim turnir od 8 ljudi na 5 dana. Verujem da ce ljudi biti dovoljno ozbiljni da ispostuju ovo. Ako ne budu, bar cu znati s kim imam posla i da mi se ne isplati da se cimam ponovo.

Nije stvar toliko u trajanju partija, znaš i sam koliko smo se jurili ona dva dana za prošli turnir, a nije nas baš nešto previše bilo plus smo igrali samo jednom bojom i nije morao svako sa svakim. Svakako preskačem ovaj, samo cepajte

Uostalom, cekam ostale. Ako vecina kaze da ne odgovara vikend, nece se ni igrati za vikend.

A šta je frka da se igra od subote do utorka tamo ili srede?

A ja kao sad ovo zbog lečkog a zapravo se nadam da i on i apofis budu zauzeti xd

Ne znam kolko ste se cimali, ja nisam ucestvovao ni na jednom turniru s vukajlije. Okej, skidam te sa liste.

Pseto je tu kao pinjata ili kako se zove ono kad je neka krpena lutka okačena o drvo a deca stoje u krug i mlate je štapovima vezanih očiju pa neko omane i zvizne nekog u jaja xd

Da vidimo najpre dal ce uopste biti ljudi. Jos je nejasno dal ce nas makar 5 biti.

Hteo sam da spicimo sve u dan-dva, da ne komplikujemo previse jer ako se raspline onda ce biti ovaj moze ovim danima, onaj moze onim drugim i kako ih onda pomiriti. Al ajde, ako se ostali slazu (a i da ispadnemo fer prema leckom), mozemo da organizujemo tako da se prva runda igra za vikend, a druga u ponedeljak i utorak