Prijava

ja mislim da je melkijades ljut zbog brisanja/vraćanja definicija i sad oće da unese pometnju neku i sve da nas navoza

Edukuj se sama, nemam nameru da se bavim tobom. Zaista, to ne bi bilo ništa drugo do gubljenje vremena.

Vidi Kosmopolita - agresivan rečnik i sarkazam kojima se služiš neće doprineti ničem drugom sem da te ljudi sa pola mozga ne shvataju ozbiljno. Iščiliraj ;) Naravno da rak postoji od pamtiveka, u Indiji za njega znaju bar 5000 godina. Kao što i sama verovatno pretpostavljaš nisu ga lečili zračenjem i hemoterapijama.

Istina je i to da je rak u ekspanziji širom sveta (što zapravo nije ni malo začudjujuće), no kod nas je poslednjih nekoliko godina u naročitoj ekspanziji. Da li je tome uzrok bombardovanje? Ne sasvim, ali svakako je dalo svoj doprinos.

Pogledaj naslov teme - PREVENCIJA i lečenje, ne obavezno izlečenje. Ove klipove nisam ja snimao, samo sam ih postavio ovde - pogledaj ga, razmisli o njemu i diskutuj sa ljudima kao čovek, podeli neko iskustvo ili bilo šta drugo što može da doprinese. Nismo orangutani.

koja je svrha lečenja ako ne postoje šanse za izlečenje.

Pa da neko zaradi

Usudio bi se da kazem da ljudi u srbiji ne oboljevaju od raka vise od evropskog proseka. Imamo jako veliku smrtnost,ocajnu prevenciju i u vrhu smo za neke tipove karcinoma.Dok sulupam norvezani u vrhu za neki drugi tip. Komentari koliko ljudi vidjam svaki dan,ja znam da svi oboljevaju u zadnje vreme nisu relevantni,jer govore samo kako nam je zdravsrveni sistem los i preopterecen(ne bi bile guzve na institutu za onko da 60km dalje sve funkcionise). Elem ne baratam relevantnim podacim da bih mogao da komentarisem dalje,ali posto ni vi necete kaciti izvore sa pubmeda ili batuta nema svrhe pricati. Poz

Pa ja bih okacila melkijadesu s pubmeda ali bojim se ne bi znao de da gleda posto je navikao na istrazivanja na you tube-u

Slazem se sa velikim blekom da smo tu negde oko proseka.

Inace protiv sam da bilo ko ko nema dodira sa medicinom sere o prevenciji i lecenju,moze da kenja bombardovanje,ubise nas amere i slicno ali ne lecenje i prevencija. Za 5 min ce biti prica ulje kanabisa izlecilo mog ujaka od karcinoma pluca i alkalizovanje organizma pomaze.

Kosmopolita baš težak imbecil moram primjetiti

Mi oboljevamo od raka jer su nas merikanci bombardovali

Pa upravo to. Za pocetak nauci sta je jebeni rak i da to nije izraslina koju ce da ti rastvori jedan lek koji od tebe krije zla farmaceutska mafija jer voli da budes bolestan. Brrrr

Kako ne postoje šanse za izlečenje, zašto lupaš gluposti čoveče?

Ok, ovako - od 2006te na ovamo od raka su mi bolovali otac, majka, brat, sestra, baba, stric, strina. Lečili su se u pola zemlje, kod nekih od najboljih lekara (izmedju ostalog i kod čoveka koji je trudnoj ženi operisao grlić materice i ova se posle uspešno porodila, jedan od tri takva slučaja u svetu do sada). Imali smo iskustava sa operacijama, zračenjima, hemoterapijama, recidivima (ponovno oboljenje), alternativnom ishranom; neki su preživeli i danas su dobro, neki nisu najbolje, neki su nažalost preminuli. Ako bilo ko od vas namerava da zapišabva ovu temu, molim vas - zapitajte se koliko ste u toku u vezi bilo čega, sa čime ste se u životu sami susretali i onda komentarišite. Pliz. Znam da neki od vas nemaju pametnija posla ali ovo bi nekome moglo da bude od pomoći, zaista. Tema je otvorena da bi ljudi delili iskustva, ne mišljenja i stavove.

velikiblek
Inace protiv sam da bilo ko ko nema dodira sa medicinom sere o prevenciji i lecenju,moze da kenja bombardovanje,ubise nas amere i slicno ali ne lecenje i prevencija. Za 5 min ce biti prica ulje kanabisa izlecilo mog ujaka od karcinoma pluca i alkalizovanje organizma pomaze.

malopre

+10 i pozdrav za velikogbleka o/

Kažu da ne postoje zvanični podaci o broju oboljelih od raka prije bombardovanja. Sad većina umire ne dočekajući tu 'čašćenu' penziju od 120 eura. Ne dolazi iz EU kod nas slučajno hrana koja ne zadovoljava njihove kriterijume. Nećemo da priznamo ali nad nama Balkancima mislim da vrše eksperimente, a i šta bi drugo radili truli bogataši, koju drugu zabavu da sebi priušte? Dobro je to...

Kosmo sto nisi dosla na okupljanje?

Istina je i to da je rak u ekspanziji širom sveta (što zapravo nije ni malo začudjujuće), no kod nas je poslednjih nekoliko godina u naročitoj ekspanziji. Da li je tome uzrok bombardovanje? Ne sasvim, ali svakako je dalo svoj doprinos.

eto ti sad, kako ja tebe ozbiljno da shvatim?
kancera ima svugde isto, samo je kod nas SMRTNOST veća. razlog je nekultura življenja i neodlaženje na preventivne preglede kod lekara.
evo, ja sam po struci ginekološko akušerska sestra, mogu mnogo primera da ti navedem šta sam sve videla. upoznala sam ženu koja je imala tumor u materici, izmeren posle operacije i imao je 9 kg ( slovima DEVET KILOGRAMA), uzgajala ga je u stomaku godinama dok nije otišla kod ginekologa.
izazivao je konstantna krvarenja, anemiju, koju je ona lečila sokom od cvekle eto koliko da može da funkcioniše.
ovi klipovi koje ti kačiš ljudima daju pogrešnu sliku i uverenje da mogu proći bez lekarske pomoći, zbog toga umiru, a onda dođe danica grujičić na tv (inače odličan lekar, samo što je luda ovako) i daje im opravdanje za nemar prema svom organizmu.
po starom srpskom običaju, nisam ja kriva što nisam otišla kod lekara zbog preteranog krvarenja, evo ova doktorka kaže da su amerikanci krivi jebem im mater

Ako su se tvoji clanovi lecili kod najboljih doktora a ti dodjes ovde i napises lecenje raka prirodnim putem ja mogu samo da te pitam da li si normalan

Kosmo sto nisi dosla na okupljanje?

pa nisi hteo da mi javiš gde da dođem

Nisam čitao celu temu, jel neko napisao da džidža leči rak?

Kosmopolita ne prdi, znaš i sama koliko se čeka na preglede i uopšte prijem kod lekara, koliko su ljudi sami zastrašeni činjenicom da nam je zdravstvo u očajnom stanju, da su lekari često nestručni (i na kraju krajeva boli ih kurac) i, naravno, očekuju kintu - znam koliko smo je mi dali da bi keva i ćale uopšte stigli na operaciju. Drugo, u gore okačenom klipu imaš priču čoveka koji se i sam lečio od raka, i danas je, ponavljam, prilično uticajan. Čovek priča iz sopstvenog iskustva. Treće, ni lekari ne garantiuju izlečenje.