Prijava

Na vukajliji je urbano pravilo da se slazes sa pezosom. Pezos da krene zastupati teoriju ravne zemlje svi bi je prihvatili e pa nisi u pravu pezos seres kao foka pezos, nisu ti ovo zenski tabani pa da se razumijes u fulu pezos

Trebala se zakljucati nakon prvog remeovog posta ako cemo realno

Haha boli me kurac da se slihtam bilo kome na saljivom sajtu, pezos je svakako zanimljiviji od 95 posto ljudi ovde, a post njegov sam procitao posle pa reko da ne bude vidi ovaj sad tu ponavlja sta je ovaj reko

u suštini svi isto misle jedino se ne slažemo oko samog pojma šta je ta škola j

Teska srca priznajem da je reme napisao neke smislene stvari iako je ulicu gledao na filmu samo

Citao sam neku temu gde je ollanik nekome to objasnjavao o ulicnoj skoli, eto to bi otprilike bilo to

pa i sela imaju ulice sto ne bi ulicna skola mogla biti seoska

Maestro je sklepao taj post ali nista konkretno nije rekao u njemu.

KBO skola je valjda normalno socijalizovanje koje je svako prosao, ne vidim kako mozes to da stavis pod ulicnu skolu. ja sam uvijek kapirao da je ulica posebno nesto, kao neki polarni opozit skole.

Kavaj je iznio svoje ali opet dolazimo do toga da niste brate rekli sta konkretno ima na ulici sto ti koristi a u normalnoj socijalizaciji nema? sta je to sto odvaja, sto ce od prosjek decka stvoriti namazanog lika? i da li svako postane namazan?

Ollanik je otprilike ta neka glava koju i zamisljam da se poziva na ulicnu skolu dok bleji na klupi sa 28 godina i zicka za pivo.

Pa pazi, olanik i triforce mogu da pricaju o ulici vise nego ja npr ali opet morate biti svjesni da oni govore iz ugla lokalnog drug usera a to opet nije ulica po nekome, sta znam

Pa moze, cak se cesto desi da ljudi iz malih gradova i sela imaju tu ulicnu skolu u vecem procentu nego ljudi iz vecih gradova. Razlog je sto na selu ili u manjem gradu redje imas alternativu. Nemas skc, nemas drugare sa filozofskog, nemas drugarice sa primenjenih umetnosti i mozes da se afirmises kroz drugo drustvo, koje tebi odgovara. Mozes da se ne osecas izopsteno i usamljeno, jer imas sto razlicitih fazona koje mozes da furas i zaobidjes tu "ulicnu skolu"

ol koliko god se ne svidjao nekome stil pisanja njegov je rekao istinu za sve sto je napisao jbg

Pa socijalizacija je jedno, a odgovor na neciji bezobrazluk i postavljanje prema nekome je drugo. Tipa ako se postavis kao cava prema sefu, kolegi, majstoru koji ti popravlja bojler itd (da zaobidjemo klasicnu klupa-stadion-kraj varijantu), on ce te jebati najcesce dok moze, a opet ti si gotivan komunikativan, al nemas autoritet, nisi ga stvorio. Neko to ima urodjeno, neko je povukao iz porodice, neko je naucio kroz to celicenje, nego je bio celicen i maltretiran al nikad nije naucio. Razliciti su ljudi, al eto moje misljenje je da su muda i iskustvo u tome kad kako da iskuliras, kako da se postavis, kad da zarežiš nekome, osnovna razlika izmedju puke socijalizacije i komunikacije i ulicne skole kako god je percipirali ili nazivali

Škola bez ulice bila bi nešto poput onih buržujskih američkih privatnih škola bez nasilja mangupa zajebavanje itd itd, kako ne razumiješ da ta "ulica" i jeste jedan od jačih momenata u socijalizaciji jer upravo tu srećeš najrazličitije lobanje pa ko položi ide dalje sa životom ko ne položi priča kako od škole ima samo uličnu

Ollanik ima stil pisanja neki naivan, a kaze surovo sve i onda deluje jos surovije sve to

улица је прецјењена

Ma kakav ol jebo vas on, pun je nekih macho sranja poput "mekan" i slicna govna, a nema pokrice nikakvo, sve mu mama i tata dali, ponasa se kao da ss izborio sa zivotom golim rukama pa ce drugima da prica sta je cvrst muskarac a sta ne

Sličnost izmešu Triforcea i Ollanika je konzumiranje trave, razlika je sve ostalo jbg Pliduuu druže njih dvojica nisu za poređenje.