Prijava

Zanimljivo mi je sto posovice svi racunamo u neke mudrosti sazete da se razumeju statiznam a jedno 20% je bolje ne pokazivati deci, jer ne samo sto su glupe nego su i stetne.

Npr, da pocnem:

"Pametniji popusta" - ekstra glupa i kontraproduktivna poslovica, direktno izasla iz pokornog mentaliteta gde kao sad sam ja pametan ako glupom dam da radi sta hoce jer sam ja pametniji. I tako imamo prvo Turke, pa Tita, pa Milosevica pa Vucica, i cemo da imamo to dokle god nam ovakva poslovica definise postojanje.
Mnogo stavljamo vrednost na "ja sam pametan", i mnogo branimo to, a ispadamo glupi.
Mnogo stetna poslovica

"Ko čeka i dočeka."

Mozda, ko ceka zaboravi sta je cekao pa ga boli kurac posle dal je docekao ili ne.

"Ko peva zlo ne misli"

Pink jebeni

I tako imamo prvo Turke, pa Tita, pa Milosevica pa Vucica, i cemo da imamo to dokle god nam ovakva poslovica definise postojanje.

Ај све, ал' што Турци?

jebem li ga pisao sam redom, sta se za to uvati. verovatno nam turci i nabili taj mentalitet suznja, a nikad gospodara.

aj prikljuci se temi, daj neku glupu poslovicu da ne pisem sam

Ko rano rani, dve sreće grabi.

Ko porani pola posla obavi pa odrema, a posle ga ostavi za sutra. I ne miče narednih 40 godina.

U vola bodaša najvise je paša

svaki narod ima te jutarnje poslovice. ne kapiram ih posebno, kao promovisu vrednost ili stavec...

recimo da je ova druga "sto mozes danas ne ostavljaj za sutra" jos gora jer ko za inat sam je cuo samo od ljudi koji mlate glavom u prazno, i mnogo bi im bolje bilo u zivotu da ponesto ostave za sutra, cisto da vide kud ce i dal stvarno mora to da se radi :)

Mnogo znati, znači pre vremena ostariti.

ovu cesto vidjam, ne vredi ni da se komentarise. bukvalno promocija mediokriteta, cut tu za bolje nisi

"Obećanje, ludom radovanje."
"Ljudi se drže za reč, a volovi za rogove"

kako se kome svidja. jedan prica jedno drugi drugo...

"Sreca prati hrabre"

Ovo je fora kod onih sto nemaju muda da procene rizik necega, pa im se cini da je svako ko proceni dobro rizik hrabar u picku materinu pa eto ima srecu.

Bukvalno svaka poslovica ima poslovicu koja je kontradiktorna njoj. Tako da je uzaludno trositi vreme na ta sranja.

Gvozdje se kuje dok je vruce (pozuri) - tri puta meri jednom seci (polako)

Citirao bih izijema ovom prilikom "otac tadej kaze KAKVE SU TI MISLI TAKAV TI JE ZIVOT i sto si smislio poslovicu u tri picke materine"

Gvozdje se kuje dok je vruce (pozuri) - tri puta meri jednom seci (polako)

hahah, ovo dobro. da, bukvalno poslovice instant mudrosti sto prosipas kad oces nesto da zvuci kao da je to ispravno

Ne jebe lep, nego uporan - ako si ružan ponižavaj se, budi papučar i pičkopaćenik, a nemoj da zaradiš 100 miliona dolara i preko noći postaneš lepotan u očima svake rasne kurave bez obzira koliki si kvazimodo.

Batina je iz raja izašla - bezuslovna ljubav gospoda našeg ti daje moralnu visinu koju možeš da koristiš da sakatiš slabije od sebe ako ti se usprotive.

Neko ne moze drugacije da se nauci

Jadni moj ce vu u tudjini. Nisam ni ja neki veliki vernik ali nissm ni ateista. Pa mamu mu jebem cevu sad si me razocarao.

Svaka poslovica ima svoj kontekst. Niste u pravu uopste ni za sta. Evo pitajte me koju hocete poslovicu da vam objasnim. A gvozdje i tri put meri uopste nisu kontradiktorne nego potpuno razlicite.