Prijava

Šta te ne ubije to te ojača.
Udare te kao kola i ležiš u komi, ali te nisu ubila znači sad si jači.

Pa ima i nesto sto te ne ubije pa ostavi trajne posledice. Ali ovo se koristi u situacijama kada prozivis nesto tesko evo npr darko lazic izasao iz kome i sad je jos jaca seljacina.

Aj bergas:

Sreca prati hrabre
Mnogo znati znaci pre vremena ostariti.

nadji mi smisao ovih, da se ne podudara sa onim sto sam napisao.

ustvari za ovu drugu nisam ni napisao, tolko je glupa da ne znam sta da kazem. kao ako mnogo znas ces da se sekiras. to samo znaci da ne znas mnogo, jer ako znas, razumes i razloge

Evo ja ću se pridružiti sa ovom:
"Bez starca nema udarca."

Batina je iz raja izašla - bezuslovna ljubav gospoda našeg ti daje moralnu visinu koju možeš da koristiš da sakatiš slabije od sebe ako ti se usprotive.

da, ekstra glupost. sa jedne strane ljubi bliznjeg svog popustaj, sa druge mlati u ime boga :)

Bolje ti meni objasni sta znaci ova ko na gori ak i malo stoji bolje vidi nego onaj pod gorom. Ma vidis kurac moj ne vidis nista od oblaka jebo ga pas ko izmisli ovo.

bukvalno, popustaj ako onaj tamo jaci, al ako si ti jaci, onda je batina iz raja izasla :)

eto to je poslovica a ne ovo. iskrena i poucna :)

ko na gori ak i malo stoji bolje vidi nego onaj pod gorom

ova je strejtforvard. ko ima ispod sebe vise informacija sa manje truda ima tacnije vidjenje sveta nego onaj ko pokusava da razume bez da zna kontekst. poprilicno ispravna

Ne prosipaj bisere pred svinje. Pametniji popusta jer gluplji te spusti na svoj nivo i savlada na iskustvo.
Celt ima kod mene kredita do beskonacno jeste glupa tema al nije kad je bratina otvorio. Glavni lik ovde. Ispaceni bracela u svajcarskoj. Mozda dodjem ja u nekom narednom periodu od godinu dana u cirih da radim pa te zovem na kifidzonku.

Ako ih ne možeš pobediti pridruži im se - budi govno podaničko
Bolje je u kolibi pevati nego u dvoru plakati - jes, eto bolje bit sirotinja, aha
Bolje vrabac u ruci, nego golub na grani - opet sirotinjski mentalitet
Bolje suv hleb s poštenjem nego kolač s nepoštenjem - opa sirotinjo idemoooooo
Malena je ptica prepelica, al umori konja i junaka - i pogine i pojedu je, sirotinjo jedna smrdljiva

aj.

sto glupa tema, dekompozicija narodnih umotvorina.

ako te gluplji spusti i savlada, onda i nisi bas tolko pametan, ja bi reko. samo na papiru mozda.
ima ta fora kao popustis da bi zajebo glupljeg, al ne ako se bukvalno shvati poslovica. ovako bukvalno je vise kao ja sam za sebe pametan i necu sebi da priznam da mozda oko ovoga i nisam bas najbistriji, iako mi jeste bitno, pa cu da ponavljam sebi poslovicu koja kaze da sam u pravu.
inace ti ne treba poslovica, jedina mudrost koja ti treba ako ti nije bitno je "jebes budalu"

"klin se klinom izbija"
Olesis se ko stoka i sutra to sve ponovis i kao kul si, zapravo si dvaput grdji
Ok kockas, gubis, sjebes se i onda lek za to je kockaj se vise i bices kul

Bolje vrabac u ruci, nego golub na grani -

daaaa, ova je losa na tolko puno nacina da nemam reci. u principu bi trebalo kao da bude da se postuje ono sto imas, ali nikad nije iskoriscena da nekom kaze da mu ispred nosa nesto bitnije nego sto misli da jeste, nego uvek kao izgovor za nesto sto bi hteo al nemas muda, al ni ovo sto imas nije bas sjajno, al prihvati ga kao da jeste, iako bi mozda mogao i sta vise da uradis u zivotu

Ima tu i citata
Ne znam cemu toliko potenciranje bogatstva sto je toliko lose biti sirotinja ja mislim da je to nezreo rezon. Naravno da je bolje u kolibi pevati. Meni je krivo sto vam je odrastanje u siromastvu ostavilo tolike oziljke.

fora je sto nije dobro kao ideja takva poslovica, jer automatski te priprema na to da ako ako imas moras da budes i nesrecan, a ako nemas onda ces da budes srecan, sto nije tacno. mnogo je crno belo to prikazano kroz poslovice.
sreca bas nema nikakve veze sa bogatstvom, i to je ok. problem su poslovice koje to prikazuju kao nesto apsolutno siromasan=posten=srecan, bogat=neposten=nesrecan, a cinjenica je da imas i dobre bogate ljude i govna sirotinju.

i onda ta ideja ide kroz drustvo i tesko se iskorenjuje. "ovaj mora da se nakrao" ili "svi privatnici su stoka" i kad se prozimaju takve ideje, onda celo drustvo povlaci na dole one koji bi mozda bili posteni preduzetnici, ali ako ih drustvo stavi odmah u isti kos sa onim sto su govna, paradoks je da od njih samo govna i isplivaju.
ono na foru, ako mnogo mislis da je nesto takvo, ono i postane takvo. kako bese poslovica "kakve su ti misli takav ti i zivot" :)

Sto si izmislio poslovicu u tri picke materine :D

Jeste tacno ovo sto govori celt znam masu likova koji su zbog te poslovice ostali na 30 hiljada.