Prijava

Ko je sposoban celte bole ga kurac ko ga stavlja u koji kos. Pa dobro to jeste malo zavist u manjini su ti koji su se nakrali ali ima i onih koji jesu.

Jebiga neko napravi milion radnih sati pa je siromasan i normalno je da nije pravedno da neko mladji vozi bolji auto ako se gleda kroz ulozen napor. Isto tako se neko trudi da se dopadne svakome a ne dopadne se nikome jer nista ne moze na silu. Ja sam bio dobar pa ce mi se dobro vratiti. Ne ide tako, zivot je nepredvidiv. Gubitnik ima pravo da se ljuti.

Sta ti bog da to ti je.
E ja sam pametan i uspesan ali me kritika omela ne mogu pod pritiskom da radim ili me bilo sta omelo ali da nije ja bi bio uspesan. Iz fotelje mi je delovalo da to ide tako. Uspesan ce naci svoj put nema za njega prepreka ako je taj. Doduse svako u svoje vreme kako ide bese ona poslovica. A ima i ni sto godina siromah ni sto godina bogat. Svako je sposoban u tom nekom svom vremenu a neko se ne snadje iako je sposoban. Svako vreme trazi druge kvalitete i ko zna da igra u takvim okolnostima pobedjuje. A ja se ne bih slozio da neki it strucnjak sa naocarima u dzipu ima srecniji zivot od raleta koji jebe svake nedelje neku matorku a ima preko 60 godina jebenih i vozi covek slepere za rusiju. Pa vi vidite.

Neko je dobar jebac neko je interesantnan u kafani neko ne zna da vodi al zna da basira neko je bogat a neko srecan u porodici. Pa da li ste vi citali kao svi pravi penzioneri feljtone vecernjih novosti o aristotelu onazisu? Sta je bilo sa njegovim sinom pa sa cerkom pa na dalje. Nisam siguran da je on bio srecan covek. Zato su vecernje novosti najace novine. Patriotski tradicionalni list a ne politika sa svojim filozofskim proseravanjima koja tera ovu omladinu u propast.
Nije zlato sve sto sija. Zato postoje narodne poslovice a te citate filozofa i naucnika mozete da nabijete sebi u guzicu. Poslovice imaju svoju svrhu i vrlo su poucne a pogotovo korisne u vremenima neprosvecenosti. Sada normalno da su sranje kad imamo blogere i vlogere i jutjub psihologe i savetnike.

tvrda cizma kamen ne gazi

Po jutru se dan poznaje vs. Prvi se mačići u vodu bacaju.

lepa zena uvek tudja zena

ovo je doduse istina po nekim istrazivanjima oko 94%

Kupio sam voljenoj zeni cveze sa osmi mart a nisam zaboravio ni na sospstvenu

Najbolji afrodizijak je dobra pička - ovo je čak i tačno

ko se drugom ruga kurcina mu duga

Pa danijele jel si ti kad si zavrsio srednju ili faks sta vec dobio direktorsku poziciju ili si radio neko sranje od posla? E pa taj prvi posao se u vodu baca posle nadolaze sve bolji i bolji. Mislim van srbije.

Ako ti je cale direktor i sredi ti nesto odma na pocetku onda se po jutru dan prepoznaje i najverovatnije da ces zavrsiti kao visoki politicki funkcioner.
Vidis da svaka krpa ima svoju zakrpu.

Na muci se poznaju junaci.

na povrsini ispravna i tacna poslovica. al malo kad zakopas pogledas nase narodne mudrosti i kazu da ne mozes da budes junak ako nema muke. i tako trazis jebenu muku da ne bi izgledao mekano, a kad je dobro i kad niko ne dira i kad si ostavljen samom sebi da radis sta god hoces, ti ne umes.

to ti je ono, kad roditelji batale svoj zivot za decu, ili onu cuvenu osobinu da cemo da kukamo do besvesti da je tesko i da se mucis i statiznam, bez pokusaja da se ispravi situacija, ili da se ostavi ako ima sta bolje. jer na muci se poznaju junaci, gde da ostavis to malo nicega, sta ce reci ljudi.

А најјаче што се на пословице гледа као да их је труст филозофских мозгова смишљао деценијама а не неки рандом људи из прошлости и онда се рашириле преко других рандом људи из прошлости.... А као нешто из искуства обичног народа итекако ће их бити трансферичних.... А и исто солидан трансфер настаје чим неко крене да цитира та ''Ко другом врапца копа сам себи кућу гради'' срања да би испао паметан....

''Лако је здравом болесног саветовати'' - потенцијално одбиј савет некога ко није прошао иста срања, иако може да се разуме у то и евентуално помогне - Ок господине докторе, ви сте здрави и уживате па пошто не знате кроз шта ја пролазим не желим да вас слушам више....

Nije poslovica, ali meni je najgluplji izraz "presipati iz šupljeg u prazno", negde sam definisao mrzi me da tražim. Pa jebote ako je šuplje dobro je da prespeš, a nećeš valjda u puno?!

какве су ти мисли такав ти је живот је баш срањчуга од пословице

Gledo juce listu da nadjem primere za temu posto mislim da je to to do trece strane, i bas sam se zamislio opet nad tom poslovicom. Jes glupa ako gledas samo svesno, al je totalno nesto sto bi reko Frojd ili za razliku od njega bilo koji ozbiljan psiholog.
Ima tako par koje su u sustini blesave al zakopaju po necemu.
Al ono sad, ako razmisljas o kolacima da ce zivot da ti bude torta, ne ide bas :)
Sa druge strane, ako ti od malena roditelji nabiju u glavu neku misao sto ne mozes da promenis, poprilicno ti izdefinisu zivot

U Talmudu to malo svesnije napisano, ono pazi sta mislis, jer to kazes, pazi sta kazes jer to posle radis, pazi sta radis jer ti to postane navika, pazi na naviku jer ti to postane sudbina.

ovo ozbiljne psiholoske stvari. Ne verujem da je autor ove poslovice na to mislio, al ajd, mozda jeste pa ne smem da kazem da je lose :)

"presipati iz šupljeg u prazno"

ladno nisam nikad razmisljao sta ovo zapravo znaci chevu. jbt. uzas glupost