Prijava

Koliko je jebeno izvikan Rundek kada ga poredite sa Dire Straitsom. Bukvalno najizvikaniji prosečni bend ikada. Posle Nirvane, EKVa i sličnih smecara. Ajd Haustor i da kažemo djene djene, milijardu godina su tu, zavukao Rundek taj blago primorski melos u neku formu alt roka, pa se ljudi naprzili više jer im je zavukao dubrovnik i sumove mora, čega su u suštini i željni. Ali jebeni Cargo trio. Bukvalno, jebeni Vidojkovic koji muva maloletnice na "da vidiš što sam kupio tresu" fazon je pojam jebe og kvaliteta za ono.
E da, od ekstremno precenjenih bendova, tu je i Tool.

Prva tri albuma čorbe su pojam roka na ovim prostorima. Parni valjak iz pank faze > EKV primera radi.

Ima dosta istine u ovome

Domaća muzika mostly gowno.

Primetio sam da ovi iz Parnog valjka umeju da šure kako sviraju, pa mi uvek bilo žao što su u sigurica žene nas mnogo vole zoni. Nisam znao da su svirali pank ranije, moraću istražiti bolje.

Nađoh na starom hard disku gomilu diskografija domaćih bendova i pustim tako Yu Grupu. Ako izuzmemo prosečne tekstove, muzički na prvih par albuma ima baš lepih iznenađenja.

Tako da kapiram da kod svih ovih poznatijih rok bendova sa ovih prostora može na ranijim albumima da se nađe izuzetna muzika, ali to sve bude kratkog daha, svi brže bolje uđu u neku sigurnu i dosadnu zonu, što zbog godina, što zbog da zadovolje širu publiku.

Gomila njih umeju da sure kako sviraju, samo sviraju ono sta masa najvise trazi od njih, a ne sta vukajlijasi vole. Eno Bon Jovi koji isto vazi za sladunjavi bend je imao zescih, sasvim solidnih stvari, al jebiga ljudi ih najvise voleli u sladunjavoj varijanti pa su nastavili u tom pravcu

A jbg, ako imaš respekta prema sebi, onda nastaviš da šuriš, a ženama daš baladu-dve po albumu i da imaš materijal da puste svrš tokom koncerta, a ne da umesto toga kompletnu diskografiju pretvoriš u njanjavštinu.

Mada to si u pravu, boli njih uvo šta Vukajlijaši vole, kad bi i Vukajlijaš više voleo pare nego da ga drugi Vukajlijaš voli. Skroz legit.

Reme tul nemoj da mi diras da ne pravimo problem ovde.

Rundek izvikaniji od EKV-a, pa lol. Haustor je sigurno u top tri benda iz bivše Juge po kvalitetu. Muzika im je bila vrh, mislim da su oni prvi počeli sa duvačima, a i tekstovi su bili sasvim dobri. Sa druge strane EKV skroz prosečan bend što se muzike tiče, a tekstovi sranjčuga teška ali dan danas imaju armiju ljudi koji svršavaju na njih i traže dubinu u stihovima Milana Mladenovića raspalog narkomana koji verovatno ni sam nije znao šta piše.

Pitanje da li bi imali danas toliko fanova da nisu svi pocrkali od droge. Jbg to je slučaj svud u svetu. Umre neki poznati muzičar i onda ga gomila ljudi žali, voli i priča sve naj naj, a pitanje da li su u životu čuli više od dve pesme. Sličan slučaj sa Vladom Divljanom. Bio je okej muzičar, par solidnih pesama u Idolima, par solo i kad je umro svi su postali njegovi najveći fanovi.

pa kad je on umro, nisam ni znao?

Gde je reme dirao Tool? Nisam video. Nemoj da sam video.

E, baš me je prethodnih dana zabavljao rat na Twitter-u gde su se organizovali fanovi Taylor Swift da pljuju Tool, jer su, zaboga, najnoviji album njihovog čeda neke dede zvane Tool pogurale na drugo mesto Bilbordove liste najprodavanijih albuma, a i najslušanijih na Spotify, pa su se ozbiljno pozabavili time da ih spuste i prozivaju MJK-a "aha, šta ćeš sad, pao si na No2", lolo.

EDIT: A da, sad videh ovo da je Tool precenjen. Jeste, u smislu da je došlo dotle da su dužni da ih gotive svi oni koji žele da sebe smatraju ljudima koji slušaju zaista kvalitetnu muziku, dok Tool i ne treba da bude za svakoga, čak i muzički najobrazovanije. Svoji su i to je to.

cim vidim te pevace da su na nekim popularnim listama odma ih zamislim da su zanimljivi ko straja i kurd

Koja riblja čorba aloooo 2019 je alooo

Koliko predvidljiv razvoj teme. S jedne strane, vi što kritikujete ste u pravu dobrim dijelom, nije ovo sad neki kvalitet, daleko od osamdesetih, mislim ne može se porediti. Samo ja na ovo nekako drugačije gledam, jer uopšte nemam neka očekivanja od Čorbe sad u pogledu kvaliteta. Svi albumi nakon 2000 su sranje, pa i većina iz 90-ih... I sad kad skontaš da su nakon svega toga, napravili nekoliko slušljivih pjesama, i realno se potrudili više nego u prethodnim albumima iz ovog milenijuma, bude ti drago.

Prosto, drag su mi bend, pa šta god da naprave u ove matore dane, meni je drago i tražim šta ima pozitivno u tome. Mislim u situaciji, kad je rok scena kod nas, a dobrim dijelom i u svijetu bukvalno mrtva, napraviti par pjesama, koje ipak solidno zvuče, sa svojih 60 i kusur godina, kad su mnogo mlađi od njih okačili davno gitaru o klin, zaslužuje neki respekt, bar u smislu izdržljivosti, a i drskosti, jer su znali da će naići na hejt, ali ih boli patka. Svako životno doba ima svoje teme, ne može se pjevati o istim stvarima sa 20 i 60 godina.

Ne znam ni za jedan rok bend da je napravio kultni album u 60-im godinama.

Uh, pa koliko godina imate kad potežete priču da je neko malouman ako sluša određenu vrstu muzike...

+1

Odma zamišljam likove iz srednje, koji nose lance na pantalonama, jebemulebac.

Nisam rekao da je Rundek precenjeniji, rekao sam da je najprecenjeniji posle EKVa I sličnih govana. I da ovi im imaju isti modus operandi kao fanovi Toola, EKVa, i sličnih. Bukvalno, ne znam dana Rundeka (a uglavnom su to i ljudi čiji muzički ukus cenim) da na neki način lično ne doživi kada kažem da je Rundek smarac.

Mozda i jesu prvi počeli sa duvacima, ali koga boli kurac, kada je komplet stvaralastvo sa duvacima u roku na ovim prostorima jedno obično golo govno.

Siguran sam da u temi čija je svrha diskusija o ličnim afinitetima možemo doći do saglasja, ali samo želim da kažem da svako onaj ko tvrdi da se u dvouglu Sejmeni-Šal od svile ne krije najbolja pesma exyu roka može da se sagne i da mi popuši kurac.

Riblja Čorba aloooooooo