Prijava

Sta ja znam, po menibtreba dosta da se povecajubte pocetne plate programerima

ne znam sta se tacno promenilo da programeri postanu od nrdova nesto cemu se tezi u srbiji i na sta je recimo maestro kiseo

ustvari znam, al mi zanimljivo da sad to gledaju kao neko kul zanimanje ili jebem li ga sta

Promenilo se to da poceo blic da pise kako puno zaradjujemo lol

Pez to za 300e je ili baronija ili neka obuka nekog ko kurca ne zna ni o cemu, ja licno nikad nisam upoznao nikog ne samo od programera nego iz cele it industrije da radi za manje od 700-800e i to su mahom juniori, support agenti i losi dizajneri

Pa eno dusan kaze za neku firmu u NS, da moras da potpises ugovor na 3 godine pocetna plata 300e

Msm ovi dostavljaci u wolt na bajsu uzmu 3 puta toliko

Jbt otkako sam postovao na ovu temu non stop mi kad citam novine i neka sranja po guglu iskacu kursevi ftn informatika, neke oxford akademije itd itd

Svima treba da se povecaju plate i da se prestane sa pljackom i otimacinom naroda

da li bi vise voleo da imas 150k platu, a svi ostali 100k
ili da svi imate 200k platu mesecno?

Ako ljudi nemaju para, nemas prodaju

Ako nemas prodaju, cemu proizvodnja. Ali ne mozes to objasniti pohlepnom svinjskom mozgu

Izvini ali moj mozak je pileći

Postoje firme koje nude 300e, samo što ne znam da li se ikada iko zaposlio u njima sem praktikanata. Standardna početna ti je oko 700-800, za viši od firme.

I jedna stvar koju nikad ne ću shvatiti je kad ljudi ostaju tipa deset godina u jednoj firmi, taj komunistički momenat, al onih deset od početka karijere, kada možeš napredovati i čuda, fazon osim ukoliko ne zabodu prejaku priču ili nešto, jbg. Mislim realno, tebi plata najviše skače promenom firme, uvek možeš tražiti 20-40% više u tom periodu. Svaka firma u kojoj si ima ustaljen rast plata, i retko kada mogu takve skokove da isprate.

Programer

windows daktilografkinja, change my mind

I jedna stvar koju nikad ne ću shvatiti je kad ljudi ostaju tipa deset godina u jednoj firmi, taj komunistički momenat, al onih deset od početka karijere, kada možeš napredovati i čuda, fazon osim ukoliko ne zabodu prejaku priču ili nešto, jbg. Mislim realno, tebi plata najviše skače promenom firme, uvek možeš tražiti 20-40% više u tom periodu. Svaka firma u kojoj si ima ustaljen rast plata, i retko kada mogu takve skokove da isprate.

Bas tako. Moze i mnogo veca razlika da bude, makar u it

Evo moj ortak koji je relativni početnik, radio 1.5 godinu za oko 1400e na prvom poslu (pre toga frilensovao godinu dve) , na sledecem poslu 5000

Dobar praktikant preliven burbonom

to se odnosi na one koji su komunjarski okot, odnosno kome su roditelji ili đedovi bili komunjare, em što su rasli u bezbožničkoj kući, em što su mentalno sjebani

Postoji li dosadniji posao od it

Sad mi tek nista nije jasno...neki pocetnici imaju 300 neki 2000
Neki kazu da moze da se nauci neki tvrde da samo oni koji su chosen one mogu tako tesku stvar da nauce...pa dogovorite se gospodo programeri

Moja komsinica jos uvek studira 3. godina, tu u ns nemam pojma kako se zove firma radi za 500e, kaze ima ih dosta s njenog faksa koje ta firma tako regrutuje

Sve zavisi koliko si sposoban, koliko znas kao pocetnik i kako se snadjes jbg, nema tu cenovnika nego varira od slucaja do slucaja