Prijava

Pa ima veću platu od moje, tako da nezz kako se to kvalifikuje

Unovčio si patku XD

Dobro jbg i dokor si to je status, šapuće familija, ova se naša udala za doktora!

ja ne poznam puno programera, al ove sto znam uglavnom imaju neku dozu nadobudnosti, a pritom ne znaju kakav je osecaj popiti samarcinu. Deluju mi kao oni surferi nesvesni prisutnosti ajkule ispod njih

moj dobar ortak ima platu mislim oko 1500+e kao programer, al je zato nesposoban da zameni gumicu na slavini u kupatilu, ili licne na osiguraču, pričam o čoveku 30+ godina.

kapiram da će doći dani kad će vodoinstalateri i elekrtičari da naplaćuju debelo neke banalne opravke, jer će da im se može, već polako su u deficitu takva zanimanja.

kao da već ne naplaćuju debelo

Pa ne nego ce dzabe da rade

Šta su licne na osiguraču

nzm kolko ste upoznati koje pare dobar majstor moze da uzima danas u srbiji, jer su svi otisli preko, ostala samo treca klasa majstora

dobar moler ima 4k dnevnicu, a moleri su medju slabije placenim poslovima, al 100k lagano
keramicari, gipsari, vodoinstaleri picke materine 1500k lagano uzimaju mesecno

e sad ko hoce nek uporedi...pocetnik programer 300e, baka od kolege sa foruma sto ceo zivot glumila penzija 250e, keramicar 2500k evra lagano

baš sam čuo nedavno da je u mom umrlom gradiću 20e da dođe majstor da ti okači police na zid. znači izbuši 2 rupe samo. a da ne pričam o onima što rade grijanje, popravljaju veš mašine itd. ako ne kažem svojoj djeci da idu u zanat jebi me, nek budu seljačine ali nek se ne zajebu kao ja, kakvo pravo, ekonomija, medicina, kurci palci

gambi, pričam o nekim intervencijama koje recimo svaki bumer rođen u zlatno crveno doba zna da odradi, ne pričam o uvođenju instalacija po kućama.
ko što tvoj ili moj ćale ume da čačka po autu dok te psuje jer numeš ni jebenu lampu da držiš :)

šalim se, ćale me nikad nije opsovao

Pa obzirom kojom brzinom se kote, za neku godinu biće koderi TRS ko i mi što motamo kablove.

Realno bolje da pređeš među Bate Gašiće nego learn to code.

sve to ide u krug...onda ce da se nakote sljakeri i opet ce im opasti cena rada itd itd

al da je sad ovog momenta isplativo, jeste

Stalker mene moj ćale isto ne psuje ali zato palamudi o nekim stvarima kao da zna bolje od mene. Ja mislim da je to gore :p

Ostaje misterija zasto bi menjao licne na osiguracu kad mozes samo da promenis osigurac

E, ovo za majstore je suva istina. Kad mi se pokvario bojler pre neki mesec, zvao sam jedno 4-5 brojeva lokalnih majstora, bukvalno niko nije bio slobodan taj dan, ni narednih nekoliko dana. Na kraju nađem jednog čikicu, srećom. A i taj ima jedno 70 godina, nažalost neće taj još dugo licne menjati, da se tako poetski izrazim.

Ови што раде за 300 евра капирам да науче нешто за шта можеш и кера да издресираш да ради, само воле да се зову програмерима, јер звучи као да је у озбиљном кешу.

Мислим да стварни програмери никад неће бити претерано доступни, јер јебига, треба ту или факс или неки еквивалент томе у сопственом учењу, немојмо се зајебавати, одувек је то добро плаћен посао, да се могу тек тако пунити џепови били бисмо ко Швајцарска до сад