Prijava

Неки дан било у вестима извештај о јако великој количини смећа у рекама код Прибоја, зар је толики проблем поделити сеоским домаћинствима канте за смеће и обезбедити редовно одвожење истог

Gradu Smederevu 2006. US Steel poklonio moderne kontejnere da se odvaja djubre za reciklazu, u vreme kada su Pozarevac, Smederevo i Velika Plana poceli izgradnju zajednickog reciklaznog centra, koji je btw napravljen i nikada nije pusten u rad. Kontejneri tipa za organsko, staklo, papir i plastiku. Grad postavio kontejnere, posle nedelju dana stoka seljacka pokrala sve do jednog da ima kuci za ovo i ono. Jedan sam video pre par godina, protruo i bacen pored puta, mrzelo govnara da kesne 200 dinara da ga bar odvezu na deponiju. Eto zato ne dele.

Hahhhhh, evo pola dubrovnika u karantinu

Drzavna bezbednost da okupi oko 5000 ljudi zarazenih koronom. Prebaci na KiM i u Albaniju. Ugusi albanski zdravstveni sistem skroz, zarazi celu drzavu. Vratimo Kosovo i ogranicimo se sa Grckom plus izadjemo na more. Velika Srbija do 2022 komotno ❤

Da ne pricam o tome sto ce gram skanka da bude 100 dinara i o ekonomskom rastu od prodaje droge u Nemackoj

3.7% je smrtnost danas sam računao. Pa pivo ima veći procenat alkohola he he he.

Tilmo prijatelju nadajmo se da je manje, u smislu da dosta ljudi s blazim smetnjama prodje ispod radara...

U danima krize zakopajmo ratne sekire, pozdrav za tvoju porodicu i suhomesnato. Sedi kući kolko možeš

a kako su srbi govna, ne sumnjam da će neko (ne mislim na tilmadina konkretno) koji radi u prehrani i slično a već ima prve simptome virusa i svesno pipa one vakumirane govedine, pa onda radnici po marketima, gazda nas tera da radimo a pola smo bolesni e pa boli me pička\kurac ću poslažem u raf ovaj leba golim neopranim rukama hehe

mi krećemo od sutra da mesimo i pečemo svoj hleb.

upravo sam saznao da mi je pola komsiluka u karantinu a jedan je na respiratoru
jbt

U mojoj zgradi su postavili policajca dole. Nema izlaskaiulaska, donose nam pakete neke sa hranom i neka dva pedera idu i prskaju po zgradi sa onim kao za djubrivo. Na ledjima nose plasticnu bocu i na crevo

Sad mi je vec frka, zajebavao sam se, ali ovo postaje ozbiljno. Plasim se iskr mozda jesam picka ali necu da umrem. Ne daju nam da izlazimo iz zgrada, na svaki prozor su postavili trake STOP POLICA STOP POLICIJA STOP POLICIJA

Jedan komsija je napravio zalihe brasna. Imao je oko 450kg u stanu. Uleteli smo kao hajduci sa kukama i motika, izbilu mu picku na mrtvo i podelili zalihe na ravne casti, koliko je ko zasluzio

Ja sam stigao da mu kresnem i zenu cak. Tako da moze da se kaze da sam dobro prosao ne znam

Pitanje za naseg doktora zapatu.

Pozdrav, moje ime je Danilo i ja sam teski plucni bolesnik. Jedno plucno krilo mi ne radi, trenutno imam dijagnozu alergijske astme i jos par nekih. Za svojih 25 godina zivota imao sam dijagnoze od raka do tb. Sa 11 godina su rekli da imam rak pluca i evo ziv sam i cadim kutiju ipo dnevno.

Zivim u Visegradu koji je kurac ali je pomalo turisticki grad. Citaj zadnju recenicu kao Kinezi koji drkaju kurac na Kusturicu i Cupriju ima 1000 dnvno.

Sredinom decembra imao sam kako su doktori nazvali virusnu atipicnu upalu pluca, ja kao i 15 ljudi koji su svako jutro dolazili na terapiju. Prvih 5 dana primao sam peniciline, inhalaciju 3/1 omjera fizioloskog i salbutamola, antibiotik i aminofilin u dupe. Nakon pet dana simptomi su i dalje bili isti, s tim da sam od kaslja dobio upalu misica, poneki krvni sekret a temperatura mi je sa 37.5 do 38 skocila na preko 39. Ta terapija nije djelovala, radili su mi nalaze gdje su cifre svega alarmantno povisene i na rentgenu imao sam tri mase koje su uzrokovale upalu, jasno vidljive, tako je doktor rekao. Mase nisu imale jasne rubove te je doktor rekao ako naredna terapija ne pomogne slace me u Banja luku ili Bg jer je nesto drugo od upale pluca u pitanju.

Kada sam izvadio sve nalaze i snimke moj doktor je rekao da se ovo nece tretirati kao upala pluca vec obicni respiratorni problem. Zbog terapije sam dobio 6kg u narednih 5 dana trajanja. Primao sam tri vrste injekcija u bolus svako jutro, koje se ticu raznih plucnih bolesti, lijekove za zeludac, lijekove za smirenje kao i pumpice koje nisu na bazi salbutamola vec na kombinovanik baza. Uz to regularne inhalacije i kiseonik na nos. U tih 5 dana i ciljane terapije dobio sam 6 kg i natekao ko konj, ali nisam imaos nikakve simptome osim natecenih ruku vec me sestra busila svako jutro iznova umjesto da mi uvede bronilu te sam izgledao kao zavisnik od pajda. Nakon 9 dana od prijema simptomi su apsolutno nestali iako mi je ovo u 23 godine plucnih bolesti prva dijagnoza gdje doktori nisu znali sta je uzrok pored svih nalaza. Upalu pluca imam tri puta godisnje i znam je napamet. Napominjem da je 15 ljudi pored mene bilo zarazeno, od tih 15 10 izdaje apartmane koji licne na kurac Kinezima za 30 evra po danu. Svi smo izljeceni.

Doktore zapata, da li to znaci da sam ja sredinom decembra imao korona virus zbog svih navedenih faktora i doktora koji su rekli da prvi put u mojoj obilnoj karijer vide ovako nesto jer je postojala ogromna mogucnost da nam kinezi prenesu jer je vise njih nego nas u gradu. I jos jedna stvar, trenutno radim u Dubrovniku, vec preko 20 dana, dijete mog kolege je potvrdjeno da ima koronu, on kaslje i ima tempraturu kao i svi u kuhinji ukljucujuci mog brata koji osim loma koljena nije imao zdravstveni problem, a ja kao plucni bolesnik teske kategorije koji je usput dijelio dzoint drogu sa kuvarom cije je dijete zarazeno nemam apsolutno nikakve probleme uz adekvatnu terapiju koja tretira moje plucne probleme probleme a koja ukljucuje njegu nosa putem sprejeva, foster pumpicu, caj od zalfije koji koristim jer foster unistava densi, singuliar tablete za prevenciju alergijske astme.

Doktore zapata, da li to znaci da sam ja kao izrazito teska kategorija koja je pored starih jedna od najugrozenijih prebolio koronu vec i postao imun na nju u drugim navratima.

Ajmee, Cook
Dabogda bio imun na sva sranja

Riff ne doceka prolece

pa i da si prebolio nije to neka garancija da se neće vratiti. svejedno se moras paziti.

Ne verujem da si imao koronu, virus je jako zarazan, pored sebe bi zarazio masu ljudi.

A rizičan si izuzetno zbog primene kortikosteroida u prethodnom periodu, i generalno lošeg stanja pluća.

Postoje šanse takođe da imaš i jako blage simptome od ovog virusa.

Zajebi cigare za pocetak