Prijava

Stvari su već počele da se mijenjaju. Npr. u BiH ljudi su već počeli da dobijaju otkaze (ugostiteljski objekti). Nijedan od tih objekata ne radi, čak ni pekare/pekoteke koje su registrovane kao ug. objekti (zbog povlastica) ne rade. Policijski kordoni su na svakom koraku. Nije problem kada je neko nezaposlen, radnici ostaju bez posla kad firme propadnu, pa traže posao. Sada nemaju gdje da traže jer ništa ne radi, sem osnovnih javnih službi. Dakle, ne mogu da nađu posao. OK, država "naredi" bankama i zakupcima da ne uzimaju rentu jedan, dva mjeseca. Neko ko je ostao bez posla ne misli taj mjesec na to. Ali zakupodavac isto mora da jede i da traži rentu. Država ne može vječno da urgira + ne može vječno da isplaćuje sredstva iz crnih fondova. U jednom momentu ćemo imati cijele sektore, ako ne cijele industrije ljudi koji su bez posla. I to ne sukcesivno, kao kod automatizacije proizvodnje ili usluga, već odjednom.

Ovakvo stanje je obrnuto psihološki zatvorskoj kazni, iako ima sličnosti. Kada si pravosnažno osuđen na bezuslovnu kaznu zatvora, određen je gornji maksimum (npr. 10 godina). Znaš da ćeš ležati maksimum 10 godina, ali ti može biti zbog uslovnog otpusta određen manji rok, npr. 2/3 izdržane kazne. U ovom stanju se određuje donja granica (sve je obustavljeno do 1. aprila), ali gornja granica je maglovita i neodređena i stalno se sukcesivno povećava (naizgled u nedogled). Sad pazi sve te ljude koji su u egzistencijalnom sranju sa takvim psihičkim pritiskom bez ventila. Nema hljeba, a nema ni igara (sav sport je otkazan). Servisi za pružanje interneta i sličnih usluga neće zauvijek puštati ekstra promet bez naknade, niti će se plaćanje moći odložiti toliko dugo (maksimalno do šest mjeseci). Ne može se nigdje ni otići sa porodicom na izlet (da se tako provodi vrijeme) jer se mora biti kod kuće, a policija sve kontroliše. Dakle, stvara se situacija kućnog zatvora bez finansijskih uslova za isti i to odjednom zbog nečega za šta ljudi nisu krivi (kao npr. kod kućnog zatvora zbog krivičnog djela). Ne radi se ovdje o karantinu lica koja su pozitivna i za koja se zna da su zaražena, već za cjelokupnu državu.

Elem, već se vidi kako diktatura odlično funkcioniše. Zamislite sada stadijum vanrednog stanja i uredbi sa zakonskom snagom kao legalizacijom represije u uslovima produženog karantina, ekonomskog kolapsa i psihičkog pomračenja. Bukvalno recept za katastrofu. Ovo se piše sve dok sve te mjere JOŠ nisu ni uvedene do maksimuma i dok pandemija nije dostigla vrhunac, a u SAD-u se još nije ni zahuktala kako treba. Dakle, biće sve gore, jer policijski čas ne traje 24 sata, a gradovi još uvijek nisu blokirani. Što se tiče nepovjerenja u vlade, već se vidi na primjeru EU kako Italijani bacaju zastave EU, a kače ruske i poljske, ili kako Česi i Poljaci zaustavljaju pomoć koju Kinezi šalju Italijanima, ili NATO članice ne dozvoljavaju prelet ruskim avionima sa pomoći iznad svog vazdušnog prostora. Ako na sve ovo dodamo i medije čiji je svaki izvještaj bukvalno kao apokalipsa (i to ne samo klasičnih, već i onlajn medija), ne čini mi se da su prognoze dobre.

top tier vukajlija doomerposting

Thilmo, ne znam da li si glup ili neispavan.

Ovde će ozbiljno da se oseti. Pa nama je ugostiteljstvo ozbiljna privredna grana, svi zatvoreni. Kafane, resrorani, kafići, otkazano milion svadbi, rođendana i tih kuraca. A samo pogledaj kroz jedno slavlje koliko prođe pića, hrane, muzičara, konobara, kuvara.

E samo oko te jedne svadbe barem 50 porodica dobije dnevnicu. Pa kafići, kafane, restorani. Stotine hiljada ljudi je sad bez posla. I to samo u ugostiteljstvu.

Brt, u ugostiteljstvu u Srbiji se ne prave "nove pare". Gradjani Srbije najvise trose, a ne stranci kao sto je to npr u Grckoj i ostalim turistickim atrakcijama

Kao npr, ti brate dodjes kod mene na kafu danas i ja ti to naplatim 150 dinara. Sutradan dan dodjem ja kod tebe na kafu i ti meni naplatis 150 dinara. Nema novih para, postoji obrt novca, ali se ne prave nove pare. U sustini da sutradan propadnu svi kafici i restorani, nce se osetiti nista novo.

Celt iz švice dolazi u bg, bukinguje hotel sa doručkom u Nišu. Ruča u kafani, časti konobara. Večera u nekom restoranu, časti konobara, časti muziku. Zove taxi, ide na splav jer je gastos, časti taxistu. Odere se na splavu, poteoši silne novce. Pijan doručkuje u brzoj hrani.

Sutra ide u restoran, udaje mu se sestra, hiljadu zvanica. Tona roštilja, lepinja, pića, muzika uzela 10 soma evra, sve pršti. Cvećara prodala šleper, torta hiljadu eura. Onaj što radio rasvetu trlja ruke. Konobari puni para. Cigančići oko crkve skupljaju metalne evre. Gazda trlja ruke, ima para za sve.

E kurac. Niko od ovih iznad nema dinar sad

заборавио си на кобасице

Previse je ova korona hajpovana, ali previse.

Njemacka uveliko trazi radnike u svim bransama.

Probao sam plastično da objasnim prostu stvar. Pa ako ovaj dam ti 150 din i uzmem ti 150 din i na nuli smo, skapira nešto.

bice bre ok jbt, koj vam je
ajde bre za te crne scenarije i ta sranja, ako dodje do toga, ne znam koja drzava nece da kaze "ok, zajebi ove karantine veca steta nego korist"

bukvalno svim ovim merama stitimo stare i bolesne (prosek starosti umrlih u italiji je oko 78god). pravo da vam kazem iznenadjen sam koliko je drustvo globalno uznapredovalo da se i sekira za to. to je dobar znak, jbg, ako stiti one od kojih i nema neke koristi stitice i one od kojih ima

mada u pravu si za ovo tilmo sto kazes, od toga sto su slali ovi gastarbajteri sto donose pare i bolesti kuci ima prihoda u srbiji. zaboravio sam na to.

Celte, koliko puita dodjes u Srbiju i jel ostavis svaki put 10 hiljada eura kao sto tilmo navodi?

Ja dajem muda na panj da je odgovor ne

bukvalno svim ovim merama stitimo stare i bolesne (prosek starosti umrlih u italiji je oko 78god). pravo da vam kazem iznenadjen sam koliko je drustvo globalno uznapredovalo da se i sekira za to. to je dobar znak, jbg, ako stiti one od kojih i nema neke koristi stitice i one od kojih ima

Ovo će biti jedna od tema PragerU sutra, pa ko hoće, neka ih nađe na YT, biće na kanalu. Da li live ili ne, to ne znam, ali za sutra je najavljen video.

Majko mila, stace ekonomija zbog neke bolestine. Ljeb ti jebem mjesta sravnjena sa zemljom se oporave lagano a sjebace ga neka bolest.

Kroz mjesec dana cudotovorno ce biti pronadjen lijek koji je 90% isti kao i neki tamo stari, i lijecice simptome za 3-5 dana kao neki antibiotik, pred zimu vidi cuda dolazi nam i vakcina.

Vidimo se do novog virusa, ko je iskoristio ovu medijsku kontrolu stanja svijesti da obavi bludne radnje - obavio je, ko nije vise srece 2022. kad nam dolazi mers-2-22.

Mark my words.

Dam ti 150 din, uzmem ti 150din.

Ekonomija u malom prstu.

Dam ti 150 din, uzmem ti 150din.

Ekonomija u malom prstu.

Sta si hteo da kazes? To je ugostiteljstvo u Srbiji

Ne stvarno, znam da su sarkazam i sprdnja jedino za šta umemo da se uhvatimo (na ovom čudnom sajtu svakako), ali ovo nije prvi ekonimski krah koji nailazi. Bilo ih je vazda, manjih i većih, i u svakom vladaju jednaka pravila. Tu nema odstupanja. E sad, ovaj put je razlika u tome što je berza zaduženija nego ikada (mehur na čije pucanje stručnjaci upozoravaju zadnjih 10 godina), i što je svetska ekonomija do te mere globalna, da ne možeš da se zaštitiš u svom dvorištu. Čije su fabrike u kojima rade svi ti ljudi, domaće? Ne. Na prvi znak uzbune, spakovaće se i otići, a radnici su svejedno ugovorci.

Masa nekih stvari se dogadja. Trećina svetske proizvodnje bazirana je u Kini (koja je mahom stala, i pored truda da ne izgleda tako), nato pomera vojsku bliže Rusiji, što je očigledno, polovina planete sedi u kući i deo je ko zna kakvog eksperimenta. Ono - popucaće firme, brakovi, pojedinci - finansijski i psihički. U Africi naprimer, više od 300.000.000 ljudi zbog ovoga nema ni jedan obrok dnevno, mahom dece.

Izvuci ce Trump i senat Vol strit. Nisu degenerici da ponove 2008. Napumpace 900 milijardi u berzu i spasce je. Uvesti nove regulacije malo jesti govna. Pa za 10 godina opet isto

Ali kad das 70din a ne vrati ti 70din, to je devalvacija.